Ateinu iš Ispanijos

Renginio data: 2023 m. sausio 19 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė:
Aistė Pilibavičiūtė (sopranas)
Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas)
Programa: Pablo Luna, Enrique Granados, Fernando J. Obradors, Ernesto Lecuona, Manuel de Falla, Miguel Sandoval, David P. Dorantes, Francisco Asenjo Barbieri, José María Cano Andrés, Agustin Lara    

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Žiemos vakarui – aistringos ispaniškos dainos

Kai už langų – šaltas sausio vakaras, kviečiame sušilti ugningoje ispaniškos muzikos fiestoje! Programoje „Ateinu iš Ispanijos“ skambės labai gražios, aistringos ir jautrios dainos. Visas vakaras bus skirtas Ispanijos kompozitorių muzikai, kurią atliks Aistė Pilibavičiūtė (sopranas) ir Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas). Renginys vyks sausio 19 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė.

Kiekviena programoje skambėsianti daina – tai ne tik virtuoziška melodija ir temperamentingas ritmas, bet ir pasakojama istorija. Pirmiausia, tai koncerto pavadinimą įkvėpusi Pablo Luna‘os daina „De España vengo“ („Esu iš Ispanijos“), kurioje solistė įtikins, kad visa jos siela ir kūnas yra iš Ispanijos. Trys Enrique Granados dainos iš ciklo „Canciones amatorias“ („Meilės dainos“) atskleis tai, kas aistringoms meilės istorijoms suteikia dramatiškumo. Tai – pavydas, ašaros ir pasiaukojimas dėl meilės. Kituose kūriniuose bus apdainuotos pietiečiams būdingos juodos aistringos akys, kurios geba mylėti ir apgauti, taip pat tikros meilės paieškos bei jausmai kompozitorių tėvynei Ispanijai.

Ispaniškoje muzikoje užkoduota magija, kuri geba užkaitinti net ir šalčiausią kraują. Nors abi atlikėjos lietuvės, jų artistiškumas įtikins, kad jos ką tik atvyko iš saulėtosios Ispanijos.

Nuostabų savo balsą dovanos Aistė Pilibavičiūtė – viena ryškiausių jaunosios kartos operos solisčių. Tarptautinių konkursų laureatė aktyviai koncertuoja žymiausiose Lietuvos ir užsienio salėse, kuria vaidmenis pagrindinėje mūsų šalies operos scenoje – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame 2019 metais buvo įvertinta Metų operos solistės apdovanojimu.

Dainininkė labai vertina kiekvieną kelyje pasitaikantį kūrybinį iššūkį. Ar tai būtų pagrindinis vaidmuo klasikinėje operoje (Mimi G. Puccini operoje „Bohema“, Džuljeta V. Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“), ar didelio šiuolaikinio kūrinio premjera (Neringa operoje-triptike „Neringa“), visur ji geba ne tik įveikti atsakingas užduotis, bet ir savo personažu įtikinti visus klausytojus, nepalikti abejingų savo kolegų bei muzikos kritikų. Koncerto „Ateinu iš Ispanijos“ publikos laukia kitokia patirtis – solistė įsijaus į aistringos ispanės vaidmenį, tačiau ją matysite ir pažinsite daug artimiau, nei didelėje teatro scenoje.

Kartu su A. Pilibavičiūte muzikuos pianistė Nijolė Baranauskaitė. Svarbi jos veiklos sritis – bendradarbiavimas su dainininkais ir instrumentalistais, taip pat pedagoginė veikla. Koncertmeisterės profesiniai pasiekimai įvertinti ne vienu apdovanojimu. Tarptautinių konkursų laureatė tuo neapsiriboja – rengia ir solines programas. Šiame koncerte išgirsime ir kelis ispaniškus kūrinius fortepijonui solo.

Šiltas, jaukus susitikimas su atlikėjais ir dar karštesnė jo muzika – viskas, ko reikia, kad po koncerto „Ateinu iš Ispanijos“ jaustumėtės kaip po saulėtų atostogų. Trumpam pamirškite žiemos šaltį ir atvykite į Klaipėdos koncertų salę paklausyti puikių atlikėjų perteikiamų aistringų ispaniškų dainų!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 25 proc. – su Klaipėdiečio kortele;
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.