Miestas – meno kūrinys

Festivalis „Permainų muzika"

Renginio data: 2022 m. rugsėjo 15 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. su pertrauka
Klaipėdos įkūrimo 770-sioms metinėms
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Solistai: Vytautas Sriubikis (fleita), Lauryna Lankutytė (fortepijonas), Kristupas Biržietis (aktorius)
Klaipėdos choro Aukuras“ vokalinė grupė:
Rosana Štemanetian, Eglė Mockienė
(sopranai), Lina Lukauskienė (altas), Valdas Kazlauskas (bosas) 
Dirigentas Karolis Variakojis
Programa: Eduardas Balsys, Osvaldas Balakauskas, Zigmas Virkšas / Donatas Bielkauskas, Loreta Narvilaitė/Leonidas Donskis, Monika Zenkevičiūtė, Matas Drukteinis (premjera)

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Festivalio pradedamojo koncerto koncepciją inspiravo skaičius 770: programoje skambės su Klaipėda susijusių 7 praeities ir dabarties autorių anksčiau sukurti ir nauji kūriniai, kurių bendra trukmė yra 70 minučių.

Šį Klaipėdos kamerinio orkestro koncertą pradės dviejų žymiausių lietuvių muzikos klasikų Eduardo Balsio („Jūros atspindžiai“) ir  Osvaldo Balakausko („Das Bachjahr“) kūryba. Abu jie kelis metus gyveno ir mokėsi Klaipėdoje. Suskambės ir minimalizmo krypties atstovo Zigmo Virkšo kūrinys fortepijonui ir styginiams „Aušrinė“, kurio skambesį papildys garso menininko Donato Bielkausko sukurtas elektroninis garso takelis.

Viena iš koncerto intrigų – jaunosios kartos autoriaus Mato Drukteinio premjerinis kūrinys violončelei ir styginiams, kurio sukūrimą finansavo Lietuvos kompozitorių sąjunga. Jo solo partiją grieš Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Monika Zenkevičiūtė, pastaruoju metu sparčiai garsėjanti kaip elektroninės muzikos kūrėja Monikaze, programoje atsiskleis savo kompozicija styginių orkestrui „Pocket“.

„Miestas – meno kūrinys“ – tai ne tik koncerto, bet ir jo pabaigoje skambėsiančio kūrinio pavadinimas. Pagal Klaipėdoje gimusio ir studijavusio žinomo filosofo, pedagogo, politiko Leonido Donskio tekstą jam muziką sukūrė kompozitorė Loreta Narvilaitė.

Solo partijas koncerte dar atliks Vytautas Sriubikis (fleita), Lauryna Lankutytė (fortepijonas) ir Kristupas Biržietis (aktorius). Programą diriguos šiuolaikinės muzikos entuziastas Karolis Variakojis, pirmąkart muzikuosiantis su Klaipėdos kameriniu orkestru.

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.