Trombono magas

Renginio data: 2022 m. lapkričio 17 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Solistas Michael Svoboda (trombonas, JAV–Šveicarija)
Programa: Ástor Piazzolla, Karlheinz Stockhausen, Michael Svoboda

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Trombono magas Michaelis Svoboda koncertuos su Klaipėdos brass kvintetu

Trombono magas – taip galima pristatyti pasaulinį pripažinimą pelniusį trombonininką, kompozitorių ir pedagogą Michaelį Svobodą. Jo koncertiniai pasirodymai išties yra užburiantys tiek instrumento valdymo meistryste, tiek asmenybės charizma. „Trombono magas“ – taip pavadinta naujoji Klaipėdos brass kvinteto koncertinė programa, kurioje M. Svoboda muzikuos kartu su klaipėdiečiais kolegomis Sigitu Petruliu (meno vadovas, trimitas), Jonu Katausku (trimitas), Monika Miliauskiene (valtorna), Arvydu Stakvilevičiumi (trombonas) ir Vidmantu Liasiu (tūba). Koncertas vyks lapkričio 17 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje. 

Skaitant M. Svobodos biografiją pirmiausia sudomina faktas, kad jis gimė Guamo saloje (Ramiajame vandenyne), užaugo Čikagoje (JAV), kur studijavo kompoziciją ir dirigavimą Ilinojaus universitete. Laimėjęs apdovanojimą kaip kompozitorius atvyko į Vokietiją, kur baigė trombono specialybę Valstybiniame muzikos ir atlikimo meno universitete Štutgarte.

M. Svoboda – trombono virtuozas, kuriam kūrinius rašė avangardinės muzikos įžymybės. Net 11 metų jis bendradarbiavo su vokiečių moderniosios muzikos guru Karlheinzu Stockhausenu, buvo daugelio jo kamerinių kūrinių pirmuoju atlikėju, kaip solistas atliko Liuciferio vaidmenį Stockhauseno operų cikle Licht (Šviesa) Karališkoje Covent Gardeno operoje Londone, Leipcigo operoje, La Scalos operos teatre Milane ir kt. M. Svoboda taip pat bendradarbiavo su kompozitoriais Peteriu Eötvösu, Helmutu Lachenmannu, Wolfgangu Rihmu, Davidu Langu, Franku Zappa ir kitais. Jis yra atlikęs apie 400 kūrinių premjerų visame pasaulyje.

Šiuo metu Bazelyje (Šveicarija) gyvenantis M. Svoboda nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose, koncertuoja su žymiais orkestrais. Šalia aktyvios koncertinės veiklos jis daug dėmesio skiria jaunosios kartos ugdymui: dėsto Bazelio muzikos institute, veda meistriškumo klases, dirba konkursų vertinimo komisijose.

Talentingo ir įvairiapusio menininko gyvenime daug laiko užima kūryba, aprėpianti pačius įvairiausius žanrus ir stilius nuo klasikinės iki populiariosios, nuo tradicinės iki avangardinės muzikos. Dauguma kūrinių pasižymi teatrališkumu, turi satyros ir komedijos bruožų. M. Svobodos muzika atliekama Europos operos teatruose, jis dažnai yra garsių festivalių kviestinis kompozitorius.

1995 metais trombonininkas pirmąkart atvyko į Klaipėdą ir grojo solinį rečitalį Naujos muzikos festivalyje Kopa. Klausytojai tąkart liko tiesiog apstulbę, kai M. Svoboda, išpildydamas K. Stockhauseno kūrinį Signalai–Invazijos, vaikščiojo tarp publikos, be to, meistriškai grojo ne tik trombonu ir bosiniu fliugelhornu, bet ir australietišku didgeridoo, netgi sodo žarna, kriaukle...

Klaipėdos koncertų salėje pirmąkart jo klausėmės 2007 metais, kai grojo duetu su akordeonininku Stefanu Hussongu (Vokietija). 2009 metais jis parengė programą su Klaipėdos kameriniu orkestru, o 2013 metais  M. Svoboda pasirodė kaip solistas Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerte.

Šįkart M. Svoboda su Klaipėdos brass kvinteto nariais dalinsis profesinio meistriškumo paslaptimis ir parengs bendrą programą. Joje išgirsime paties trombonininko kompozicijas Downland Suite varinių pučiamųjų kvintetui ir tris koncertinius etiudus trombonui solo. Suskambės K. Stockhauseno kūrinio Tierkreis versija trombonui bei varinių pučiamųjų kvintetui. Tango fanatikai koncerte galės pasimėgauti netikėtais varinių pučiamųjų tonais prabilsiančia Ástoro Piazzollos Le Grand Tango muzika.

Tai bus tikrai įspūdingas M. Svobodos sugrįžimas į Klaipėdą po 9 metų pertraukos. „Praėjo nemažai laiko nuo paskutinio mano apsilankymo 2013 metais, nors atrodo, kad tai įvyko vakar! Labai laukiu susitikimo su draugiška ir dėmesinga Klaipėdos publika. Grojimas su pučiamųjų kvinteto muzikantais man bus didelis džiaugsmas. Pasirinkta koncertinė programa mums kelia profesinius iššūkius, bet esu tikras, kad ji suteiks malonumą klausytojams!“ – teigia atlikėjas.

Pučiamųjų muzikos gerbėjai, atlikėjai, studentai, mokiniai ir šiaip mėgstantys varinių instrumentų muziką – ši programa jus tikrai nustebins!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.