Apsauganti skraistė

Renginio data: 2022 m. birželio 17 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Sezono pabaigos koncertas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“
Meno vadovas Vilhelmas Čepinskis
Solistė Kornelija Kupšytė (violončelė)
Dirigentas Modestas Pitrėnas
Vaizdo projekcijos autorius Vladas Šerstobojevas
Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vidmantas Bartulis, John Tavener
Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Klaipėdos koncertų salės XVIII koncertinio sezono pabaigos koncertas pirmiausia ypatingas tuo, kad scenoje susitiks trys iškilūs Lietuvos muzikai – Modestas Pitrėnas, Vilhelmas Čepinskis ir Mindaugas Bačkus. „Trys bičiuliai, kuriuos sieja ilgametė bičiulystė, sujungė idėjas ir susitiks repeticijų sesijai ir koncertui Klaipėdoje. Nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas, Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata solaris“ meno vadovas ir Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas sudarė retai girdimų, tačiau itin kultūrai reikšmingų kūrinių programą. Ne tik sudarė, bet ir pritaikys ją didesniam orkestrui. Juk du styginių orkestrai – tai jau beveik 40 žmonių. Todėl būtent šia proga V. Čepinskis intensyviai dirba prie Mikalojaus Konstantino Čiurlionio styginių kvarteto orkestruotės ir adaptacijos styginių orkestrui. O programoje skambėsiantis Vidmanto Bartulio kūrinys – tai visų trijų meno vadovų prisiminimas apie šį nuostabų kompozitorių, mūsų kolegą ir bičiulį.

Koncertą vainikuos išskirtinis britų autoriaus Johno Tavenerio opusas „Apsauganti skraistė“, kuriame solo violončele gros Klaipėdos jaunosios kartos violončelininkė Kornelija Kupšytė. Ji yra  ne tik talentinga ir charizmatiška atlikėja, KKO violončelių grupės koncertmeisterė, bet ir savitą braižą turinti jaunoji menininkė, kuri šiemet baigia magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Skirtingų kartų menininkų bendrystė yra vienas veiksmingiausių ir svarbiausių meninio vystymosi ir tobulėjimo aspektų“, pasakoja koncertinės programos iniciatorius M. Bačkus.

Tavenerio „Apsauganti skraistė“, tikėtina, taps emocine Lietuvos nacionalinės premijos laureato M. Pitrėno diriguojamos dviejų orkestrų atliekamos programos kulminacija. Kaip rašė kūrinio autorius, „jame mėginau apčiuopti bent nedidelę dalelę kone kosminės Dievo Motinos galios. Dievo Motiną kūrinyje vaizduoja violončelė, per visą kūrinį ji nė akimirkai nenustoja dainuoti. Styginius instrumentus galima įsivaizduoti kaip gigantišką jos nesibaigiančios giesmės išplėtimą“.

Tavenerio muziką lydės specialiai jam sukurta Vlado Šerstobojevo vaizdo projekcija.

Koncertinis sezonas salėje baigiasi, tačiau įstaigos veikla tęsiasi, tik persikelia į atvirą erdvę. Birželio 24 dieną Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje vyks Klaipėdos kariliono festivalis, o nuo birželio 29-osios – Vasaros koncertų ciklas šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje. Iki vasariškų muzikinių susitikimų!

 

Informacija klausytojams

Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus identifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.

Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.