Didingas klasikos skambesys 2021

balandžio 1–30 d.
Aprašymas

Didingas klasikos skambesys klausytojus pasiekė internetu

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ tęsė ilgametę tradiciją ir balandžio mėnesį jau 46-ąjį kartą sveikinosi su klasikinės muzikos gerbėjais. Tik šįkart jis buvo kitoks – koncertai klausytojus pasiekė internetu, prisitaikant prie esamos situacijos. Kol dar nebuvo galima rengti gyvos muzikos koncertų ir kviesti klaipėdiečius bei miesto svečius jų paklausyti Klaipėdos koncertų salėje, internetu transliuojamos programos sklido po visą pasaulį, pasiekdamos dar platesnę melomanų auditoriją. Išnaudodami moderniųjų technologijų galimybes saugiai bendrauvome su klausytojais nuotoliniu būdu. Kaip sakoma: nėra to blogo, kas neišeitų į gera! Tačiau ir patys kokybiškiausi vaizdo ir garso įrašai negali užfiksuoti jautriausių akimirkų, perteikti subtiliausių virpesių, kuriuos galima pajausti tik gyvai skambančios muzikos koncertuose. Visi suprantome, kad toks virtualus bendravimas buvo sunkus išbandymas tiek menininkams, tiek melomanams, bet jis tuo metu buvo geriausia išeitis.
 
Šešios festivalio programos buvo transliuojamos Klaipėdos koncertų salės Facebook ir YouTube platformose. Trys pirmieji koncertai, vykdomi bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija, taip pat buvo transliuojami jos skaitmeninėje salėje ir kitose internetinėse platformose.
 
Festivalis kvietė patogiai įsitaisyti prie išmaniųjų ekranų ir pasimėgauti didingais klasikinės akademinės muzikos kūriniais, pažinti jų unikalumą ir transcendentalumą, pakylėjančius anapus kasdienybės. Iš arčiau prisilietus prie profesionaliosios muzikos geriau supratome, kokia ji svarbi ir reikalinga kiekvienam iš mūsų. Ar galėtume ištverti įvairias situacijas be muzikos, be kultūros ir meno apskritai?..
 
Muzika ramina, muzika gydo, muzika įkvepia. Moksliškai įrodyta, kad ji turi didelę įtaką žmogaus psichinei sveikatai ir elgesiui: padeda susikoncentruoti, įveikti sunkumus, atsikratyti streso.
 
Tikimės, kad festivalio koncertai patenkino kokybiško profesionaliojo meno poreikį, padėjo atkurti bendrystės per muziką jausmą ir sustiprino viltį neilgai trukus ją išgirsti gyvai!
Programa

Balandžio 1 d. 18.30 val. 
Lietuvos nacionalinė filharmonija (Aušros Vartų g. 5, Vilnius) 
Klasika šiandien
Nemokamai

Balandžio 7 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Kelionės dainos
Nemokamai

Balandžio 11 d. 17.00 val. 
Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia 
Atvelykio Gloria
Nemokamai

Balandžio 14 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Tas delsiantis vėjas
Nemokamai

 

Balandžio 23 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Brandenburgo koncertams – 300
Nemokamai

Balandžio 30 d. 18.30 val. 
Klaipėdos koncertų salė 
Arfa ir fleita: kerintis skambesys
Nemokamai