Rojaus paukščiai

Festivalis „Salve Musica"

Renginio data: 2022 m. gruodžio 16 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas
Choras „Jauna muzika“
Meno vadovas Vaclovas Augustinas
Solistai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Tadas Girininkas (bosas)
Programa: Heinrich Biber, Osvaldo Golijov,  Algirdas Martinaitis, Donatas Zakaras

Bilietai 18 Eur, 24 Eur
Aprašymas

„Rojaus paukščiai“ – harmoninga ir viltį žadinanti muzika

Įpusėjęs festivalis „Salve Musica“ kviečia klausytojus į Klaipėdos koncertų salę pasimėgauti darniu šventinės klasikos akordų skambesiu. Gruodžio 16 dieną, penktadienį, 18.30 valandą čia išsilies būtent tokia – harmoninga, jautri ir viltį žadinanti muzika. Tai „Rojaus paukščiai“ – šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir choro „Jauna muzika“ programa. Dviejų ryškių vilniečių meninių kolektyvų koncerte solo partijas dainuos du su Klaipėda susiję solistai. Tai Lina Dambrauskaitė (sopranas) ir Tadas Girininkas (bosas). Afišoje išrašytos keturių programoje atliekamų autorių pavardės: Heinrich Biber, Osvaldo Golijov, Algirdas Martinaitis ir Donatas Zakaras. 

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras buvo įkurtas 1994 metais pripažinto altininko, dirigento, muzikologo Donato Katkaus iniciatyva. 2018 metais kolektyvo meno vadovu ir dirigentu tapo Modestas Barkauskas. Orkestras yra laukiamas svečias Lietuvos bei Europos koncertų salėse. Universalumu ir turtinga menine vaizduote pasižymintis stygininkų kolektyvas dažnai pasirodo ir Klaipėdos koncertų salėje.

Su choru „Jauna muzika“ (meno vadovas Vaclovas Augustinas) Klaipėdos koncertų salės publika taip pat gerai pažįstama. Jis dažniausiai čia pristato ypatinga skambesio kokybe ir profesionalumu išsiskiriančias šiuolaikinės muzikos programas. „Jaunos muzikos“ interpretuojama Davido Lango, Arvo Pärto ir choro meninio lyderio, pripažinto kompozitoriaus bei dirigento Vaclovo Augustino muzika palieka pačius stipriausius ir ilgam įsimenančius įspūdžius.

Šio koncerto pirmoje dalyje klausysimės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atliekamų Heinricho Biberio, Osvaldo Golijovo ir Algirdo Martinaičio kūrinių. Pagal pastarojo kūrėjo opusą „Rojaus paukščiai“ pavadinta visa koncertinė programa. Tai A. Martinaičio ankstyvojo kūrybos laikotarpio kūrinys iš taip vadinamo „Gyvosios gamtos ciklo“, pasižymintis ne tik neoromantišku jausmingumu, bet ir repetatyviu charakteriu. Jis buvo sukurtas elektrinei violončelei ir fonogramai beveik prieš 4 dešimtmečius. 2016 metais „Rojaus paukščiai“ buvo aranžuoti styginių orkestro sudėčiai, kurią išgirsime būsimame koncerte.

Po pertraukos šv. Kristoforo kamerinio orkestro, choro „Jauna muzika“ ir solistų L. Dambrauskaitės bei T. Girininko atlikime suskambės įspūdingas kompozitoriaus ir choro dirigento Donato Zakaro „Magnificat“.  

Kūrinio anotacijoje autorius rašo:  „Magnificat“ rašiau XX Lietuvos aukštųjų mokyklų chorų festivaliui, kuris 2018 metais vyko Klaipėdoje. Kūrinį inicijavo ir užsakė Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“. Vienas gražiausių kūrinių man yra J. S. Bacho „Magnificat“. Galima sakyti, kad savo kūrinį rašiau įkvėptas Didžiojo Meistro. Džiaugiuosi, kad mano „Magnificat“ jau ne kartą buvo atliktas ir prigijo tiek mėgėjų, tiek profesionalių kolektyvų repertuare“.

Beje, D. Zakaras užaugo Klaipėdoje, mokėsi E. Balsio menų gimnazijoje chorinio dirigavimo specialybės, dainavo berniukų chore „Gintarėlis“ ir Klaipėdos chore „Aukuras“. Vėliau baigė chorinio dirigavimo ir kompozicijos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

D. Zakaro kūrinį atliksiantis solistas T. Girininkas taip pat mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje. Dabar jis yra vienas tituluočiausių Lietuvos bosų, laukiamas solistas įvairiuose Europos operos teatruose ir koncertų salėse.  2021-aisiais jis buvo tituluotas geriausiu metų operos solistu ir apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

L. Dambrauskaitė gimė ir vaikystę praleido Klaipėdoje. Vokalo studijas ji pradėjo Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o vėliau tobulinosi Londono Karališkojoje muzikos akademijoje. Pastaruoju metu ji dažai dainuoja operos spektakliuose ir koncertuose Šveicarijoje, Austrijoje ir, žinoma, Lietuvoje. 2022 metais jos talentas buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Visų minėtų atlikėjų įkvėptai interpretuojama įstabaus grožio D. Zakaro kompozicija užbaigs šį koncertą sukurdama šviesią nuotaiką.

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.