Trimito skrydis

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris"

Renginio data: 2022 m. balandžio 7 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 55 min.
Muzikinė edukacinė pasaka visai šeimai
Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
Vadovas Antanas Kučinskas
Vyr. dirigentas Leif Karlsson
Režisierė ir scenarijaus autorė Birutė Mar
Dailininkė Indrė Pačėsaitė
Vaizdo projekcijų autorius Karolis Bratkauskas
Lėktuvo pilotai:
Aleksas Kazanavičius (aktorius), Tadas Šileika (dirigentas)

Bilietai 8 Eur
Aprašymas

Trimito skrydis: muzikinė fantazijos kelionė po pasaulį  

Turbūt dauguma esame pasiilgę kelionių, naujų, ilgam išliekančių įspūdžių. Keliauti mėgsta tiek suaugę, tiek vaikai, dažnai keliaujantys po pasaulį pirmiausia savo fantazijose. Į vieną tokių pasakiškų fantazijos kelionių kviečiame leistis kartu balandžio 7 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą. Kelionės tema – „Trimito skrydis“, o keleivių susirinkimo vieta – Klaipėdos koncertų salė.  

Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ atliekamoje muzikinėje pasakoje visai šeimai „Trimito skrydis“ klausytojai bus supažindinami su pasaulio muzika. Salė virs lėktuvu, o publika – jo keleiviais. „Šiame spektaklyje norime parodyti, kokia spalvinga, kokia įvairialypė ir plati yra pasaulinės muzikos paletė, – pasakoja jo režisierė ir scenarijaus autorė Birutė Mar. – Dar prieš spektaklį veiksmas primena keleivių įlaipinimą į lėktuvą. Įleidžiantys į salę tikrina keleivių bilietus, prie durų sukiojasi stiuardesės, įrengtas patikros postas, kabo užrašas „Trimito oro linijos“. Žiūrovams renkantis, pasigirsta garso įrašai, kokius įprastai girdime tik oro uostuose: „Dėmesio dėmesio, keleivis Mr...., skrendantis lėktuvu „Trimito miestas“ – Madagaskaras, prašome skubiai prieiti prie aštuonioliktų vartų“ ir pan.“ 

Muzikinis „Trimito oro linijų“ lėktuvas drauge su spektaklio klausytojais leidžiasi į neįprastą skrydį aplink Žemę. Drauge su skrydžiui diriguojančiais muzikinio lėktuvo pilotais Rainaru ir Vizaru, stiuardesėmis Madam Liufthanzija ir Fineirija, Madmuazelėmis Alitalija ir Maleizija jie apkeliauja pasaulio žemynus ir šalis, išgirsta įvairių kraštų muziką, pasiekia tolimąją Antarktidą ir net Mėnulį. Ieškoję, kur gyvena vėjas, sapnai ir mintys keliautojai sugrįžta namo į Žemę ir supranta, koks nuostabus yra mūsų gimtasis kampelis! 

„Trimito skrydis“ tęsia orkestro edukacinių programų kryptį, kurią kolektyvas pradėjo tik prieš keletą metų muzikine pasaka Trimito miestas“. Beje, 2020 metais ją išgirdo ir „Klaipėdos muzikos pavasario“ klausytojai. Teatralizuotų edukacinių projektų rengimas „Trimitui“ yra ypatingas įvykis ir visiškai nauja veiklos sritis. Vaikų auditorijai skirtais muzikiniais pasirodymais orkestras jau susilaukė didelio pasisekimo: surengė kelias dešimtis koncertų, kuriuose apsilankė keli tūkstančiai žmonių. Iš esmės, šis orkestras pastaraisiais metais ieško įdomių jungčių tarp skirtingų žanrų, ypatingai plečia savo repertuarą ir siekia išnaudoti visą kolektyvo kūrybinį potencialą. Neseniai Antano Kučinsko vadovaujamo orkestro vyriausiuoju dirigentu tapo patyręs švedų muzikas Leifas Karlssonas, todėl tikėtina, kad „Trimito“ kūrybinės ambicijos ir meniniai pasiekimai ateityje dar labiau išaugs. 

Spektaklyje „Trimito skrydis“ Valstybiniam pučiamųjų instrumentų orkestrui „Trimitas“ diriguos Tadas Šileika, kuris kartu su  aktoriumi Aleksu Kazanavičiumi scenoje taps lėktuvo pilotais. Vizualinį sprendimą sukūrė dailininkė Indrė Pačėsaitė ir vaizdo projekcijų autorius Karolis Bratkauskas. 

Linkime gerų emocijų keliaujant muzikiniu „Trimito oro linijų“ lėktuvu! 

KKS informacija 

Informacija klausytojams

Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.