Septyni Kristaus žodžiai

Renginio data: 2023 m. kovo 1 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis
Solistai: Rita Petrauskai (sopranas), Tadas Jakas (tenoras), Farshad Abbasabadi (baritonas, Iranas) 
Aušra Valentienė (fortepijonas)
Programa: Juozas Naujalis, Vaclovas Augustinas, Théodore Dubois 

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Šv. Velykų laukimą įprasmins Klaipėdos choro „Aukuras“ koncertas

Klaipėdos choro „Aukuras“ koncertai – svarbūs metų eigos simboliai. Šį kartą programa skirta gavėnios laikotarpiui, kai krikščionys prisimena Kristaus kančias ir laukia jo prisikėlimo per šv. Velykas. Kartu su Klaipėdos choru „Aukuras“, vadovaujamu ir diriguojamu  Tomo Ambrozaičio, koncerte pasirodys solistai Rita Petrauskaitė (sopranas), Tadas Jakas (tenoras), Farshad Abbasabadi (baritonas, Iranas) ir pianistė Aušra Valentienė. Skambės Juozo Naujalio, Vaclovo Augustino ir Théodore’o Dubois kūriniai. Koncertas „Septyni Kristaus žodžiai“ Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė įvyks kovo 1 dieną, trečiadienį, 18.30 valandą.

Ši koncertinė programa pirmiausia primins apie turtingą Lietuvos chorinių kūrinių repertuarą. Liturginio turinio kūrinių tradiciją šįkart atstovaus dvi asmenybės, kurių gyvenimus skiria 100 metų, tačiau kūryboje galime atrasti bendrų taškų. Tai profesionaliajai lietuvių muzikos kultūrai pamatus padėjęs Juozas Naujalis ir populiarus šių laikų chorinės muzikos elito atstovas Vaclovas Augustinas.

Juozas Naujalis yra sukūręs apie 150 bažnytinių kūrinių, tarp jų – daug muzikos chorui. Įdomu, kad neseniai buvo atrasta daug iki šiol nepažintos J. Naujalio muzikos, skirtos mišriam ir vyrų chorams, todėl prieš metus pasirodė naujas kompozitoriaus kūrinių rinkinys. Pasipildė ir motetų sąrašas: anksčiau manyta, kad jis buvo sukūręs 20 motetų, tačiau buvo atrasti dar 29. Šiame koncerte suskambės keli mišriam chorui skirti motetai.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas kompozitorius, choro dirigentas ir pedagogas Vaclovas Augustinas labiausiai vertinamas už chorinę kūrybą, kuri dažnai atliekama jo vadovaujamo choro „Jauna muzika“ ir skamba visame pasaulyje. Jis, kaip ir J. Naujalis, į savo muziką dažnai įtraukia lietuvių liaudies dainas ir liturginį lotynišką tekstą. Tarp svarbiausių kompozitoriaus kūrinių – šiame koncerte skambėsiantis „Hymne à Saint Martin“.

Pagrindinis ir koncerto pavadinimą padiktavęs kūrinys – prancūzų romantizmo epochos kūrėjo Théodore’o Dubois oratorija „Paskutiniai septyni Kristaus žodžiai“. Kartu su Klaipėdos choru „Aukuras“ jį atliks solistai R. Petrauskaitė, T. Jakas ir F. Abbasabadi. Visi jie yra aktyvūs Klaipėdos muzikinio gyvenimo dalyviai, dažnai kuria vaidmenis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektakliuose.

Tradicija muzikos pagalba išsakyti paskutinius Kristaus žodžius turi ilgą istoriją. Tai įkvėpė ir kompozitoriaus Josepho Haydno kūrinį, tačiau masyvų chorinį opusą pirmasis parašė būtent Théodore’as Dubois. Jis buvo žymus Paryžiaus vargonininkas, kompozitorius ir pedagogas, kurio žymiausias mokinys – Camile‘is Saint-Saens‘as. T. Dubois yra parašęs operų, baletą, mišių, oratorijų, kūrinių orkestrui, chorui, vargonams.

Klaipėdos choras „Aukuras“ šių metų pabaigoje minės 30 kūrybinės veiklos metų jubiliejų. Choras susibūrė 1993 metais choro dirigentų Alfonso Vildžiūno ir Vladimiro Konstantinovo iniciatyva. Nuo 1996 iki 2022 metų jam vadovavo Alfonsas Vildžiūnas. Pernai rudenį meno vadovo pareigas pradėjo eiti Tomas Ambrozaitis. Jis aktyviai puoselėja Klaipėdos chorinę kultūrą taip pat vadovaudamas Klaipėdos berniukų ir jaunuolių chorui „Gintarėlis“. T. Ambrozaitis puikiai valdo ir orkestrą – dirba vyriausiuoju dirigentu Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Choro dirigavimo jis mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo meno licenciato laipsnį bei magistro laipsniu baigė simfoninio ir operinio dirigavimo studijas.

Kviečiame pasimėgauti chorine muzika ir išklausyti „Septynis Kristaus žodžius“!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.