Šveicarijos alpių muzika

Renginio data: 2023 m. kovo 3 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistė „MISS HELVETIA“ Barbara Klossner (jodliavimas, Šveicarija)
Dalyvauja Tobias König (vokalas, fortepijonas, saksofonas, trimitas, alpių ragas, Šveicarija)
Dirigentas Kaspar Zehnder (Šveicarija)
Programa: kalnų dainavimas (jodliavimas) su kamerinio orkestro pritarimu (Rimanto Giedraičio aranžuotės)

Bilietai 18 Eur
Aprašymas

Didingųjų Šveicarijos alpių muzika

Kaip skamba didingųjų Šveicarijos alpių muzika? Turbūt ne vienam ji asocijuojasi su unikaliais kultūros ženklais – kalnų dainavimu (jodliavimu) ir Alpių ragu.

Koncertinė programa „Šveicarijos alpių muzika“ suteiks išskirtinę progą išgirsti tiek kalnų dainavimą (jodliavimą), tiek  alpių rago skambesį. Šiais originaliais prieskoniais praturtintą programą rengia Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Programos idėją jam pasiūlė ilgametis orkestro bičiulis šveicarų dirigentas Kasparas Zehnderis. Jis pasirinko solistę, kurią visi šveicarai pažįsta kaip  „Miss Helvetia“ – Barbara Klossner. Renginys vyks kovo 3 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

„Miss Helvetia“  vadinama dainininkė Barbara Klossner yra tapusi Šveicarijos simboliu ir įpareigota laikytis tradicijų, jos pasirodymai šalies nacionalinės šventės ir kitomis reikšmingomis progomis tampa pagrindiniu jų akcentu.

Pirmąsias jodeliavimo pamokas ji gavo iš savo mamos, taip pat mokėsi pas kitus šio specifinio dainavimo specialistus. Studijavo Liucernos scenos menų mokykloje, taip pat lankė klasikinio dainavimo ir dirigavimo pamokas. Nuo 2008 metų, kai jodeliavimo menas Šveicarijoje tapo ypač populiarus, ji visą savo veiklą paskyrė šio unikalaus kultūrinio reiškinio tradicijų puoselėjimui ir sklaidai.  

Jodeliavimas – tai Šveicarijos (taip pat Austrijos ir Vokietijos) kalnų regione paplitęs dainavimo būdas, pagrįstas žemojo (krūtinės) ir aukštojo (galvos) registro dažnu ir staigiu kaitaliojimu. Žemuoju registru dažniausiai dainuojami balsiai a, o, aukštuoju – e, i, dėl to susidaro falcetinis garsas.

Šveicarijoje vyksta nacionaliniai jodeliavimo festivaliai, kuriuose „Miss Helvetia“ dažnai dalyvauja. Taip pat ji atlieka pagrindinį vaidmenį vieninteliame pasaulyje jodeliavimo stiliumi sukurtame miuzikle Stilli Zärtlichkeite. Jis rodomas įvairiose Šveicarijos scenose nuo 2016 metų. „Miss Helvetia“ jodeliavimo dainų albumas „E Guete – Bon appétit“ 2018 metais Šveicarijos topuose užėmė 1 vietą.

Solistei koncerte savo balsu pritars, paslaptinguoju alpių ragu bei klasikiniais instrumentais (fortepijonu, saksofonu, trimitu) gros jos tautietis Tobias König. Klasikinio vokalo išsilavinimą turintis muzikas dažnai atlieka šveicarų liaudies dainas ir koncertuoja su „Miss Helvetia“.

Kasparas Zehnderis praėjusių metų gruodžio mėnesį dalyvavo Klaipėdos kamerinio orkestro jubiliejinėje 30-mečio programoje, kurioje grojo fleita, o dabar atvyksta jam diriguoti. Dirigento ir fleitininko karjerą sėkmingai derinantis talentingas šveicarų muzikas nuolat pasirodo svarbiausiose Europos koncertų salėse ir festivaliuose. Šiuo metu jis yra  Hradci Králové filharmonijos orkestro vyr. dirigentas (Čekija), anksčiau 10 metų buvo Biel Solothurn simfoninio orkestro vyr. dirigentas (Šveicarija). Jis koncertavo su įvairiais Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Ispanijos, Romunijos, Taivano, Lietuvos orkestrais.

K. Zehnderis rengia ir diriguoja klasikinių ir šiuolaikinių operų pastatymus įvairiuose Europos teatruose. Kaip fleitininkas jis taip pat yra aistringas kamerinės muzikos entuziastas, daug koncertavo su ansambliais mit vier ir Ensemble Paul Klee.

Dvidešimt metų K. Zehnderis vadovavo prestižiniam Murten Classics festivaliui, kuriame du kartus koncertavo Klaipėdos kamerinis orkestras. K. Zehnderis taip pat yra Riggisberge vykstančio klangantrisch festivalio meno vadovas. Beje, būtent šiame festivalyje birželį skambės ši Klaipėdos kamerinio orkestro ir unikaliosios „Miss Helvetia“ programa. Tai bus jau trečiasis klaipėdiečių kolektyvo pasirodymas K. Zehnderio vadovaujamame renginyje, kuriame orkestras pristatys net 3 skirtingas programas.

Klaipėdos kamerinis orkestras šia programa stipriai plečia stilistinius savo repertuaro horizontus ir pirmąkart Lietuvoje imasi neregėto kūrybinio iššūkio.  Pasaulio koncertų salėse retai skamba kalnų dainavimas (jodliavimas) su kamerinio orkestro pritarimu. Specialiai šiai programai klaipėdietis kompozitorius Rimantas Giedraitis kuria aranžuotes. Nepraleiskite vienintelės galimybės išgirsti didingųjų Šveicarijos alpių muziką Klaipėdos koncertų salėje! 

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.