Gražiausi klasikos akordai! 2013

Šventinės klasikos festivalis

gruodžio 6–gruodžio 31 d.

Apie festivalį

„SALVE MUZIKA“: SVAIGINA IR ŠILDO!

Gruodis Klaipėdos koncertų salėje publikos širdis šildo šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertais. Jie dovanoja atgaivą sielai, apgaubia ramybe, teikia palaimą. Kruopščiai parinktas festivalio repertuaras, šventiški susitikimai su geriausiais šalies bei užsienio profesionaliosios muzikos atlikėjais praturtina Kalėdų laukimo metą Klaipėdoje ir tampa tikra dovana klausytojui.

FESTIVALIO REPERTUARO SUDARYMAS
Loreta Narvilaitė
Koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai
T +370 46 21 97 43
M +370 615 64013
loreta@koncertusale.lt

Dovanokite akademinės muzikos šventinį vakarą su pasirinktais atlikėjais ar tiesiog nupirkite bilietus į Klaipėdos koncertų salės šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“.

MUZIKINE DOVANA PASIRŪPINS
Gidonė Vaitkuvienė
Rinkodaros vadovė
T +370 46 39 39 60
M +370 650 17988

Aprašymas

Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“

Nenumaldomai bėga laikas, margame kasdienybės kaleidoskope nublanksta šypsenos, neaprėpiančios visų darbų nusvyra rankos, pasislepia geros mintys... Tik staiga pasigirsta skambūs šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ akordai, žadantys ramybę ir palaimą, skleidžiantys tikrųjų vertybių ilgesį. Amžinai gyva klasikinė muzika vėl pripildo mus šviesaus džiugesio ir vilties! Kviečiame į Klaipėdos koncertų salę kartu pasitikti gražiausias metų šventes!

Koncertų pristatymai

Gruodžio 6 d., penktadienis, 18 val.
„Metų laikai“

Festivalio pradedamasis koncertas skiriamas choro „Aukuras“ kūrybinės veiklos 20-mečiui. Jame bus atliekama didinga Josepho Haydno oratorija „Metų laikai“. Išskirtinis programos svečias –dirigentas Dante Anzolini, apie kurio muzikavimą legenda mūsų mieste sklando jau daug metų. Jis yra labai laukiamas ne tik Klaipėdoje, bet viso pasaulio koncertų salėse ir operos teatruose, jo gastrolės plačiai driekiasi per Europą, JAV, Šiaurės ir Pietų Ameriką. Šalia klasikinio repertuaro D. Anzolini taip pat dažnai renkasi šiuolaikinės muzikos partitūras.

Gruodžio 10, antradienis, 18 val.
„Poeto meilė ir kabareto dainos“

„Kamerinis muzikavimas, turbūt yra intymiausia ir trapiausia muzikavimo rūšis. Tai koncertai, kurių metu gimsta stebuklingas ryšys tarp kompozitoriaus, atlikėjo ir klausytojo. Dviejų instrumentų, balso ir fortepijono, dviejų menininkų dialogas“, – teigia pianistas J. Šervenikas. Jautrų R. Schumanno vokalinį ciklą „Poeto meilė“, spalvingas W. Bolcomo „Kabareto dainas“ ir kitus kūrinius jis išpildys kartu su nuostabiu amerikiečių baritonu M. Weyandt.

Gruodžio 13 d. penktadienis, 18 val.
„Klasikinė kontrabanda“

Operos solistė I. Prudnikovaitė su roko atlikėju J. Miliumi palaiko netoleruotiną ir visiškai nepateisinamą muzikinę draugystę. Negana to, užverbavę įtartinai paslankų, tiek klasiką, tiek džiazą grojantį pianistą F. Zakrevskį, nesuderinamoji trijulė įtikino prie jų prisijungti gitaros ir mušamųjų virtuozus T. Varnagirį bei M. Lukoševičių, kurie akivaizdžiai reiškia simpatiją roko muzikai. Šis kvintetas ruošiasi pažeisti šimtmetį puoselėtas ir formuotas muzikos taisykles, bei visa tai, kas yra DRAUDŽIAMA. Gruodžio 13 dieną – klasikos ir roko dvikova už Jūsų simpatijas. Būkite budrūs, tai nelegalu ir tai Jums gali patikti!

Gruodžio 17, antradienis, 18 val.
„Tradición nuevo: naujoji tradicija“

Baltijos gitarų kvarteto pasirodymai klausytojams visada suteikia daug malonių ir įsimintinų akimirkų. Tikėtina, kad tokia bus ir pastaroji ansanblio programa „Tradición nuevo: naujoji tradicija“. Ji pavadinta pagal kūrinį iš naujausios Baltijos gitarų kvarteto kompaktinės plokštelės, kuri renginio metu ir bus pristatyta Klaipėdos publikai. Pasak atlikėjų, tai bus tradicinė muzika, bet ji skambės naujoviškai, neįprastai. Išties neįprasta yra programoje šalia A. Piazzollos rasti A. Schnittke’ę ar Metalica’ą. Suintrigavome? Kviečiame!

Gruodžio 20 d., penktadienis, 18 val.
„Aconcaqua: ant kalno viršūnės“

A. Vivaldi ir A. Piazzollos bei kitų autorių kūriniai neįprastai skambės ir Martyno Levickio bei Klaipėdos kamerinio orkestro programoje, pakylėsiančioje iki pat kalno viršūnės. Nes „Aconcaqua“ yra aukščiausias Amerikos ir Pietų pusrutulio kalnas, iškilęs Anduose, Argentinos teritorijoje. Šalyje, iš kurios kilęs kalno pavadinimo kūrinio akordeonui ir orkestrui autorius A. Piazzolla.
Beje, emocionalus ir įtaigus klaipėdiečių orkestro bei M. Levickio pasirodymas sulaukė daug ovacijų ir šūksnių „bravo“ Šv. Kristupo vasaros muzikos festivalyje Vilniuje. Tikėtina, kad ir uostamiestyje jis nepaliks abejingų klausytojų.

Gruodžio 25 d., trečiadienis, 16 val. ir gruodžio 31 d., antradienis 23.30 val.
„Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai“

Klaipėdos miesto garsinis peizažas nebeįsivaizduojamas be laivų sirenų ir Klaipėdos kariliono. Kasmet per Kalėdas bei sutinkant Naujuosius kariliono garsai plačiai sklinda virš švenčiančio miesto ir sveikina jo žmones. Tegul gaudžia Jūsų širdyje džiaugsmo varpai!

Gruodžio 26 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Kalėdinis pasveikinimas“

„Kalėdinis pasveikinimas“ pamalonins klausytojų sielas sakralinės muzikos kūriniais chorui ir vargonams. Melodinga, dvasinga ir tauri muzika užpildys Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvę, įstabia gaida prabils naujieji vargonai. Sveikinsime vieni kitus, džiaugsimės sulaukę Šv. Kalėdų!

Gruodžio 27 d., penktadienis, 18 val.
„Jau atsisveikint laikas...“

Nuostabioji W. A. Mozarto Serenada „Mažoji nakties muzika“, Koncertas smuikui ir orkestrui virtuoziškoje S. Krylovo ir Lietuvos kamerinio orkestro interpretacijoje ir paveikus J. Haydno „Atsisveikinimo simfonijos“ atlikimas jaudins klausytojus šiame koncerte. Atsisveikinsime su praėjusiais metais, apmąstysime tai, kas įvyko, ir... paliksime praeitį. Taurus muzikos grožis taps tikra atgaiva sielai ir nuramins liūdnas mintis, kai ateina atsisveikint laikas...

Gruodžio 31 d., antradienis, 18 val.
„Šiąnakt Naujieji pasibels“

Klaipėdos kamerinis orkestras, tęsdamas pastarųjų metų tradiciją, palydės miestelėnus į naujuosius metus. Šventinės klasikos žavesys, pasak meno vadovo M. Bačkaus, spindės šiame koncerte, kuriame su orkestru pasirodys jaunosios kartos lietuvių solistai, jau pelnę pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje. Gera muzika, įtaigus atlikimas, pakili nuotaika, džiugios emocijos skleisis scenoje ir salėje. Kitaip ir būti negali: juk šiąnakt naujieji pasibels! Laimės ir šviesos Jums 2014-aisiais!

KKS informacija