„Vakaro varpai“

„Klaipėdos kariliono festivalis"

Renginio data: 2022 m. birželio 24 d.
Renginio laikas: 18.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis
Renginio trukmė: 1 val.
Jan Verheyen (karilionas, Belgija)
Programa: Antonio Vivaldi, Amilcare Ponchielli, George Gershwin, Lou Reed, Richard Rodgers/ Lorentz Hart, Bob Dylan, Coldplay, The Beatles, John Miles (karilionas ir elektronika)
Koncertą veda muzikologė Veronika Janatjeva


Aprašymas

18 valandą pasigirs „Vakaro varpai“, kuriuos kalbins pirmą kartą Klaipėdoje pasirodysiantis karilionininkas iš Belgijos Janas Verheyenas. Pasaulyje jis garsėja savo novatoriškais projektais, kuriuos pristato pavadinimu „Bells Lab“.

„Bells Lab“ – tai J. Verheyeno kūrybinė laboratorija, kurioje atlikėjas eksperimentuoja su varpų muzika įvairiuose kontekstuose, tyrinėdamas, kokia muzika geriausiai atliepia skirtingus publikos poreikius ir pomėgius, išmėgindamas skirtingus varpų muzikos žanrus ir jų derinius su kitomis meninės raiškos formomis – teatru, šokiu, menine edukacija ir įvairiausiomis pramogomis. Kad galėtų įgyvendinti visus savo sumanymus, karilionininkas įsigijo mobilų instrumentą, kuriuo galima skambinti įvairaus pobūdžio projektuose ir patalpose, ir lauke. Savo pasirodymuose jis taip pat išmėgina įvairius koncertinio atlikimo formatus, kuriuose karilionas derinamas su elektronika ar fortepijonu, liaudies muzika, smuiku, džiazo trio ar bigbendu.

Verheyenas ypač laukiamas savo gimtosios Belgijos ir užsienio koncertų salėse bei renginiuose. Jis dėsto kariliono specialybę Karališkojoje kariliono mokykloje Mechelene ir dar dviejose muzikos mokyklose, taip pat inicijavo edukacinį projektą vidurinėms mokykloms, kurio metu apie 800 moksleivių turėjo galimybę žaidybine forma susipažinti su karilionu. J. Verheyenas visoje šalyje veda kūrybines dirbtuves, kuriose moko groti šerdiniais ir vamzdiniais varpais, diriguoja rankinių varpų ansambliui „Bellness“.

Savo koncerto programą atlikėjas komentuoja taip: „Šio koncerto tema – laikas, suvokiamas pačia plačiausia prasme: tai ir laiko tėkmė, ir praėjusio laiko nostalgija, ir metų laikų, dienos ir nakties kaita. Kadangi laikas yra reliatyvus dalykas, šiame koncerte irgi galime nevaržomai šokinėti nuo klasikos prie džiazo ar populiariosios muzikos. Girdėsite karilioną tiek skambant solo, tiek papildytą pritariamaisiais elektronikos takeliais.“

Festivalį finansuoja 

Partneris