Didingas klasikos skambesys 2014

kovo 28 – balandžio 24 d.

Aprašymas

Klaipėdos koncertų salė netrukus atvers vartus didingam klasikos skambesiui: kovo 28 – balandžio 24 dienomis čia vyks XXXIX festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“. Įspūdingi ir spalvingi jo renginiai, išreiškiantys darnią tradicijų ir naujovių sintezę, žavės klaipėdiečius bei miesto svečius. Stambių formų klasikinės muzikos projektai intriguos programų ir kolektyvų pavadinimais, atlikėjų ir kompozitorių pavardėmis. Jaudinantys susitikimai su ypatingais lietuvių bei užsienio menininkais trauks melomanų dėmesį.

Pajusk melodijos grožį, harmonijos darną ir formos tobulumą. Įsiklausyk į atgimstančios gamtos garsus ir supkis ant bangų galingos garsų jūros. Stiprinkis muzikos jėga – tegu ji užvaldo tave nevaržoma energija ir dovanoja džiaugsmingo pakylėjimo akimirkas!

 

 
Koncertų pristatymai

Kovo 28 d., penktadienis, 18 val.
„Simfoniniai susitikimai“

„Simfoninių susitikimų“ vakarą scenoje pasirodys du Lietuvos vardą pasaulyje garsinantys menininkai. Tai JAV gyvenantis, išskirtine charizma ir menine įtaiga apdovanotas pianistas Andrius Žlabys ir Vokietijoje reziduojanti dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, neseniai laimėjusi konkursą į Zalcburgo operos teatro pagrindinės dirigentės pareigas.

Kartu su LNSO parengtoje simfoninės muzikos programoje skambės klasikos, romantikos ir šiuolaikinės muzikos pynė: monumentali Beethoveno Penktoji simfonija, Brahmso Pirmasis fortepijoninis koncertas bei Ramintos Šerkšnytės simfoninė partitūra „Ugnys“.

Balandžio 2 d., trečiadienis, 18 val.
„Saulės takas“

Pavasarišką „Saulės taką“ nuteis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas meno vadovo Donato Katkaus. Šiemet 20-ąjį gimtadienį minintis kolektyvas yra „vienintelis Lietuvoje, išbandęs ir orą, ir vandenį, nepabijojęs nusileisti net į Velnio duobę“.

Nesijaudinkite, šįkart renginys nebus tiek ekstremalus (nors kiekviename susitikime su Katkumi ir jo bendraminčiais slypi didelė siurprizo tikimybė). Jame skambės daug puikios muzikos, kurią vilniečiai atliks kartu su Vakarų muzikos virtuozų elitui priklausančia fleitininke Camilla Hoitenga. Ji laikoma viena madingiausių ir kūrybiškiausių šiuolaikinių menininkių, praplėtusių tiek fleitos galimybių arsenalą, tiek ir repertuarą.

Balandžio 4 d., penktadienis, 18 val.
„Iš gelmės prabyla balsas“

Sakoma, jog violončelės skambesys yra artimiausias žmogaus balsui. Iš gelmės prabylanti šios koncertinės programos sumanytojo Mindaugo Bačkaus violončelė „Polifonijos“ choro garsų apsuptyje kurs magišką ritualą. Unikalus Viktoro Gerasimovo balsas kils į nežemiškas aukštybes. Johno Rutterio Requiem – skaudžios netekties paženklinta muzika – skleis skaidrų liūdesį. Netipiškoje šio kūrinio tembrinių spalvų paletėje suskambės arfa, vargonai ir perkusija. Meditacijai nuteiksiantį koncertą „Iš gelmės prabyla balsas“ diriguos Tomas Ambrozaitis.

Balandžio 8 d., antradienis, 18 val.
„Antarktinis koncertas“

Festivalyje vėl turėsime progą gėrėtis išraiškingu bei įkvepiančiu Andreso Mustoneno muzikavimu. Šįkart entuziazmo ir idėjų nestokojantis menininkas diriguos orkestrui „Glasperlenspiel Sinfonietta“. Koncerte skambės Vienos klasikų bei šių dienų estų autorių muzika.

„Antarktinis koncertas“ – tai ne tik programos, bet ir Peeterio Vähi kūrinio pavadinimas, garsais nukelsiantis į patį piečiausią žemės rutulio tašką. Gitarai ir orkestrui skirtos ir neįprasta instrumentuote pasižyminčios kompozicijos solo partiją atliks Rémi Boucher.

Balandžio 17 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Miesto labirintas“

Klaipėdos kamerinis orkestras programoje „Miesto labirintas“ suskambės tikrai galingai, nes bus išdidintas iki simfoninės sudėties. Orkestrui diriguos pripažintas batutos meistras Modestas Pitrėnas. Ne tik klaipėdiečiai pageidauja dažnai matyti šią kūrybingą asmenybę prie dirigento pulto. M. Pitrėno pasirodymų geografija kasmet plečiasi į visas pasaulio puses. Šiame koncerte jis diriguos XX ir XXI a. muziką, kurios autorius skiria tiek laiko ir ervės atstumai, tiek ir meniniai imperatyvai. Tačiau impresionistiniame gamtos ar urbanistiniame miesto peizažuose klausytojai atras sau artimų ir jaudinančių motyvų.


Balandžio 21 d., pirmadienis, 18 val. 
„Prisikėlimo metas“

„Klaipėdos muzikos pavasaris“ pamalonins miestelėnus nemokamu sakralinės muzikos koncertu „Prisikėlimo metas“, vyksiančiu Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Antrąją Šv. Velykų dieną po koplyčios skliautais aidės „Iškilmingos mišios šv. Cecilijos garbei“. Su Klaipėdos choru „Aukuras“, diriguojamu meno vadovo Alfonso Vildžiūno, Ch. Gounod sukurtas mišias giedos klaipėdiečiai solistai.

Balandžio 22 d., antradienis, 18 val.
„Gintarinio garso orkestras“

Iš gintarinio Latvijos pajūrio Klaipėdon atvyks Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras. Turintis aukštą reputaciją ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje kolektyvas vykdo aktyvią koncertinę veiklą, stebina itin darniu ir kokybišku skambesiu. Kitas latvių orkestro skiriamasis bruožas – patrauklios koncertinės programos, kuriose vietą randa tiek pasaulinė klasika, tiek nacionaliniai opusai. Koncerte „Gintarinio garso orkestras“ šalia Fryderyko Chopino Fortepijoninio koncerto bus atliekamos latvių kompozitorių kūrinių pasaulinės premjeros. Vieno iš jų solo partiją paskambins bene garsiausias latvių pianistas lietuviška pavarde Vestard Šimkus.

Balandžio 24 d., ketvirtadienis, 18 val.
„Didžioji simfonija bosui“

Festivalio baigiamasis koncertas „Didžioji simfonija bosui“ užvers didingos klasikos vartus. Klaipėdos melomanams jis pristatys net kelis „didžiuosius“: Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą, šįkart diriguojamą Nacionalinės premijos laureato Roberto Šerveniko, ir Almą Švilpą, kurio balsas, aktorinis meistriškumas, traukia ne tik publikos, bet ir žinovų dėmesį. Jau daugiau nei 15 metų solistas gyvena Esene, dainuoja Vokietijos, Austrijos, Olandijos operų teatruose. Klaipėdoje jo atliekamos didžiosios operų arijos bus taip pat įspūdingos, kaip ir Franzo Schuberto Didžioji IX-oji simfonija.

 

Muzika atverkime pavasario vartus!