Dėlionė orkestrui VIII: solissimo

Renginio data: 2022 m. lapkričio 10 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: viešbutis „Victoria Hotel" (S. Šimkaus g. 2, Klaipėda)
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Solistai: Konrad Levicki, Teodora Morta Staigė, Tomas Cinelis, Kristina Kupšienė (smuikai), Anna Luiza Alexandrow-Bertash, Ivan Bertash (altai), Kornelija Kupšytė (violončelė)
Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Steve Reich, Ennio Morricone, Dragana Jovanovic

Aprašymas

Klaipėdos kamerinio orkestro programa skambės „Victoria“ viešbutyje

Klaipėdos koncertų salės organizuojami renginiai kelis kartus per metus keliauja po miestą ir vyksta netradicinėse vietose. Lapkričio 10 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę paklausyti Klaipėdos kamerinio orkestro koncerto netikėtoje vietoje – neseniai po rekonstrukcijos pačiame miesto centre duris atvėrusiame viešbutyje „Victoria“ (S. Šimkaus g. 2).

Čia surengti aštuntąją „Dėlionės orkestrui“ programą pasiūlė kolektyvo meno vadovas Mindaugas Bačkus: „Visada įdomu atrasti naujas, įdomias, neišbandytas, negirdėtas, netikėtas miesto erdves ir jose įgyvendinti mūsų kūrybines idėjas. Viena tokių erdvių ir yra neseniai prikeltas legendinis Klaipėdos „Victoria“ viešbutis, kurio vidinis kiemelis uždengtas stikliniu stogu ir tokiu būdu tai tiesiog yra puiki erdvė gurmaniškiems muzikos vakarams."

Įdomu, kad viešbutis pavadinimu „Viktorija“ toje vietoje veikė nuo XIX a. II pusės (iki to čia buvo „Baltojo žirgo“ karčema). Prieš II pasaulinį karą rekonstruotas viešbutis buvo tapęs didžiausiu uostamiestyje. Jo salėje vykdavo pobūviai, koncertai, paskaitos, dailės parodos. Per karą pastatas smarkiai nukentėjo. Sovietmečiu renovuotas pastatas kurį laiką buvo statybininkų bendrabučiu, po to čia įsikūrė „Klaipėdos“ viešbutis. „Victoria“ pavadinimas įstaigai sugrąžintas pastačius dabartinį viešbutį „Amberton Klaipėda“.

Dabar iš pagrindų atnaujintame viešbutyje „Victoria“ susirinkusius klausytojus Klaipėdos kamerinis orkestras ruošiasi nustebinti programa „Dėlionė orkestrui VIII: solissimo“ . Joje kaip solistai pasirodys net 8 orkestro artistai. Savo profesinį meistriškumą jie demonstruos atlikdami mažiau girdėtus, tačiau išskirtinius repertuaro kūrinius. 

Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisteris Konradas Levickis (smuikas) so kolege Anna Luiza Alexandrow-Bertash (altas) gros solo partijas klasikinės muzikos grožiu spindėsiančiame Wolfgango Amadeuso Mozarto kūrinyje „Sinfonia concertante“ smuikui, altui ir orkestrui.

Žymaus kino filmų muzikos kūrėjo Ennio Morricone kompozicijos violončelei ir styginiams „Once Upon a Time in the West“ („Kartą laukiniuose Vakaruose“) solo partiją išpildys orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė).

Smuikininkai Tomas Cinelis ir Kristina Kupšienė su orkestru pagrieš žymaus amerikiečių minimalisto Steve‘o Reicho Duetą 2 smuikams ir styginių orkestrui.

Serbų šiuolaikinės muzikos kūrėjos Draganos Jovanovič trigubo koncerto smuikui, altui, violončelei ir orkestrui „Metamorphosen“ solo partijas atliks Teodora Morta Staigė (smuikas), Ivan Bertash (altas) ir Kornelija Kupšytė (violončelė). Tai bus kūrinio premjera Lietuvoje.

„Muzika – tai toks garsinis stebuklas, galintis praturtinti ir suvirpinti bet kokią aplinką. Mūsų mieste nedaug erdvių, tinkamų rengti koncertus, todėl nekantraudami skubame išbandyti naują erdvę ir tikime, kad tai taps nauja kultūros renginių traukos vieta. Orkestras dėlioja muzikos kūrinių dėlionę, o mieste gimsta kultūros erdvių dėlionė. Gal tai savotiškas žaidimas“, – mąsto M. Bačkus ir intriguoja visus ateiti į neįprastą koncertą.

 

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.