Žaismingos muzikos orkestras XXVIII

Renginio data: 2023 m. vasario 23 d.
Renginio laikas: 12.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 45 min.
Edukacinė programa šeimai 
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: 
Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokiniai Meda Stonytė (kanklės), Julija Sasnauskaitė (fleita), Barbora Bačkutė (smuikas), Grantas Kleinauskas (trimitas), Matas Stabingis ir Matas Normantas (fortepijoninis duetas), Mintara Juzaitytė (saksofonas), Simas Martinkus (dirigentas)
Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokinės Antonina Tarasova, (smuikas), Danielė Anoškinaitė (violončelė) 
Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokinys Žygimantas Vyšniauskas (akordeonas)
Dalyvauja Klaipėdos Vydūno gimnazijos vokalinis ansamblis
Vadovė Ingrida Bertulienė
Koncerto vedėja Jonė Girdzijauskaitė
Programa: Antonio Vivaldi, Wolfgang Amadeus Mozart, Pablo Sarasate, Gorka Hermosa, Hermann Bellstedt, Darius Milhaud 

 
Bilietai 8 Eur
Aprašymas

Gabiausi miesto moksleiviai žaismingai muzikuos su Klaipėdos kameriniu orkestru

Ilgiausiai ir aktyviausiai Klaipėdoje gyvuojantis edukacinių koncertų ciklas „Žaismingos muzikos orkestras“ tęsia savo kelionę ir kviečia paklausyti 28-osios programos! Scenoje kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pasirodys gabiausi Klaipėdos muzikinio ugdymo įstaigose besimokantys moksleiviai. Skambės muzika fortepijonui, saksofonui, trimitui, fleitai, smuikui, violončelei, akordeonui ir net kanklėms! Visai šeimai skirtas koncertas „Žaismingos muzikos orkestras XXVIII“ Klaipėdos koncertų salėje įvyks vasario 23 dieną, ketvirtadienį, 12.00 ir 18.30 valandomis.

„Žaismingos muzikos orkestro“ pavadinimas per 14 metų, praėjusių nuo pirmojo koncerto 2009 metų vasario pabaigoje, jau yra žinomas visoje Lietuvoje. Kasmet kuriamos naujos šio ciklo programos, dalis sėkmingiausių yra kartojamos ir netgi išvyksta į gastroles kituose Lietuvos miestuose. Įsimintiniausios programos publiką kviečia į teatralizuotus koncertus, tampa muzikiniais spektakliais, į žaismingą muzikavimą įtraukia auditoriją, pristato įvairių menų sintezę. Didelė pirmuosiuose ciklo koncertuose pasirodžiusių atlikėjų dalis jau užaugo ir netgi pasirinko muzikos profesionalo kelią. Tiek jiems, tiek kitas sritis pasirinkusiems jauniems žmonėms pasirodymas „Žaismingos muzikos orkestro“ programose Klaipėdos koncertų salės scenoje sukelia šilčiausius prisiminimus.

Klaipėdos koncertų salė kartu su miesto muzikinio ugdymo institucijomis vaikams padeda atrasti savo kelią į muziką. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija, Eduardo Balsio menų gimnazija ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla šįkart bendradarbiauja su Klaipėdos koncertų sale rengiant „Žaismingos muzikos orkestras XXVIII“ programą. Jų ugdytiniai geriausiai pasirodė 2022 metų lapkričio mėnesį įvykusioje programos perklausoje ir dabar turi puikią galimybę pagroti su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru, išbandyti jėgas scenoje, kurioje įprastai koncertuoja patyrę profesionalai.

Koncerte jaunajai kartai atstovaus gausus būrys Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos moksleivių. Tai Meda Stonytė (kanklės), Julija Sasnauskaitė (fleita), Barbora Bačkutė (smuikas), Grantas Kleinauskas (trimitas), Matas Stabingis ir Matas Normantas (fortepijoninis duetas), Mintara Juzaitytė (saksofonas), Simas Martinkus (dirigentas). Violončele grieš Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokinė Danielė Anoškinaitė, smuiku – Antonina Tarasova iš tos pačios mokyklos. Akordeonu gros Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokinys Žygimantas Vyšniauskas. Programos svečias – Klaipėdos Vydūno gimnazijos vokalinis ansamblis (vadovė Ingrida Bertulienė). 

Koncerto pavadinimą atlieps žaisminga ir spalvinga programa. Skambės viena dalis iš charakteringo koncerto akordeonui ir styginiams, kurį sukūrė ispanų kompozitorius Gorka Hermosa. Wolfgango Amadeus Mozarto Koncerto fleitai, arfai ir orkestrui lėtoji dalis nuskambės neįprastai, nes vietoj arfos bus muzikuojama kanklėmis. Klausysimės kito ispano Pablo Sarasate’s populiariojo kūrinio „Navarra” smuikų duetui su orkestru. XX a. prancūzų kompozitoriaus Darius‘o Milhaud siuitos „Skaramušas“ uždegančią finalinę dalį „Brazileira“ netikėtai interpretuos fortepijoninis duetas kartu su saksofonu ir orkestru.

Prasminga, kad koncertą ves Jonė Girdzijauskaitė, kuriai „Žaismingos muzikos orkestro“ koncertų tradicija yra puikiai pažįstama. Būdama Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleivė ji dalyvavo ne viename ciklo koncerte. Tarp jų – pirmojoje ciklo programoje 2009 metais ir 2012 metais kelis kartus rodytoje, net Vilniaus ir Kauno scenas užkariavusioje 9-oje ciklo programoje, skirtoje kūno perkusijai ir neįprastiems mušamiesiems instrumentams.

Ateikite palaikyti jaunuosius talentus ir praleisti vakarą žaismingai!

Informacija klausytojams
  • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
  • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
  • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
  • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
  • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
  • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
  • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
  • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
  • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.