„Popietės varpai“

„Klaipėdos kariliono festivalis"

Renginio data: 2022 m. birželio 24 d.
Renginio laikas: 15.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Renginio trukmė: 1 val.
Toru Takao (karilionas, Japonija-Vokietija)
Programa: Go Okawa, Kosaku Yamada, Rentaro Taki, Kengyo Yatsuhashi, Kengyo Yatsuhashi, Joe Hisaishi, John Williams, Naoto Omasa, John Williams (karilionas ir elektronika)
Koncertą veda muzikologė Veronika Janatjeva
Aprašymas

„Popietės varpų“ koncerte išgirsime karilionininko Toru Takao parengtą programą. Japonų kilmės dabar Vokietijoje reziduojantis atlikėjas studijavo karilioną Utrechtto konservatorijoje (Olandija). T. Takao dalyvavo tarptautiniuose kariliono konkursuose ir juose laimėjo prizines vietas.

Šiuo metu atlikėjas gyvena Wuppertalyje, kur kartu su karilionininke žmona Katarzyna rengia kariliono muzikos koncertus. 2015 metais jie pradėjo organizuoti Kariliono muzikos festivalį „Emmericher Glocken Sommer“. 2016 m. karilionininkų pora koncertavo Klaipėdos kariliono festivalyje. T. Takao yra Vokietijos kariliono asocijacijos narys. Kartu su kolegomis japonais jis įkūrė Kariliono meno asociaciją Japonijoje, pirmąją tokio pobūdžio organizaciją Azijos žemyne, siekiančią inspiruoti ir kurti kariliono kultūrą Japonijoje.

Savo solinio pasirodymo programą T. Takao paskyrė Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui. Joje bus paminėtas Chiune Sugihara – Japonijos diplomatas, konsulinis pareigūnas, 1939–1940 m. rezidavęs Kaune kaip Japonijos imperijos vicekonsulas. Antrojo pasaulinio karo metais jis padėjo žydams pabėgti iš Europos, išduodamas tranzitines Japonijos vizas. 

Takao koncerte atliks beveik vien tik japonų autorių kūrinius karilionui ir elektronikai. Keli iš jų buvo specialiai sukurti šiai programai. Taip pat skambės atlikėjo aranžuoti kūriniai, kuriuose atspindi jo gimtosios šalies muzikinės kultūros bei nuostabios gamtos vaizdai.

Festivalį finansuoja 

Partneris