Gražiausi klasikos akordai! 2016

Šventinės klasikos festivalis

gruodžio 1–31 d.

Apie festivalį

„SALVE MUZIKA“: SVAIGINA IR ŠILDO!

Gruodis Klaipėdos koncertų salėje publikos širdis šildo šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertais. Jie dovanoja atgaivą sielai, apgaubia ramybe, teikia palaimą. Kruopščiai parinktas festivalio repertuaras, šventiški susitikimai su geriausiais šalies bei užsienio profesionaliosios muzikos atlikėjais praturtina Kalėdų laukimo metą Klaipėdoje ir tampa tikra dovana klausytojui.

FESTIVALIO REPERTUARO SUDARYMAS
Loreta Narvilaitė
Koncertų salės direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai
T +370 46 21 97 43
M +370 615 64013
loreta@koncertusale.lt

Dovanokite akademinės muzikos šventinį vakarą su pasirinktais atlikėjais ar tiesiog nupirkite bilietus į Klaipėdos koncertų salės šventinės klasikos festivalį „Salve Musica“.

MUZIKINE DOVANA PASIRŪPINS
Gidonė Vaitkuvienė
Rinkodaros vadovė
T +370 46 39 39 60
M +370 650 17988

Aprašymas

Netrukus atversime paskutinį 2016-ųjų metų kalendoriaus lapelį. Klaipėdos koncertų salėje gruodis vėl skambės šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ akordais. Visą mėnesį jie skleis ramybę ir apgaubs palaima, bylos apie tekantį laiką ir tikrųjų vertybių ilgesį. Amžinai gyva klasikinė muzika pripildys mus visus šviesaus džiugesio ir vilties! Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika!

 

 

 

 

 

Koncertų pristatymai
Gruodžio 1 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Metų laikai mėnulio šviesoje“

Energingas, savitas, šiemet kūrybinės veiklos dešimtmetį švenčiantis ansamblis, daugelio tarptautinių konkursų ir Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas – tai fortepijoninis trio „FortVio“. Spinduliuojantis gera nuotaika ir demonstruojantis aukščiausią profesionalumą, ansamblis visuomet siekia nustebinti klausytojus, parinkdamas kūrinius, dėl kurių norėtųsi ateiti į koncertą. Šįkart jų programos pirmoji dalis skirta prancūzų impresionistų muzikai. Įspūdingo grožio ir itin sudėtingas Maurice’o Ravelio Fortepijoninis trio Lietuvoje atliekamas labai retai. Claude’o Debussy ir Jurgio Juozapaičio kompozicijas sieja tas pats pavadinimas – „Mėnulio šviesa“. Ansamblio pasirodymą vainikuos  šventiški, aistringi, artėjančias šventes šaukiantys argentinietiško tango novatoriaus Ástoro Piazzollos „Metų laikai“.


Gruodžio 7 d., trečiadienis, 18.30 val.
„NIKO – Šviesos”

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka Naujų idėjų kamerinam orkestrui (NIKO) apibūdinti. Manantieji, kad moderni klasikinė muzika yra kažkas nesuprantamo ar nuobodaus, išgirdę NIKO atliekamus kūrinius, tikėtina, pakeis savo nuomonę ir taps tikrais tokios muzikos entuziastais. Atlikdamas kūrinius mintinai, sujungdamas populiariosios ir klasikinės muzikos idiomas su netradicinėmis styginių instrumentų grojimo technikomis, į pasirodymą įtraukdamas dainavimą ar minimalistinę choreografiją, kolektyvas sukuria stulbinamą patirtį. Efektas - užburiantis, rezultatas - patrauklus įvairaus amžiaus ir skonio publikai.
Pastaruoju metu NIKO tapo neatsiejama Vilniaus muzikinio gyvenimo dalimi ir Lietuvos ambasadoriumi visoje Europoje bei JAV. Inovacijas mene vertinanti Norvegijos publika festivalyje “Festspillene i Elverum” vykusį lietuvių pasirodymą palydėjo griausmingais aplodismentais. „Tai buvo nauja, netradicinė kamerinė muzika ir... o Dieve, kokia puiki (“cool”) ji buvo! Tai yra muzika, atspindinti mūsų laiką ir pajėgi kreiptis į kur kas platesnę auditoriją“, – rašė Norvegijos dienraštis “Hamar Arbeiderblat”.


Gruodžio 9 d., penktadienis, 18.30 val.
 
Žymus pianistas Petras Geniušas gyvena labai intensyviu ritmu, sėkmingai laviruodamas tarp įvairiose pasaulio šalyse vykstančių koncertų ir dėstymo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei  Karališkojoje Škotijos konservatorijoje Glazge. Būtent čia jis neseniai sutiko studijų Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje bendramokslį, indų pianistą Fali Pavri. Laikas ir dideli atstumai juos buvo išskyrę, tačiau vėl suvedė. „Mus sieja tiek studijos Maskvoje, tiek ir grojimas su M. Rostropovičiumi, – pasakoja P. Geniušas. – Fali buvo pirmas indų tautybės žmogus, kurį kada nors esu sutikęs. Talentingas, ramus, harmoningas. Šios savybės derėti viename žmoguje gali tik Indijoje.“
Festivalyje skambėsiančią programą P. Geniušas pavadino pagal vokiečių režisieriaus Wimo Wenderso filmą “Faraway, So Close” / „Taip arti, taip toli“. Be grojimo duetu, joje pianistai atliks ir solinius kūrinius.
„Visur publika yra gera, jei tik groji iš širdies, o ji klauso širdimi“, - viename interviu teigia P. Geniušas, tiek melomanams ir profesionalams, tiek plačiajai visuomenei tapęs aukšto lygio muzikos simboliu.

 
Gruodžio 13 d., antradienis, 18.30 val.
 
Andresas Mustonenas – kultinė estų muzikos figūra. Šios unikalios asmenybės muzikinė veikla itin įvairiapusė: smuiku jis griežia įvairių epochų ir žanrų muziką nuo renesanso ir baroko iki džiazo, o jo batutai paklūsta tiek oratorijų, tiek šiuolaikinių kompozitorių kūrinių interpretacijos. Jis dažnai kviečiamas diriguoti orkestrams visame pasaulyje dėl savito požiūrio į savo misiją: „Mano darbas nėra mokyti atlikėjus, kaip jie turi groti – juk jie tikrai žino kaip. Mano tikslas yra juos įkvėpti, atrasti muziką kartu su jais.“
Pasak Mustoneno, „griežtas žanrų atskyrimas yra viena iš nūdienos muzikos pasaulio problemų. Klasikinės muzikos koncertų lankytojams menkai rūpi roko scena, o džiazo mėgėjai nė nenutuokia, kas vyksta operos teatre. Klasikinės muzikos programų sudarytojai bijo laužyti nusistovėjusią tvarką, nenorėdami trikdyti ir gąsdinti savo klausytojų. To pasekmė yra stagnacija, nuobodulys ir muzikos mirtis. O juk kiekvienas koncertas turėtų būti gyvas emocinis patyrimas ne tik klausytojams, bet ir atlikėjams.“
Šį kartą A. Mustonenas į Klaipėdą atvyksta kartu su savo džiazo ansambliu. Jo ir Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Händel–Jazz–Bach“ baroko muzika skambės uždegančiu džiazo ritmu.

 
Gruodžio 16 d., penktadienis, 18.30 val.
 
Po sėkmingų debiutų Niujorke, Rio de Žaneire ir Ciuriche pianistas Gintaras Januševičius grįžta į Klaipėdą su nauja šventine programa. Už savo muzikinių charakterių įvairovę „chameleonu“ Vokietijos spaudos pramintas atlikėjas publikai dovanoja savo „Advento kalendorių“. Jame skamba 24 spalvingi, žėrintys ir šventiniai bisai, kurių daugelis įkandami tik pripažintiems fortepijono virtuozams. Koncerte bus atliekami daugiau nei 20 kompozitorių kūriniai, taigi pamaloninti liks ne tik visų žanrų gerbėjai, bet ir klausytojai, tik pradedantys savo pažintį su klasikine muzika.
G. Januševičius savo kelią į muziką pradėjo Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje. Po studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje jis išvyko tęsti mokslų į Hanoverio aukštąją muzikos ir teatro mokyklą. Dabar pianistas gyvena šiame Vokietijos mieste, yra koncertų ciklo „Plathner´s Eleven“ įkūrėjas bei garbės meno vadovas, taip pat vadovauja dviem koncertų salėms bei dviem muzikos konkursams. Jis skaito paskaitas bei veda meistriškumo kursus įvairiose pasaulio šalyse.

 
Gruodžio 19 d., pirmadienis, 18.30 val.
Savo unikalia charizma, ugningu temperamentu ir išskirtine technika garsiausiose pasaulio koncertų salėse publiką užburiantis fortepijono virtuozas Alexander Paley grįžta į Lietuvą. „Dievinu maestro G. Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako garsusis amerikiečių pianistas. Publikos numylėtinis, kasmet čia sutraukiantis pilnas sales klausytojų ir G. Rinkevičiaus vedamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šį sykį atliks ypatingą programą – žymiausių XX a. pradžios amerikiečių kompozitorių Georgeʼo Gershwino ir Leonardo Bernsteino kūrinius.
Koncerto pradžioje skambės L. Bernsteino „Simfoniniai šokiai“ – kūrinys iš legendinio miuziklo „Vestsaido istorija“ bei G. Gershwino Koncertas fortepijonui ir orkestrui „Žydroji rapsodija“, klasikinę muziką ir džiazo elementus sujungiantis opusas, atvėręs kompozitoriui duris į pasaulio muzikos elitą ir tapęs vienu populiariausių visų laikų amerikiečių autorių kūrinių. Antrojoje koncerto dalyje bus atliktas Simfoninis paveikslas iš operos „Porgis ir Besė“, apimsiantis populiariausias jos melodijas.

 
Gruodžio 25 d., sekmadienis, 16 val. ir gruodžio 31 d., šeštadienis, 23.30 val.
 
Šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius  virš miesto, kaip ir kasmet, gaus Klaipėdos kariliono varpai. Juos tradiciškai kalbins Kęstutis Kačinskas ir Stanislovas Žilevičius.  Apvalanti ir stiprinanti varpų energija apgaubs kiekvieną besiklausantį šių palaimingų garsų. Linkėsime sveikatos vieni kitiems, džiaugsimės sulaukę!


Gruodžio 26 d., pirmadienis, 16 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
Kalėdų mišios

Klasicistine skambesio darna pasižyminčios Josepho Haydno Mišios, atliekamos Klaipėdos choro „Aukuras“, pripildys klausytojų sielas didingo ir sakralaus jausmo. Melodinga, dvasinga ir tauri muzika užliesŠv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvę, jautria gaida prabils solistų, vargonų ir styginių seksteto balsai. Visam atlikėjų būriui diriguos choro meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas. Sveikinsime vieni kitus sulaukus šv. Kalėdų!
 

Gruodžio 27 d., antradienis, 18.30 val.
 
Šiame koncerte truputį praversime paslapties skraistę, gaubiančią Windzoro pilį (Jungtinė Karalystė). Joje gyvena ir kuria „The Queen's Six“ – šešių vyrų vokalinis a cappella ansamblis. Jis susibūrė 2008-aisiais, kai buvo minimos karalienės Elžbietos I 450-osios karūnavimo metinės. Jos garbei ansamblis buvo pavadintas „Karalienės šešetu“.
Visi ansamblio nariai tarnauja Šv. Jurgio koplyčioje choristais-vikarais (giesmininkais pasauliečiais). Nuo XIV a. vidurio gyvuojantis Vindzoro pilies Koplyčios choras gieda pamaldose, dalyvauja privačiose ir valstybinėse iškilmėse, dažnai karališkosios šeimos akivaizdoje. Ansambliui teko garbė pasirodyti per privačią ceremoniją Jos Didenybės karalienės Elžbietos II ir princo Filipo, Edinburgo hercogo, garbei. Tõkios išskirtinės progos įpareigoja siekti aukščiausio vokalinio meistriškumo, tačiau ypatingą ansamblio susitelkimą ir skambesio vientisumą, publiką išsyk paperkantį bendravimo laisvumą ir žavesį labiausiai lemia tai, jog jie visi gyvena ir kasdien gieda kartu Karališkojoje koplyčioje.
Šis šešių narių ansamblis susibūrė tam, kad skleistų savo unikalų atlikimo meną platesnei auditorijai. Jo repertuare dera asketiškas viduramžių giedojimas, puošni renesanso polifonija, jausmingi madrigalai, ilgam įsimenančios liaudies dainos ir nuotaikingos džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuotės. „The Queen’s Six“ koncertavo festivaliuose Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, taip pat surengė sėkmingas gastroles Vokietijoje ir Austrijoje.

 
Gruodžio 28 d., trečiadienis, 18.30 val.
Paskutinėmis metų dienomis klaipėdiečius vėl džiugins smuiko virtuozas Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinisorkestras. Kaip solistas S. Krylovas nuolat koncertuoja su žymiausiais pasaulio kolektyvais, atlieka daug kamerinės muzikos, rengia rečitalius. Ne kartą jis koncertavo su iškiliu violončelininku ir dirigentu M. Rostropovičiumi, kuris S. Krylovą įvardijo kaip vieną iš penkių geriausių pasaulio smuikininkų.
Prieš keletą metų pradėjęs vadovauti LKO, S. Krylovas teigė: „Iš orkestro noriu to, ko siekiu ir pats: instrumentinės, techninės atlikimo kokybės, nuolatinių interpretacinių paieškų, kurioms peno teikia visą gyvenimą trunkantys tyrinėjimai. Tikiu, kad tai įmanoma pasiekti, nes mūsų kolektyvas vertas būti Europos kamerinių orkestrų dešimtuke.“
Žėrintis solisto virtuoziškumas ir harmoningas orkestro skambesys suteiks klausytojams daug gražių bei įsimintinų akimirkų.

 
Gruodžio 29 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
„Stiklo arfa – tarp dangaus ir žemės

Dauguma mūsų Naujųjų išvakarėse tikisi stebuklo. Unikaliu instrumentu grojantys  Glass Duo atlikėjai drauge su Donato Katkaus vadovaujamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru kviečia jį patirti!
Nenustebkite scenoje šalia styginių orkestro instrumentų išvydę stiklo taures. Tik iš jų liesis ne šampanas, o visų laikų muzikos šedevrai. Tai - „stiklo arfa“, arba „angelų vargonai“. Instrumentas, kurį meistriškai valdo Glass Duo atlikėjai Anna ir Arkadiuszas Szafraniecai (profesionalūs smuiko ir trimito atlikėjai). Kažkada pabandę iš taurių išgauti muziką, jie taip susižavėjo šiuo užsiėmimu, kad atsisakė karjeros Baltijos filharmonijos orkestre. Įvaldę naują atlikimo techniką ir sukaupę platų kūrinių repertuarą, šiandien jie koncertuoja visame pasaulyje, stebindami klausytojus subtiliais stiklo arfos garsais. Daugelis apsilankiusiųjų dueto koncertuose savo patirtį įvardija kaip „pasivaikščiojimą debesimis“ arba kaip „muziką, atklydusią iš sapno“. Tikime, kad ir Jus šis koncertas nuves į nežemiškų skambesių pasaulį.
 

Gruodžio 31 d., šeštadienis, 18.30 val.
 
Kiekvienas kūrybiškas žmogus turi savo mūzą - įkvėpimo šaltinį, veikiantį jo kūrybines vizijas ir galias. Ir ne tik poetai, rašytojai, kompozitoriai, dailininkai ar kiti meno žmonės jų šaukiasi. Netgi tam, kad iškeptumei skanų pyragą ar pasiūtumei dailų kostiumą, irgi reikalingas įkvėpimas.
O kas įkvepia Mūzą Rubackytę? Jautria širdimi, genialiu talentu sąžiningai muzikai atnašaujanti menininkė viename interviu sako: „Lietuva yra mano Tėvynė, ji man davė viską. Nuolat grįždama namo, semiuosi jėgų ir įkvėpimo.“
Fortepijono virtuozė nuolat koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. Ji teigia: „Scena yra tiesos valanda čia ir dabar, nesvarbu, kas yra pianisto širdyje tuo momentu ir kokiame žemyne yra ta scena. [...] Scena yra mano altorius, kur dega šventas aukuras.“
M. Rubackytės scenos partnerių sąraše – garsūs pasaulio orkestrai, dirigentai ir solistai. Klaipėdos kamerinis orkestras vertina galimybę kurti su ja kartu, kai, pasak pianistės, „muzikos šedevras kaskart stebuklingai atgimsta iš naujo“.
Pastaruoju metu beveik kasmet į Klaipėdą atvykstanti pianistė ypač vertina susitikimus su žmonėmis: „Artimi ar tolimi, jie mums atneša nepamainomo dvasinio peno.“
Pasitikime Naujuosius metus kartu su savo artimaisiais ir nuostabia muzika! Pasitikime Naujuosius metus Mūzos įkvėpti!

2017-aisiais būkite sveiki ir laimingi, atsiverkite grožiui ir klausykitės muzikos!
 
Nuotraukų galerija

Gruodžio 9 d. „Taip arti, taip toli“
{Gallery dir='Taip_arti_taip_toli'}

Gruodžio 13 d. „Händel–Jazz–Bach“
{Gallery dir='Handel_Jazz_Bach'}

Gruodžio 19 d. „Amerikos muzikos puota“
{Gallery dir='Amerikos_muzikos_puota'}

Gruodžio 27 d. „Žiemos stebuklų šalyje“
{Gallery dir='Ziemos_stebuklu_salyje'}


Gruodžio 29 d. „Stiko arfa - tarp dangaus ir žemės“
{Gallery dir='Stiklo_arfa'}


Gruodžio 31 d. „Mūzos įkvėpti“

{Gallery dir='Muzos_ikvepti'}