Dmitry Sitkovetsky ir Klaipėdos kamerinis orkestras

Renginio data: 2023 m. kovo 17 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: KIaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas ir solistas Dmitry Sitkovetsky (smuikas, Jungtinė Karalystė)
Programa: Johann Sebastian Bach (Dmitry Sitkovetsky aranžuotė), Benjamin Britten 

Bilietai 14 Eur, 18 Eur
Aprašymas

Pasaulio muzikų elito atstovas Dmitry Sitkovetsky koncertuos su

Klaipėdos kameriniu orkestru

Klaipėdoje viešės pasaulinio pripažinimo sulaukęs dirigentas ir smuikininkas Dmitry Sitkovetsky (Jungtinė Karalystė). Kovo 17 dieną, penktadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje  įvyks jo pasirodymas su Klaipėdos kameriniu orkestru.  Pasak kolektyvo meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „programos vinis bus Johanno Sebastiano Bacho „Goldbergo variacijų“ atlikimas versijoje styginių orkestrui, kurią padarė pats atlikėjas ir kuri yra ypač sėkminga. Taip pat programoje bus atliktos Benjamino Britteno Variacijos Franko Bridge’o tema. Mūsų svečias D. Sitkovetsky atvažiuos ir dirbs su orkestru visą savaitę“. 

Renesanso kūrybinė asmenybė D. Sitkovetsky visame pasaulyje pripažįstamas kaip padaręs didelę įtaką įvairiais muzikinio gyvenimo aspektais. Jo karjera tęsiasi jau daugiau nei keturis dešimtmečius, jis aukštai vertinamas kaip smuikininkas, dirigentas, aranžuotojas, pedagogas, festivalių įkūrėjas ir meno vadovas.

D. Sitkovetsky gimė garsių muzikų šeimoje Baku mieste (Azerbaidžanas). Jo tėvas Julian Sitkovetsky buvo įžymus smuikininkas, mama Bella Davidovich – pianistė, prestižinio F. Chopino pianistų konkurso laureatė. Po ankstyvos tėvo mirties šeima persikėlė į Maskvą, kur talentingas jaunuolis mokėsi Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Būdamas 22 metų jis persikėlė gyventi į JAV. Čia studijavo Juilliardo mokykloje Niujorke – vienoje garsiausių pasaulyje dramos, muzikos ir šokio aukštųjų mokyklų.

D. Sitkovetsky pasiekė stulbinančią karjerą ir įsitvirtino pasaulio muzikų elite. Jis koncertavo su pripažintais orkestrais, tarp kurių – Berlin Philharmonic, Royal Concertgebouw Orchestra, London Symphony, Chicago Symphony, Cleveland Orchestra, New York Philharmonic, Los Angeles Philharmonic, Philadelphia Orchestra, Leipzig Gewandhaus, Bayerischer RF, Munich Philarmonicc ir kiti. Jis įkūrė New European Strings Chamber Orchestra, kuriame groti pakvietė žymiausius Rytų ir Vakarų Europos šalių stygininkus.

Taip pat D. Sitkovetsky įkūrė ir vadovavo daugybei festivalių įvairiose šalyse. Šis menininkas gali pasigirti ir gausia įrašų kolekcija. Jis įgrojo visus pagrindinius koncertus smuikui, daugybę kamerinės muzikos kūrinių.

D. Sitkovetsky aktyviai reiškiasi socialinėje medijoje: savo YouTube kanalo paskyroje publikuoja tiek koncertų įrašus, tiek interviu su muzikinio pasaulio įžymybėmis, kuriuos klauso virtuali auditorija.

Kūrybingasis D. Sitkovetsky plačiai vertinamas ir kaip aranžuotojas. Po triumfuojančios J. S. Bacho „Goldbergo variacijų“ aranžuotės sėkmės jis kūrybiškai pritaikė įvairioms sudėtims daugiau nei 50 kitų autorių kūrinių. Tai Bélos Bartóko, Ludwigo van Beethoveno, Johanneso Brahmso, Josepho Haydno ir kitų kompozitorių opusai. D. Sitkovetsky’io sukurtos aranžuotės skamba daugelio garsiausių pasaulio atlikėjų pasirodymuose ir įrašuose.

Kolektyvo meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva Klaipėdos kamerinis orkestras nuosekliai gilinasi į baroko muzikos repertuarą styginių orkestrui. J. S. Bacho kūryba – neatskiriama baroko muzikos atlikėjų repertuaro dalis. „Goldbergo variacijų“ ciklas, susidedantis iš Arijos ir 30 variacijų ir trunkantis apie valandą, originale buvo sukurtas klavesinui. Tačiau jau daug metų pasaulyje „Goldbergo variacijos“ atliekamos ir kitais instrumentais. 1992 metais D. Sitkovetsky sukūrė šio kūrinio versiją styginių orkestrui, kuri labai išpopuliarėjo. „Mes pasirinkome paruošti J. S. Bacho „Goldbergo variacijas“ su aranžuotės autoriumi D. Sitkovetsky’iu. Kas geriau galėtų perteikti orkestruotės subtilybes, jei ne pats jų autorius? Koncerte D. Sitkovstsky gros jas kartu su mumis kaip orkestro koncertmeisteris, o antroje programos dalyje diriguos orkestrui B. Britteno Variacijas Franko Bridge’o tema. Tai bus dvigubas variacijų vakaras, – pasakoja M. Bačkus.

Garbingas Klaipėdos kamerinio orkestro programos svečias anksčiau jau keletą kartų yra koncertavęs Lietuvoje, tačiau į uostamiestį muzikuoti su klaipėdiečių orkestru atvyksta pirmąkart. Kviečiame paklausyti jų kartu rengiamo įspūdingo variacijų vakaro!

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 25 proc. – asmenims, turintiems Klaipėdiečio kortelę (išskyrus edukaciją). Nuolaida taikoma vienam bilietui. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą. Bilietai.lt sistemoje įsigyti bilietą su nuolaida galima tik kitą dieną po Klaipėdiečio kortelės paskyros sukūrimo. Nuolaidos netaikomos repertuaro edukacinėms programoms ir komercinių organizatorių renginiams.
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.