Skambanti šviesa

Festivalis „Salve Musica"

Renginio data: 2022 m. gruodžio 18 d.
Renginio laikas: 16.00 val. 
Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
Renginio trukmė: 1 val.
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Vokalinis kvartetas: Rasa Ulteravičiūtė, Beata Ignatavičiūtė (sopranai), Tadas Jakas (tenoras), Valdas Kazlauskas (bosas)
Programa: Franz Gruber, Jacob de Haan, John Iverson, John Rutter, Georg Gabriel, Povilas Čiurlionis ir kt.  

Aprašymas

Šventinė dovana – nemokamas adventinis koncertas

Prieš pat didžiąsias metų šventes viltingai ir šventiškai išsilies „Skambanti šviesa“! Taip pavadintoje programoje Klaipėdos brass kvintetas koncertuos su vokaliniu kvartetu – klaipėdiečiais solistais Rasa Ulteravičiūte, Beata Ignatavičiūte, Tadu Jaku ir Valdu Kazlausku. Ypatingą renginio aurą kurs pati jo atmosfera ir akustika, kurios būdingos tik šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčiai. Nemokamą festivalio „Salve Musica“ koncertą „Skambanti šviesa“ atlikėjai klaipėdiečiams dovanos gruodžio 18 dieną, sekmadienį, 16 valandą.

Ar esate girdėję žymiausias kalėdines giesmes, atliekamas balsais ir variniais pučiamaisiais? Adventas – tinkamiausias laikas giedoti, dainuoti, groti ir klausytis nuostabios muzikos. Vieni šios programos kūriniai leis susimąstyti apie advento prasmę ir prabėgusius metus, o kiti primins apie gerąją žinią, kurios laukiame. Tokią muziką supranta visi, nesvarbu ar jos tekstas yra lietuviškas, angliškas, ar lotyniškas. Jų melodijas gerai žino ir niūniuoja koncerto klausytojai.

Nuostabių šventinių kūrinių programą atliks išskirtinai klaipėdiečių muzikų komanda. Viena jos dalis – tai Klaipėdos brass kvintetas, kuris savo pasirodymuose geba sukurti gerą nuotaiką. Jo kūrybinės veiklos istorija prasidėjo 1986 metais, o nuo 2016 metų Klaipėdos brass kvintetui vadovauja trimitininkas Sigitas Petrulis. Šiuo metu jame dar groja Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Kvinteto veikla įdomi ir įvairi, pilna kūrybinių atradimų ir iššūkių. Labai populiarios jo edukacinės ir visai šeimai skirtos programos. Kolektyvo pasirodymus nuolat praturtina su jais muzikuojantys kolegos iš Lietuvos ir užsienio. Nesvarbu, ar tai kito instrumento virtuozas, ar dainininkas, ar jaunimo mėgstami aktoriai, nuolat rengiamos skirtingos programos plečia tiek kolektyvo, tiek jo koncertų klausytojų muzikinį akiratį.

Šį kartą varinių pučiamųjų skambesys derės su keturių skirtingų balsų – Rasos Ulteravičiūtės, Beatos Ignatavičiūtės (sopranai), Tado Jako (tenoras), Valdo Kazlausko (bosas) – ansambliu. Visi šio vokalinio kvarteto dainininkai gerai žinomi Klaipėdos kultūriniame gyvenime: yra sukūrę ne vieną dešimtį vaidmenų Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektakliuose, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

Solistų profesinis kelias glaudžiai susijęs ir su Klaipėdos koncertų sale – jie dažnai dalyvauja šios įstaigos projektuose. Dalis jų yra dainavę Klaipėdos chore „Aukuras“, kurio programas iki šiol praturtina sodrus V. Kazlausko bosas. B. Ignatavičiūtė yra parengusi solines programas su Klaipėdos brass kvintetu, pasirodžiusi Klaipėdos kamerinio orkestro, choro „Aukuras“ koncertuose. R. Ulteravičiūtę prisimename ne tik iš ankstesnių Klaipėdos brass kvinteto programų, bet ir iš neseniai įvykusių Broniaus Kutavičiaus operos vaikams „Kaulo senis ant geležinio kalno“ spektaklių.

Tikimės, kad tradicija tapęs adventinis Klaipėdos brass kvinteto koncertas įkvėps prasmingam švenčių laukimui. „Skambanti šviesa“ visus kviečia į šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčią!

Informacija klausytojams
  • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.