Viešpaties gimimas

Renginio laikas: 16.00 val. 
Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Petras Švatelis (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba).
Dainius Sverdiolas (vargonai)
Programa: Olivier Messiaen, Tomaso Albinoni, Franz Gruber, Povilas Čiurlionis ir kt.
Aprašymas
Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje skambėsianti programa pavadinta pagal žymaus prancūzų kompozitoriaus, pianisto, vargonininko, pedagogo Olivier Messiaeno kūrinį Viešpaties gimimas /La Nativité du Seigneur. Messiaenas buvo labai giliai tikintis katalikas ir muzikos teologas. Sakralaus grožio kupiną Viešpaties gimimą sudaro devynios meditacijos vargonams, kurias įkvėpė Jėzaus gimimas, kalnai ir viduramžių katedrų vitražai.
 
Keturias meditacijas iš Viešpaties gimimo atliks Dainius Sverdiolas, jau daugiau nei prieš tris dešimtmečius Vilniaus arkikatedroje bazilikoje surengęs O. Messiaeno vargonų muzikos koncertų ciklą. Jo koncertų programose vyrauja romantinė ir šiuolaikinė muzika, jis dažnai yra lietuvių kompozitorių naujų kūrinių vargonams pirmasis atlikėjas. Šalia koncertinės veiklos D. Sverdiolas vadovauja muzikos instrumentų prekybos firmai Organum, kuri yra fortepijonų gamintojų Steinway & Sons, Samick, Petrof bei vargonų firmos Allen Organ Company atstovė Lietuvoje.
 
Šioje programoje skambės ir trimitininko Sigito Petrulio bei jo vadovaujamo Klaipėdos brass kvinteto atliekami kūriniai. Vargonų ir vario skambesys užpildys visą koplyčios erdvę. Susikaupimui ir apmąstymams nuteikiančią muziką keis džiugią kalėdinę nuotaiką pranašaujanti kūryba.
 
Iš epigrafo O. Messiaeno meditacijai Dievas tarp mūsų: „Mano siela šlovina Viešpatį ir mano dvasia džiūgauja Dievuje, mano Išganytojuje.“
Galerija
{Gallery dir="2019/Salve-musica/Viespaties-gimimas"}