SPEKTAKLIS | Daugiaaukštė absurdo komedija „Liftas į dangų”. PREMJERA

Renginio data: 2023 m. vasario 4 d.
Renginio laikas: 18.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Renginio organizatorius:
Geros muzikos ekspertai, VšĮ
Režisierius: Saulius Bareikis
Vaidina: Marius Jampolskis, Sakalas Uždavinys, Danutė Kuodytė, Elžbieta Mikolajūnaitė
Scenografija: Vidas Ribokas
Kostiumai: Birutė Mikėnaitė - Zorskienė
Muzika: Monika Zenkevičiūtė - Monikazė
Pjesę į lietuvių kalbą vertė Daiva Čepauskaitė

 

Bilietai 22,49–36,49 Eur
Aprašymas

Aktorius, režisierius, pedagogas Saulius Bareikis imasi režisuoti žinomo dramaturgo A. Slapovskio pjesę „Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės“. Pats autorius ją taip įvardija: daugiaaukštė pjesė su rūsiu ir stogu. Gimimas ir mirtis, susitikimai ir išsiskyrimai, viltis ir desperacija -  visa tai telpa tipiniame miesto daugiaaukštyje. Spektaklis pasakoja septynias juokingas ir liūdnas, naivias ir filosofines istorijas apie tai, kaip kartais žmonėmis sunku žengti žingsnį vienam link kito. Tai septynios novelės apie tarpusavio supratimo stoką ir vienatvę, gyvenimą ir mirtį, atsitiktinumą ir dėsningumą ir, žinoma, apie meilę – tokią įvairiapusę ir tokią nuostabią. Istorijos, tarsi mozaika, papildo viena kitą ir, visai kaip gyvenime, tarpusavyje persipina.

Spektaklio veiksmas vyksta įprastame daugiabutyje, o jis - tarsi mūsų pasaulio atitikmuo.  Šiame pasaulyje vaidinamos mažos tragedijos ir didelės dramos, linksmos komedijos ir širdį veriančios melodramos. Vaizduojamas įprastas, tačiau įvairus, nenuspėjamas, sudėtingas  gyvenimas, o iš pirmo žvilgsnio rami kasdienybė staiga pasikeičia, kai ribos yra peržengiamos. Viskas trapu...

Spektaklyje dažnas pažins save (tik ar išdrįs?), tarsi per padidinamąjį stiklą pamatys savo ir artimojo baimes bei silpnybes. 

„Mielieji, jeigu gyvenate ir jus kankina neišsprendžiamos problemos - negalite užmigti, išvengti konfliktų su artimaisiais ir panašiai – neskubėkite pas psichoterapiautą... Tiesiog apsilankykite spektaklyje „Liftas į dangų“, po kurio, neabejotinai į gyvenimą pažvelgsit kitomis akimis“, - kviečia režisierius Saulius Bareikis.