Duettissimo

Renginio data: 2022 m. lapkričio 16 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Duettissimo:
Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė)
Mindaugas Juodis (paveikslai)
Koncerto vedėja Gerūta Griniūtė 

Programa: Zoltán Kodály, Pēteris Vasks, Bohuslav Martinů, Loreta Narvilaitė

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

„Duettissimo“ – 10 metų! 

„Duettissimo“ jau dešimt metų kartu gyvena muzikoje ir jos klausytojų širdyse. Tai smuikininkė Dalia Dėdinskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas, atvykstantys paminėti šią sukaktį su mylima klaipėdiečių publika. Jų koncerte, taip pat pavadintame „Duettissimo“, skambės styginių instrumentų dueto grožį atskleidžianti muzika bei bus pristatyta dešimtmečio muzikinę kelionę liudijanti dviguba vinilinė plokštelė. Koncertas vyks lapkričio 16 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

„Atrodo, kad tai ilgas laiko tarpas, bet iš tikrųjų prabėgo labai greitai. Mūsų kelyje niekada netrūksta nuotykių ir įsimintinų dalykų. Atlikome koncertus tikrai įvairiausiose vietose – nuo debiuto Vienos „Musikverein“ iki vidurvasario koncerto Lietuvos kaime ant ežero liepto. Galbūt ir išsiskiriame tuo, kad esame labai mobilūs  – mūsų instrumentai visada kartu, o mes muzikuojame kiekvienoje ypatingoje erdvėje, kur atsiskleidžia mūsų instrumentų grožis, arba ten, kur muzika ir grojimas suteikia didelę prasmę“, – savo dešimtmečio kelionę apibendrina dueto nariai.

Abu atlikėjus Klaipėdos koncertų salės lankytojai prisimena kaip buvusius Klaipėdos kamerinio orkestro artistus. Dabar Dalios ir Glebo namai – Vilniuje, tačiau aktyvi meninė veikla juos dažnai nukelia į įvairias Lietuvos bei užsienio vietas bei jų koncertų erdves.

Tarptautinių konkursų laureatai mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijas tęsė Austrijos sostinėje Vienoje. Jie koncertuoja daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje. D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas pasirodo kaip solistai su simfoniniais ir kameriniais orkestrais Lietuvoje ir užsienyje. Abu atlikėjai mėgsta kamerinę muziką ir su kitais entuziastais dažnai ją atlieka.

D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas jau daug metų kartu tiek scenoje, tiek ir už jos ribų. „Nieko negali būti intymiau muzikoje, negu smuiko ir violončelės duetas“, – teigia atlikėjai. Dueto pavadinimą inspiravo V. Barkausko kompozicija „Duettissimo“. Savo programoms Dalia ir Glebas dažnai renkasi mažiau žinomus, dar neatrastus XX–XXI a. kompozitorių kūrinius ir juos kruopščiai nušlifavę klausytojams pateikia kaip tobulus brangakmenius. Dueto interpretacijos žavi giliu emocionalumu, ypatinga atlikimo kultūra ir vienas kito pajautimu ansamblyje.

Kas laukia jubiliejinio „Duettissimo“ koncerto klausytojų? Jame skambės kūriniai, kurie tapo naujos vinilinės plokštelės dalimi. Pasak dueto, tai vieni svarbiausių opusų, lydėjusių juos ne vienerius metus – Zoltáno Kodály, Pēterio Vasko ir Bohuslavo Martinů kūryba.

Kita programos dalis bus nauji dueto repertuaro kūriniai. Vienas tokių – klaipėdietės kompozitorės Loretos Narvilaitės opusas „Artimos tolumos“, sukurtas tarptautinio Thomo Manno festivalio užsakymu ir „savo namuose“ skambėsiantis pirmą kartą.

Dalios ir Glebo duetas paruošė malonius įspūdžius ir klausytojų akims. „Džiaugiamės, kad mūsų plokštelės viršelį puošia ir „Duettissimo“ koncertus palydi mūsų brangaus draugo Mindaugo Juodžio tapybos darbai, kurie gimė Mindaugo drobėse skambant „Duettissimo“ akordams“, – apie ypatingą kūrybinį bendradarbiavimą pasakoja atlikėjai. Šventišką koncerto atmosferą kurti padės ir jo vedėja Gerūta Griniūtė.

„Svajonių duo“ – taip Nyderlandų laikraštis „Noordhollands Dagblad“ apibūdino Dalios Dėdinskaitės ir Glebo Pyšniako dueto koncertą. Įsitikinkite tuo patys jų dešimtmečio koncerte!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.