Klaipėdos kameriniam orkestrui – 30!

Festivalis „Salve Musica"

Renginio data: 2022 m. gruodžio 22 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Renginio trukmė: 1 val. 50 min. (su pertrauka)
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Orkestro įspūdžių karuselė


Aprašymas

30-asis Klaipėdos kamerinio orkestro gimtadienis: įslaptinta koncerto programa, netikėti atlikėjų amplua ir provokuojantys muzikos įvykiai

Jubiliejų švenčiantis Klaipėdos kamerinis orkestras jau šią savaitę Klaipėdos koncertų salėje (KKS) pristatys išskirtinę programą, kuri bus gausi netikėtų meninių siurprizų. Klausytojai išgirs didelę įtaką orkestro raidai turėjusius atlikėjus bei išskirtinius muzikos kūrinius. Šventinis renginys sulaukė itin didelio susidomėjimo, tad klausytojai raginami suskubti įsigyti paskutiniuosius bilietus.

Vienas dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kolektyvų – Klaipėdos kamerinis orkestras – eina priekyje nestandartinių meninių sprendimų, taip formuodamas muzikos kultūros tendencijas mieste ir šalyje. Orkestras nuolatos stebina užburiančiais ir originaliais muzikos pasirodymais, žavi stulbinama energija, provokuoja muziką skambėti naujai. Drąsūs, stiprūs ir kupini meninių iššūkių pasirodymai, suformavo išskirtinį kolektyvo charakterį.

 Tryliktus metus orkestrui vadovaujantis meno vadovas Mindaugas Bačkus atskleidžia, kad orkestras, palyginti su kitais kolektyvais, groja su bene daugiausia dirigentų. Per visus gyvavimo metus kolektyvas muzikavo su žymiais Lietuvos ir pasaulinio lygio menininkais, kurie jau tapo orkestro bičiuliais.

Iki paskutinės dienos šventinio koncerto programa ir svečiai laikomi paslaptyje. M. Bačkus užsimena: „Gimtadienio koncertą pažymėsime labiau simboliškai. Klausytojai išvys skirtingų formatų pasirodymus, kurių galbūt dar nebuvo matę. Noriu palikti intrigą, bet galiu atskleisti, kad bus ne visai standartinis koncertas. Girdėsime orkestro istorijoje žymę palikusius kūrinius ar atlikėjus.“

Pasak M. Bačkaus, jubiliejiniame koncerte netikėtu ir nauju amplua pasirodys gerai publikai pažįstami Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Programoje skambės prieš trisdešimt metų pirmame orkestro koncerte atliktas muzikos kūrinys bei dar vienas opusas, iškėlęs Klaipėdos kamerinio orkestro žinomumą pasauliniu mastu.

Nepaisant to, kad koncerto programa iki šiol nėra atskleista, beveik visi bilietai į koncertą jau yra išparduoti. Tai byloja apie Klaipėdos kamerinį orkestrą, kaip unikalų reiškinį, pamiltą publikos ir turintį gausų gerbėjų ratą.

Klaipėdos kamerinis orkestras kviečia klausytojus gimtadienio vakarą praleisti kartu koncerte, kuriame netrūks netikėtų meninių siurprizų. Koncertas vyks gruodžio 22 d. 18.30 val. KKS.

Informacija klausytojams
 • Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
 • Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
 • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jus neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama viešinti renginį. Jei pageidaujate, kad paskelbta nuotrauka su Jūsų atvaizdu būtų pašalinta, susisiekite – gidone.vaitkuviene@koncertusale.lt, 8 650 17988.
Nuolaidos
 • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
 • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
 • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
 • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
 • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
 • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
 • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

 • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
 • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
 • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
 • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
 • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
 • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

 • nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
 • meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
 • bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje.