„Café Music“ ir kita muzika

Renginio data: 2022 m. spalio 13 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Fortepijoninis trio „Meta“:     
Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė), Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas)
Programa: Joseph Haydn, Paul Schoenfield, Ástor Piazzolla, Loreta Narvilaitė

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Įvairiaspalvė fortepijoninio trio „Meta“ muzika

Susidraugauti, susigroti, sužavėti muzikos kritikus – pagrindiniai kamerinio ansamblio tikslai jau pasiekti. Belieka savo talentu ir įdirbiu dalintis su klausytojais bei tobulėti toliau. Fortepijoninis trio „Meta“ atvyksta į Klaipėdą pristatyti programos „Café Music“ ir kita muzika“. Spalio 13 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė skambės įvairios kompozicijos – nuo dažnai atliekamų iki retai programose atsiduriančių kūrinių, nuo klasicizmo perliukų iki šių laikų meninės vaizduotės vaisių.

Fortepijoninį trio „Meta“ sudaro trys jauni ir perspektyvūs atlikėjai: Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas). Ansamblis susibūrė 2018-aisiais ir jau tais pačiais metais laimėjo I vietą XVIII tarptautiniame Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse. Vėliau trio atstovavo mūsų šaliai tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje „Harmos“ Portugalijoje bei dalyvavo tarptautiniuose meistriškumo kursuose „International Summer Academy – ISA“ Austrijoje, kurių metu buvo apdovanoti publikos simpatijų prizu. Vėliau sekė apdovanojimai „Grand Prix“ prizais V Vilniaus tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Premio Scarlatti“ ir XXI tarptautiniame festivalyje-konkurse „Muzika be sienų“, II vieta tarptautiniame VIII Stokholmo muzikos konkurse Švedijoje ir kiti laimėjimai.

Visi trio nariai sukaupę ne tik plačią patirtį kaip kamerinės muzikos atlikėjai, tačiau ir kaip solistai. Jie koncertavo įvairiose Lietuvos ir užsienio šalių scenose, tarp jų: Lietuvos nacionalinės filharmonijos, „Gewandhaus“ (Leipcigas), „Konzerthaus“ (Berlynas), „St. Martin-in-the-Fields“, „The Roundhouse“ (Londonas) salės. Klaipėdos koncertų salėje trio debiutavo 2020 metais.

Būsimo koncerto programoje, pasak atlikėjų, „fortepijoninio trio žanras atsiskleidžia iš įvairiausių pusių. Pradžioje skambės žaismingas, klasicizmo epochos idealus perteikiantis Josepho Haydno fortepijoninis trio C-dur“. Kompozitorius gerai žinomas dėl savo kvartetų styginiams, jo reikšminga įtaka tobulinant fortepijoninio trio žanrą dažnai lieka paraštėse. Atlikėjai klausytojus tarsi perkels į visai kitokį laikmetį ir aplinką – J. Haydnas šiuos kūrinius rašė privatiems muzikos vakarams Londono aukštuomenės namuose.

Koncerte galėsime išgirsti retai atliekamo amerikiečių kompozitoriaus Paulo Schoenfieldo fortepijoninį trio „Café Music“. Pavadinimas labai tiksliai nuteikia tiek atlikėjus, tiek ir publiką: nuo pat pirmųjų kūrinio akordų juntama stipri džiazo ir svingo įtaka, kuri lengvai įtraukia į šios muzikos sūkurį.

„Meta“ programoje dėmesys skiriamas ir lietuviškai muzikai. Klaipėdoje parašytas Loretos Narvilaitės kūrinys „Pamatyk jūrą tolumoje“ primena betarpišką bangavimą, tam tikrą ieškojimo būseną. Šis jūros motyvas tarytum palydi mus už tolimų jūrų, į Argentiną, ir tuo pačiu – į paskutinį kūrinį. Tai bus tango ritmo, pietietiško temperamento persmelktas žymaus argentiniečio kūrėjo Ástoro Piazzollos ciklas „Keturi metų laikai Buenos Airese“.

Kviečiame rudenišką vakarą praleisti Klaipėdos koncertų salėje ir pajausti įvairias fortepijoninio trio „Meta“ muzikos spalvas!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.