KIVA pedagogų koncertas „Solo per amžius“

Renginio pradžia: 19.00 val.
Renginio vieta:
Klaipėdos kultūrų komuninacijų centro parodų rūmai (Daržų g. 10)

Andrzej Bauer (violončelė, Lenkija)
Roel Dieltiens (violončelė, Belgija)
Mindaugas Bačkus (violončelė)

Programa: Jean-Louis Duport, Auguste Franchomme, Adrien-François Servais, Alfredo Piatti, David Popper, Sofia Gubaidulina, Andrzej Bauer, Jacek Grudzień, Roel Dieltiens, Algirdas Martinaitis.

Aprašymas

Solo per amžius nuo XVIII iki XXI a. su savo violončelėmis keliaus KIVA pedagogas Andrzejus Baueris, Roelis Dieltiensas ir Mindaugas Bačkus.

ARD tarptautinio konkurso Miunchene pirmosios premijos, tarptautinio muzikos konkurso „Prahos pavasaris“ ir Europos Parlamento bei Europos Tarybos įsteigtų premijų laureatas Andrzejus Baueris

surengė rečitalius Amsterdame, Paryžiuje, Hamburge ir Miunchene. Kaip solistas jis koncertavo su garsiais Europos simfoniniais bei kameriniais orkestrais. Gausiame atlikėjo repertuare ypatingą vietą užima šiuolaikinė muzika ir specialiai jam sukurti kūriniai.

Belgų violončelininkas ir kompozitorius R. Dieltiensas anksti pelnė pripažinimą tarptautinėje arenoje ir tapo vienu įtakingiausių tiek šiuolaikinės, tiek barokinės violončelės autoritetų. Charizmatiška asmenybė, pavergiantis muzikalumas ir originalus mąstymas lėmė tai, jog vos solinę karjerą pradėjęs atlikėjas buvo kviečiamas koncertuoti į didžiausius klasikinės muzikos centrus.

Mindaugas Bačkus – violončelininkas, išbandęs visus įmanomus amplua: ir solisto, ir  ansamblių bei orkestrų nario. Jo muzikinių interesų horizontai nepaprastai platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio violončelės skambesio iki elektroakustinių eksperimentų ir dalyvavimo teatro projektuose.

Nuotraukų galerija
  {Gallery dir="2018/KIVA-2018/Solo-per-amzius"}