KIVA atidarymo koncertas

Renginio pradžia: 19.00 val.
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
(Šaulių g. 36)

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus

Solistai:
Kenta Uno (Austrija),  2017 m. Klaipėdos tarptautinio violončelės konkurso II premijos laureatas ir KKO simpatijos prizo laimėtojas

Bruno Cocset (barokinė violončelė, Prancūzija)
Martti Rousi (violončelė, Suomija)
Karine Georgian (violončelė, Didžioji Britanija)

Dirigentas Martynas Staškus

Programa: Antonio Vivaldi, Joseph Haydn, Somei Satoh, Aulis Sallinen, Arvydas Malcys

Bilietai 10.00 €
Aprašymas

Violončelės akademijos atidarymo koncerte kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, vadovaujamu violončelininkų sąjūdžio Klaipėdoje iniciatoriaus Mindaugo Bačkaus, pasirodys pripažinti instrumento meistrai. Tai – KIVA pedagogai Bruno Cocset (Prancūzija), Martti Rousi (Suomija), Karine Georgian (Didžioji Britanija).

Nenuilstantis atlikėjas ir tyrinėtojas, pripažintas pedagogas ir barokinės muzikos ansamblio Les Basses Réunies įkūrėjas B. Cocset suteiks barokinei violončelei savitą skambesį. Pelnęs tarptautinį pripažinimą kaip vienas žymiausių Suomijos stygininkų, M. Rousi dažnai koncertuoja su iškiliausiais Skandinavijos ir Europos orkestrais.

K. Georgian – įžymiojo violončelininko ir pedagogo Mstislavo Rostropovičiaus mokinė, prestižinio P. Čaikovskio konkurso I premijos ir aukso medalio laimėtoja. Jos studentu Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje buvo ir M. Bačkus. Simboliška, kad šiame koncerte jie abu atliks Arvydo Malcio Concerto grosso 2 violončelėms ir styginių orkestrui.

2017 m. vykusį Klaipėdos tarptautinį violončelės konkursą primins jo II premijos laureato ir KKO simpatijos prizo laimėtojo Kenta Uno (Austrija) pasirodymas.

Atidarymo koncertui diriguos Martynas Staškus, sukaupęs įvairialypę patirtį tiek dirbdamas profesionalioje scenoje, tiek ugdydamas jaunuosius talentus. Jis diriguoja spektakliams Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, vadovauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniam orkestrui.

Nuotraukų galerija
{Gallery dir="2018/KIVA-2018/Atidarymas"}