SPEKTAKLIS | Spektaklis „Emigrantai“

Renginio data: 2023 m. balandžio 11 d.
Renginio laikas: 18.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 30 min. (be pertraukos)
Renginio organizatorius:
Darbininkai, VšĮ
Bilietai 18–29 Eur
Aprašymas

Komedija jau tapusi hitu!

„Emigrantai“ (rež. Darius Gumauskas, vaidina: Giedrius Savickas ir Marius Čižauskas) pagal Sławomiro Mrożeko pjesę.

Šiame spektaklyje-komedijoje emigrantai pyksis, taikysis, valgys, prausis ir linksminsis – kaip tai vyko daugelyje Europos butų karantino metu. Intelektualas mąstytojas ir juodadarbis arba Vilniaus hipsteris ir Londono statybų pagalbinis.

S.Mrožeko pjesę išvertus tarsi rankovę, autoriaus emigrantus sugrąžinus atgal į tėvynę, sakytume: sveiki, broliai, 30 metų stebime mažėjantį gyventojų skaičių, senstančią populiaciją, prarastą milijoną žmonių. Dabar toks šansas... Tačiau visuomenės reakcija priešinga: baimė, nepasitikėjimas, neapykanta. Kūrybinė komanda kitu kampu žvelgia į neturinčius kur padėti savo didelių, neatsiplaunančių rankų tėvynainius. Režisierius remiasi artima šeimos patirtimi: visi, be išimties, trylika jo pusbrolių dirba Vokietijos, Airijos, Anglijos, Islandijos, Švedijos, Ispanijos statybose.

Emigrantai (rež. Darius Gumauskas, vaidina: Giedrius Savickas ir Marius Čižauskas) pagal to paties pavadinimo Slavomiro Mrožeko pjesę buvo sukurtas Tarptautinio Teatro festivalio SIRENOS pagrindinėje programoje 2020 m. rudenį.

Autorių teisės priklauso – Verlag Diogenes.

Rėmėjai: Vilniaus Miesto Savivaldybė, Lietuvos Kultūros Taryba, Knygynų tinklas VAGA, Clear Channel Lietuva.

Prodiuseris: VšĮ DARBININKAI

Kooprodiuseris: SIRENOS

Renginys yra viena iš Vilniaus 700-ojo jubiliejaus iniciatyvų. Kelis metus organizuojama šventė kuriama partnerystės principu.