Transcendentiniai etiudai

Renginio data: 2023 m. kovo 24 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.
Jaunieji atlikėjai KKS scenoje
Paulius Andersson (fortepijonas)
Programa: Ferenc Liszt

Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Pianistas Paulius Anderssonas: mėgstantis iššūkius 

„Aš nedvejodamas sakau, kad tai geriausias mano kada nors girdėtas atlikimas“ (Geoffrey Douglas Madge.).

„Paulius Anderssonas yra ypatingai talentingas pianistas. Be didžiulio virtuoziškumo, muzikos ir stiliaus pojūčio, Paulius pasižymi ryškia menine asmenybe ir stipria scenine įtaiga, kuri pavergia publiką.“ (Eugen Indjic)

Taip pasaulyje pripažinti pianistai atsiliepia apie jaunosios kartos kolegos – lietuvių pianisto Pauliaus Anderssono – muzikavimą. Kovo 24 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė jis pirmąkart surengs solinį rečitalį, kuris neabejotinai turėtų atkreipti melomanų dėmesį.

P. Anderssonas koncerte atliks ambicingą programą – žymaus XIX amžiaus vengrų kompozitoriaus ir pianisto Ferenco Liszto 12 Transcendentinių etiudų. Jie dar vadinami „Aukščiausio atlikimo meistriškumo etiudais“. Tai F. Liszto sukurtas etiudų ciklas, kurį jis paskyrė savo mokytojui Carlui Czerny, žinomam etiudų kūrėjui. Sakoma, kad šis Liszto ciklas yra jo meninės vizijos kvintesencija.

Pasak P. Anderssono, „Liszto „Transcendentinius etiudus“ pasirinkau todėl, nes šis ciklas yra vienas techniškai bei muzikiniai sudėtingiausių ciklų. Tai yra didžiulis iššūkis pianistui ir aš nusprendžiau šį iššūkį priimti. Esu gana drąsus ir mėgstu iššūkius bei sudėtingas programas“. 

P. Anderssonas tęsia gražias muzikinės šeimos tradicijas: jo mama Alekandra Žvirblytė ir močiutė Veronika Vitaitė yra žymios pianistės bei pedagogės, o senelis Vytautas Žvirblisdirigentas. Paulius baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų gimnaziją ir bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2021 metais jis įgijo scenos meno magistro laipsnį Roberto Schumanno aukštojoje muzikos mokykloje Diuseldorfe (Vokietija), o pernai baigė atlikimo meno aspirantūrą prestižinėje Miami Frost aukštojoje muzikos mokykloje JAV.

Pianistas pradėjo koncertuoti būdamas 5-erių. 11 metų debiutavo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, o būdamas 14 metų grojo kaip solistas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Nuo to laiko jis jau pasirodė Europos, Japonijos, Indonezijos ir JAV koncertinėse scenose, kur koncertavo su orkestrais, atliko solines ir kamerines programas. 2022 metais jis tapo reziduojančiu „Drozdoff Society“ artistu Niujorke. 

P. Anderssonas pelnė laureato vardus net 16-oje tarptautinių konkursų, vykusių Prancūzijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Italijoje ir Lietuvoje. Jis yra išleidęs kompaktinę plokštelę, kurioje skamba J. Vitolio, L. van Beethoveno, F. Chopino, F. Schuberto ir M. Ravelio kūriniai. Fortepijono ir būgnų improvizacijos yra dar viena Pauliaus aistra, taip pat jam atnešusi prizų.

P. Anderssono rečitalis žada būti įdomus tiek jaunimui, tiek vyresnio amžiaus publikai, ypač F. Liszto muzikos gerbėjams. Maloniai kviečiame jame apsilankyti!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.