Vestsaido istorija

Festivalis „Salve Musica"

Renginio data: 2022 m. gruodžio 8 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Solistė Onutė Gražinytė (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Dirigentas Modestas Barkauskas
Programa: Alexander Skriabin, Leonard Bernstein, Arturo Márquez, Jurgis Juozapaitis 

Bilietai 18 Eur, 24 Eur
Aprašymas

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras pasakos „Vestsaido istoriją“

Klaipėdos koncertų salėje tęsiasi festivalis „Salve Musica“. Gruodžio 8 dieną, ketvirtadienį, 18.30 valandą kviečiame paklausyti Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro parengtos programos  „Vestsaido istorija“.  Kartu su Modesto Pitrėno vadovaujamu kolektyvu ją pasakos dirigentas Modestas Barkauskas ir solistė pianistė Onutė Gražinytė (Lietuva–Vokietija).

Muzikų šeimoje gimusi, daugiau kaip 10 nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė O. Gražinytė koncertuoja Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Italijoje, Olandijoje, Austrijoje, Danijoje, Švedijoje ir kitur. Ji muzikavo su tokiais orkestrais kaip Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno, Lietuvos valstybinis, Alikantės filharmonijos jaunimo, Zalcburgo Mozarteumo, Liono nacionalinis simfoniniai, Klaipėdos ir Sankt Peterburgo kameriniai orkestrai.

Arvo Pärto 85-ojo jubiliejaus proga ji dalyvavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įrašant kompozitoriaus kūrinių plokštelę „Lamentate“ (kompanija „Accentus Music“), kuri žurnalo „BBC Music“ muzikos kritikų įvertinta penkiomis žvaigždutėmis, žurnalo „Pizzicato“ kritikų – įvertinimu „Supersonic“, taip pat „Diapason d’or“ ir „Diapason d’or Arte“ prizais.

Dirigentas Modestas Barkauskas dažnai rengia programas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, nors pagrindinės jo pareigos – šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas. Kaip dirigentas jis pasirodo su Lietuvos kameriniu, Kauno miesto simfoniniu, Klaipėdos muzikinio teatro, Klaipėdos kameriniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu ir kitais orkestrais. Taip pat koncertavo su užsienio kolektyvais – tai Hamburgo „Camerata“, Talino, Slovakijos, Belgijos kameriniai, Prancūzijos „Orchestra de Picardie“, Slovėnijos RTV, Bulgarijos, Katovicų ir Balstogės filharmonijų, Lenkijos jaunimo „Juventus“, BAO ir kiti orkestrai.

IX tarptautiniame atlikėjų konkurse Sankt Peterburge M. Barkauskas tapo laureatu dirigentų kategorijoje. Netrukus Katovicuose (Lenkija), prestižiniame X tarptautiniame G. Fitelbergo dirigentų konkurse M. Barkauskas laimėjo 3-iąją premiją, bronzinę batutą, piniginį prizą ir buvo pripažintas geriausiu konkurso Europos dirigentu.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kasmet surengia apie 50 koncertų Filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, dažnai gastroliuoja užsienyje. Lankytasi daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, Pietų Korėjoje, grota garsiose salėse. Orkestrui dirigavo istorinės asmenybės ir pasaulinio garso batutos meistrai, jis koncertavo su daug nuostabių instrumentininkų bei vokalistų. LNSO sukauptame repertuare – praėjusių epochų oratorinio, simfoninio žanro kūriniai ir moderni šiuolaikinė muzika, kurios kontekste išsiskiria solidžios lietuvių kompozitorių partitūros.

Viena tokių bus atlikta būsimame koncerte. Tai šiemet 80-ojo gimtadienio sukaktį pažyminčio garsaus lietuvių kūrėjo Jurgio Juozapaičio Simfonija Nr. 1 „Rex“. Už ją autoriui buvo paskirta Lietuvos valstybinė premija. Šiame kūrinyje kompozitorius daug dėmesio skyrė garso spalvai, čia ryški ir jo kūrybiniam braižui būdinga intuityvistinė komponavimo maniera.

XIX ir XX amžių sandūroje kurta Aleksandro Skriabino muzika atspindi neramią epochos dvasią, kompozitorių kankinusius klausimus, į kuriuos atsakymo jis ieškojo filosofijoje. Mintys apie netobulą pasaulio tvarką žadino ryžtą jį keisti, paversti šviesos ir džiaugsmo karalyste. Skriabino įsitikinimu, tai gali padaryti tik menas.

Ypač daug dėmesio A. Skriabinas skyrė fortepijonui. Būdamas 24 metų jis parašė Koncertą fortepijonui ir orkestrui. Jam būdingi šopeniški sąskambiai ir lyrizmas. Skriabinas šį opusą ypač mėgo ir dažnai pats grodavo solinę partiją. Šįkart klausysimės pianistės O. Gražinytės interpretacijos.

Kompozitorius Leonardas Bernsteinas kūrė ne tik vadinamąją rimtąją muziką, bet ir miuziklus, estradines dainas. Savo populiariajame miuzikle „Vestsaido istorija“ jis prapletė žanro ribas, priartindamas jį prie muzikinės dramos. Pirmą kartą šis miuzklas buvo atliktas 1957 m. „Winter Gardens“ Brodvėjuje. Ši urbanistiška Romeo ir Džuljetos istorija atvertė naują puslapį muzikinio teatro istorijoje. Dažnai koncertų salėse miuziklo muzika atliekama „Simfoninių šokių“ pavidalu – tai į siuitą sujungti atskiri miuziklo „Vestsaido istorija“ numeriai. Jie suskambės antroje būsimo LNSO koncerto dalyje.

Vakaro programą užbaigs Meksikos kompozitoriaus Arturo Márquezo šokis „Conga del Fuego Nuevo“. Tai kubietiškasis karnavalo, linksmybių šokis, kuriam būdingas greitas tempas, aktyvus ritmas, šventiška nuotaika, charakteringi mušamųjų motyvai.

Susitikime užburiančiame koncerte „Vestsaido istorija“!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.