Giesmės šv. Liucijai

Festivalis „Salve Musica"

Renginio data: 2022 m. gruodžio 14 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 50 min.Koncertas šeimai
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Tomas Ambrozaitis
Dirigentė Dovilė Kirdaitė
Klaipėdos Vydūno gimnazijos merginų vokalinis ansamblis
Ansamblio vadovė ir koncerto vedėja Jonė Girdzijauskaitė 
Programa: Ēriks Ešenvalds, Gintautas Venislovas, Vaclovas Augustinas, Linda Spevacek ir kt.  
Bilietai 6 Eur
Aprašymas

Kalėdų laukimas visai šeimai skirtame koncerte „Giesmės šv. Liucijai“

Tamsiomis žiemos dienomis susitinkame šventiniame festivalyje „Salve Musica“, kurio koncertai advento laikotarpiu kuria magišką Kalėdų laukimo atmosferą, įkvepia ramybės, jaukumo ir šviesos. Būtent šviesa yra pagrindinė būsimo koncerto, skirto visai šeimai, tema. Pirmą kartą Klaipėdos koncertų salėje bus paminėta šv. Liucijos arba Šviesos diena. Programą „Giesmės šv. Liucijai“ atliks Klaipėdos choras „Aukuras“ (meno vadovas Tomas Ambrozaitis) ir jaunosios Klaipėdos Vydūno gimnazijos dainininkės (vadovė Jonė Girdzijauskaitė), diriguos Dovilė Kirdaitė. Gražiausios giesmės ir dainos KKS I aukšto fojė suskambės gruodžio 14 d., trečiadienį, 12.00 ir 18.30 valandomis.

Kaip ir daugelis kitų švenčių, ši taip pat turi tiek senovės lietuvių, tiek krikščionišką reikšmes. Būtent gruodžio 13 d. pagal senąsias tradicijas prasidėdavo žiemos saulėgrįžos laukimas. Į Lietuvą atėjus krikščionybei ši diena gavo šv. Liucijos vardą. Pasak legendų, Liucija buvo išmintinga mergaitė, laukusi sužadėtinio su degančiu žibintu. Ji mirė dėl jo, o pati suspindo amžinąja šviesa. Ji susijusi su šviesa ir savo vardu, lotyniškai lux – „šviesa“.

Giesmės atskleidžia žmogaus balso grožį ir jo dvasinę galią, o choro skambesys simbolizuoja darną, bendruomeniškumą. Klaipėdos choro „Aukuras“ koncertai sutraukia chorinės muzikos mylėtojus. Kolektyvas buvo įkurtas 1993 metais, o šį rudenį jis atvėrė naują istorijos puslapį – choro meno vadovu tapo Tomas Ambrozaitis, prieš gerą dešimtmetį pats jame dainavęs ir dirbęs chormeisteriu. Savo pirmąją programą su choru jis pristatys 2023 metų pradžioje.

Šį koncertą šeimai diriguos Dovilė Kirdaitė. Ji choro dirigentės profesiją įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, mokslus tęsė Briuselio karališkojoje konservatorijoje, stažavosi Briuselio operos teatre „La Monnaie De Munt“. Dar studijuodama ji dainavo choruose „Jauna muzika“, „Brevis“, „Draugiški projektai“, vadovavimo patirties sėmėsi chore „Ugnelė“.

Pasak D. Kirdaitės, „ši diena turi kelias labai gražias reikšmes. Nepamiršime ir lietuviškų tradicijų: ne tik saulėgrįža, bet ir adventas, kuris kviečia apmąstyti visus metus, padėkoti vieni kitiems. Choriniuose kūriniuose taip pat atsispindės ramybė, šiluma, šviesa. Išgirsite keletą galbūt dar negirdėtų kūrinių.“ Įdomu, kad programoje skambės ne tik kūriniai lietuvių, anglų kalbomis, bet ir švediškos giesmės.

Programoje „Giesmės šv. Liucijai“ su profesionaliu „Aukuro“ choru pasirodys ir dainuojantys moksleiviai, kurie mokosi Klaipėdos Vydūno gimnazijoje. Sustiprinto meninio ugdymo mokykloje dainuojama ne tik chore, bet ir vokaliniuose ansambliuose. „Šis koncertas – pilnas malonių iššūkių ansamblių dainininkėms, kadangi savo dainomis bandysime sukurti jaukią, adventinę koncerto nuotaiką. Pasirinkome kūrinius, kurie kiekvienas savitai perteikia švenčių laukimo dvasią ir kviečia pagalvoti apie tai, kas mums yra brangu,“ – sako ansamblių vadovė ir šio koncerto vedėja Jonė Girdzijauskaitė.

Kviečiame į visai šeimai skirtą adventinį koncertą. Pasak J. Girdzijauskaitės, „koncerto nuotaikos centre – ne pats Kalėdų žvilgesys, o sutelktas jos laukimas. Tačiau jis irgi gali būti žaismingas ir įdomus!“

Partneris:

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.