Magija keturiomis rankomis

Renginio data: 2023 m. kovo 15 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Jaunieji atlikėjai KKS scenoje
Augustė ir Ieva Petkūnaitės (fortepijoninis duetas)
Programa:  Franc Schubert, Karl Czerny, Maurice Ravel

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Dvynės pianistės Petkūnaitės grįžta į Klaipėdą pirmajam rečitaliui

Tokį duetą išgirsite retai: vienu fortepijonu kartu muzikuoja dvi seserys dvynės! Augustė ir Ieva Petkūnaitės kviečia į koncertą „Magija keturiomis rankomis“. Jame skambės įvairios fortepijono spalvos – nuo lyriškų iki temperamentingų ir virtuoziškų opusų. Juos parašė kompozitoriai Franzas Schubertas, Carlas Czerny ir Maurice‘as Ravelis. Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė seserys muzikuos kovo 15 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

Klaipėdietės Augustė ir Ieva Petkūnaitės jau vaikystėje gebėjo pavergti klausytojų širdis. Seserys su Klaipėdos koncertų salės scena turi ypatingą ryšį, nes yra kelis kartus koncertavusios „Žaismingos muzikos orkestro“ programose, netgi pirmajame jo koncerte 2009 metų vasarį. Dabar jos į šią sceną grįžta kaip jaunos, bet jau nemažai pasiekusios atlikėjos. Pianistės savo profesinio tobulėjimo keliui pasirinko Vokietiją – nuo 2018 metų jos studijuoja fortepijono atlikimo meną Freiburgo muzikos universitete, profesoriaus Christopho Sischka‘os klasėje.

Fortepijoninis duetas yra sukaupęs nemažai laimėjimų tarptautiniuose konkursuose. Tarp jų – Schuberto fortepijoninių duetų konkursas Čekijoje, Gianluca Campochiaro konkursas Italijoje, Ilmari Hannikainen kamerinės muzikos konkursas Suomijoje, Interpretationswettbewerb Verfemte Musik konkursas Vokietijoje.

A. ir I. Petkūnaitės koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje, Suomijoje, Čekijoje ir Italijoje. Muzikavo ne tik su Klaipėdos kameriniu orkestru, bet ir su Kauno, Jyväskylä (Suomija) simfoniniais ir Miuncheno kameriniu orkestrais. Tačiau šiame koncerte visas dėmesys bus skirtas dviem atlikėjoms ir fortepijonui.

Programoje „Magija keturiomis rankomis“ skambės trys kūriniai fortepijoniniam duetui, parašyti XIX amžiuje – XX amžiaus pradžioje. Pirmiausia, magišką atmosferą sukurs Franzo Schuberto Rondo A-dur. Pasak atlikėjų, jis „išsiskiria savo lyriškąja puse, kur susijungia šviesa ir melancholija“. Šis Rondo gimė paskutiniais kompozitoriaus gyvenimo metais ir yra paskutinis jo kūrinys, skirtas fortepijoniniam duetui.

Vėliau skambės Carlo Czerny Didžioji sonata op. 178, f-moll. „Tai retai atliekama, virtuoziška, temperamentinga ir audringa sonata, reikalaujanti ypatingos dviejų atlikėjų dermės“, – pasakoja pianistės.

Koncertas baigsis temperamentingai, nes seserys atliks žinomą prancūzų impresionisto Maurice‘o Ravelio kūrinį „Ispaniškoji rapsodija“. Jis originaliai skirtas orkestrui ir laikomas pirmuoju kompozitoriaus orkestrinės muzikos šedevru, vėliau buvo parašyta jo versija fortepijonui. A. ir I. Petkūnaitės teigia, kad tai labai spalvingas ir temperamentingas kūrinys, kuriame atsiskleidžia ispaniški šokių ritmai. Muzika pasakoja ir apie Ravelio ryšį su Ispanijos kultūra: nors jis tuo metu dar nebuvo aplankęs šios šalies, kompozitoriaus mama buvo ispanė ir vaikystėje jį migdydavo būtent su ispaniškomis dainomis.

Klaipėdos koncertų salė daug dėmesio skiria jauniesiems talentams, kurie įkvepia savo užsidegimu, energija ir begaline meile muzikai, puoselėjama nuo pat vaikystės. Kviečiame į seserų Petkūnaičių dueto koncertą „Magija keturiomis rankomis“!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.