Apie meilę prancūziškai

Renginio data: 2023 m. vasario 14 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 2 val. 15 min. (su pertrauka)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Evelina Sašenko (vokalas), Mariano Castro (fortepijonas, aranžuotė, Argentina–Rumunija)
Programa: Edith Piaf dainos su kamerinio orkestro pritarimu


Bilietai 18 Eur
Aprašymas

Meilės dienai – prancūziškos Édith Piaf repertuaro dainos

Sakoma, kad prancūzų kalba yra meilės kalba, ji geriausiai tinka išreikšti savo meilę. Šioje programoje klausysimės meilės dainų iš garsios prancūzų dainininkės ir aktorės Édith Piaf repertuaro. Su Klaipėdos kamerinio orkestro ir pianisto bei dainų aranžuočių autoriaus Mariano Castro pritarimu jas dainuos Evelina Sašenko. Koncertas „Apie meilę prancūziškai“ Klaipėdos koncertų salėje įvyks vasario 14 dieną, antradienį, 18.30 valandą.

„Tradiciškai apie meilę yra kalbama laimingų ir įsimylėjusių žmonių akimis. O kaip ji skamba dainininkės lūpomis, kurios gyvenimas kupinas dramos ir sunkių išbandymų? Ji per trumpą karjerą tapo žinoma visame pasaulyje, o jos laidotuvių metu Paryžiuje pirmą kartą nuo II pasaulinio karo buvo sustabdytas eismas“, – apie legendinę asmenybę pasakoja Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus.

Édith Piaf biografijoje netrūksta šokiruojančių istorijų ir faktais nepatvirtintų legendų. Nuo gimimo iki mirties ją persekiojo nesėkmės ir problemos, tačiau tai netrukdė tapti visame pasaulyje populiariausia prancūzų dainininke. Per trumpą, bet įspūdingą karjerą pasiekta pasaulinė šlovė lėmė ir tai, kad netrukus É. Piaf tapo itin dažnai kitų atlikėjų mėgdžiojama artiste. Jos įtaką muzikos pasauliui įrodo ir tokie projektai, kaip šis, kuriame naujai suskamba būtent šios asmenybės kūrybiniame kelyje gimusios dainos.

Koncerte išgirsime 20 charakteringiausių É. Piaf repertuaro dainų, tarp jų: La vie en rose, Hymne à l'amour, Padam, Padam, Mon Dieu, La foule ir daug kitų. Jų grožį atskleis tiek ypatingas instrumentinis pritarimas, tiek išskirtinis charizmatiškosios koncerto solistės balsas.

Evelina Sašenko sako, kad tarp dainų augo dar negimusi, o ir vaikystėje jos namuose nebuvo tylos. Ypač svarbi jos muzikiniame kelyje buvo „Dainų dainelė“ – Evelina net šešis kartus tapo šio konkurso laureate! Vėliau lemtingu žingsniu tapo džiazo vokalo studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, padėjusius tvirtus profesinius pagrindus dainininkės karjerai.

E. Sašenko gerai žinoma kaip įvairių konkursų, festivalių, televizijos ir kitokių projektų dalyvė, tarp jų – „Chopin Jazz inn“, „All that Cabaret“ ir, žinoma, „Meilės istorijos pagal Édith Piaf“. Šis projektas 2013 metais tapo ir muzikos albumu. „Esu dėkinga likimui už daugybę puikių įkvepiančių žmonių, kuriuos sutinku savo muzikiniame kelyje“, – sako dainininkė. Ji labai vertina bendradarbiavimą su kitais profesionalais, yra dėkinga už suteiktas galimybes išbandyti save vaidyboje – miuzikluose „Aida“, „Kabaretas“, „Jūratė ir Kąstytis“.

Kartu su soliste ir Klaipėdos kameriniu orkestru muzikuos argentiniečių kilmės pianistas ir aranžuotojas Mariano Castro. Jam turime būti dėkingi už naujai suskambusią É. Piaf muziką, kuri bus atliekama su orkestro pritarimu. Pasak M. Bačkaus, būtent dėl šių aranžuočių koncertas bus dar spalvingesnis. M. Castro jau yra koncertavęs su Klaipėdos kameriniu orkestru tiek Klaipėdos koncertų salėje, tiek festivalyje Šveicarijoje.

Ką tik iš sėkmingų gastrolių Ispanijoje grįžęs Klaipėdos kamerinis orkestras išsiskiria savo meistriškumu, kūrybine energija ir polėkiu stebinti netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Kolektyvas nuolat bendradarbiauja su įkvepiančiais atlikėjais iš viso pasaulio.

Šis koncertas bus spalvinga meilės istorija, pasakojama prancūziškomis dainomis. Kviečiame Šv. Valentino dienos vakarą praleisti su É. Piaf repertuaro muzika!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.