Gražiausi klasikos akordai! 2014

Šventinės klasikos festivalis

gruodžio 3–gruodžio 31 d.

Aprašymas

Skambančios Kalėdos su „Salve Musica“

Skambančiomis vėjo ir lietaus natomis palydėję rudenį tolumoje jau girdime ataidint žiemos varpelių melodiją. Kartu su didingąja gamta susikaupiame ir viltingai laukiame Šv. Kalėdų stebuklo. Linkėdami, kad laukimas neprailgtų ir šventės suspindėtų šviesiu džiugesiu, kviečiame pasitikti jas aidint nuostabiems klasikos akordams! Tegu šiemet jus laimina skambančios Kalėdos kartu su Šventinės klasikos festivaliu „Salve Musica“!

Koncertų pristatymai
Gruodžio 3 d., trečiadienis, 18 val.
„Keliautojo užrašai“
 
Žiemos prieangyje sidabrinį veiklos jubiliejų minintis choras „Jauna muzika“ pasirodys kartu su netradicine dainininke I. Jurgelevičiūte ir instrumentiniu ansambliu. V. Augustino diriguojamoje programoje skambės įvairių šalių bei stilių dainos, tarsi suvenyrai surinktos atlikėjų muzikinėse kelionėse. Itin plati koncerto geografija aprėps Pietų Amerikos, Indonezijos ir net Afrikos tautų kultūras, neaplenkiant klasikinės Europos šalių muzikos, populiarios bei alternatyvios muzikos kūrinių aranžuočių.
 
Gruodžio 9 d., antradienis, 18 val.
„Žydroji rapsodija“
 
Klaipėdos kamerinis orkestras toliau plečia orkestro scenos partnerių ratą. Šįkart klaipėdiečiai gros su dviejų tolimų šalių Azerbaidžano ir JAV pianistais. Pirmoje koncerto dalyje atidavę pagarbą klasikai, antrojoje klausytojus jie intriguos amerikietiška muzika. Džiazinėmis melodijomis ir ritmais vakarą nuspalvins žymusis G. Gershwino kūrinys, inspiravęs ir paties koncerto pavadinimą,

Gruodžio 11 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Muzikos viršūnių susitikimai“
 
Šiame koncerte taip pat karaliaus fortepijonas, temperamentingai kalbinamas charizmatiškojo virtuozo A. Paley. Batutos virtuozas G. Rinkevičius meistriškai valdys savo orkestrą. „Muzikos viršūnių susitikimai“ melomanams žada porą jausmingų ir įsimintinų valandų, juolab, kad koncerte skambės romantinių melodijų girliandomis padabinta F. Chopino ir S. Rachmaninovo muzika.

Gruodžio 14 d., sekmadienis, 16 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje
Adventinis koncertas
 
Advento rimtis, tyla ir susikaupimas netrukus palies kiekvieno širdį. Didžiosios metų šventės laukimą įprasmins choro ir vargonų muzika, sekmadienio popietę prabilsianti į susirinkusius sakralioje koplyčios erdvėje. „Aukuro“ atliekamos dvasingumo kupinos giesmės bylos apie viltį ir šviesą.

Gruodžio 17 d., trečiadienis, 18 val.
„Kalėdinis atvirukas“
 
„Kalėdos - tai laikas sušilti ir dalintis džiaugsmu su šalia esančiu“, - teigia E. Sašenko, šiemet šventinį atviruką rašysianti pačia nuoširdžiausia muzikos kalba. Spalvingas gerai žinomų Kalėdinių dainų asorti, jos nuomone, turėtų patikti įvairaus skonio klausytojui. Jauki aplinka, šilti artimųjų linkėjimai ir švelnus atlikėjos balsas apglėbs Kalėdine dvasia.

Gruodžio 25 d., ketvirtadienis, 16 val. ir gruodžio 31 d., trečiadienis, 23.30 val.
Kalėdinis ir Naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai
 
Šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius virš miesto gaus Klaipėdos kariliono varpai. Apvalanti ir stipinanti jų energija apgaubs kiekvieną besiklausantį šių palaimingų garsų. Linkėsime sveikatos vieni kitus, džiaugsimės sulaukę!

Gruodžio 29 d., pirmadienis, 18 val.
„La Stravaganza: kerintis išradingumas“
 
Paskutinėmis metų dienomis klaipėdiečius vėl džiugins. smuiko virtuozas S. Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Išskirtinė vieta jų programoje teks A. Vivaldi koncertams smuikui ir orkestrui „La Stravaganza“. Kerintis kompozitoriaus išradingumas bei stulbinantis solisto meistriškumas suteiks publikai daug įsimintinų akimirkų. Koncerte taip pat galėsime gėrėtis fiordų ir kino įkvėpta muzika.

Gruodžio 31 d., trečiadienis, 18 val.
„Pats nuostabiausias metų laikas“
 
Kalėdos ir Naujieji – tai juk pats nuostabiausiais metų laikas! Šventiniame koncerte apie tai bylos mūsų šypsenos, žvilgsniai ir, žinoma, muzika.
Klaipėdos kamerinio orkestro scenos partneriais naujametinį vakarą taps jauni ir talentingi atlikėjai, su kuriais šias metais kolektyvas pasirodė svarbiose Europos scenose. Tai italų violončelininkė Miriam Prandi ir estų perkusistas Heigo Rosin. Beje, M. Prandi šiemet Ciuriche laimėjo „Rahn Musikpreis“ fondo prizą. Ji yra ne tik puiki violončelininkė, bet ir pianistė, kurios meistriškumas taip pat buvo įvertintas konkursuose. H. Rosin šiuo metu yra vienas populiariausių atlikėjų Estijoje, pernai laimėjęs II vietą Estijos TV konkurse „Klasikos žvaigždės“.
Pirmosios dalies programa, kurioje su orkestru pasirodys minėti solistai – tai puošni klasikinė vakarienė, tinkamai subalansuota tiek gurmanui, tiek ir melomanui.
Po pertraukos publikos lauks spalvingas ir žaižaruojantis kokteilis. Iš smagių miuziklų fragmentų bei dainų jį smagiai plaks kamerinis orkestras kartu su „Aukuro“ choru, diriguojami teatrališkojo amerikiečio I. Spauldingo. Dauguma turbūt puikiai prisimena ankstesnius jo pasirodymus su choru ar Porgį, prieš pusmetį įtaigiai suvaidintą KKS scenoje.
„Pats nuostabiausias metų laikas“ linksmai ir nuotaikingai palydės Jus į Naujuosius metus. Tebūna ir jie patys nuostabiausi!

KKS informacija
Apie festivalį

„SALVE MUZIKA“: SVAIGINA IR ŠILDO!

Gruodis Klaipėdos koncertų salėje publikos širdis šildo šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertais. Jie dovanoja atgaivą sielai, apgaubia ramybe, teikia palaimą. Kruopščiai parinktas festivalio repertuaras, šventiški susitikimai su geriausiais šalies bei užsienio profesionaliosios muzikos atlikėjais praturtina Kalėdų laukimo metą Klaipėdoje ir tampa tikra dovana klausytojui.

FESTIVALIO REPERTUARO SUDARYMAS
Loreta Narvilaitė
Koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai
T +370 46 21 97 43
M +370 615 64013
loreta@koncertusale.lt

Dovanokite akademinės muzikos šventinį vakarą su pasirinktais atlikėjais ar tiesiog nupirkite bilietus į Klaipėdos koncertų salės šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“.

MUZIKINE DOVANA PASIRŪPINS
Gidonė Vaitkuvienė
Rinkodaros vadovė
T +370 46 39 39 60
M +370 650 17988