Angliškos siuitos

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Andrius Žlabys (fortepijonas, Lietuva-JAV)
Programa: Johann Sebastian Bach

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

A. Žlabys skambina J. S. Bachą

Klaipėdoje vėl koncertuos Andrius Žlabys – vienas žymiausių lietuvių pianistų, apdovanotas išskirtine charizma ir menine įtaiga. Išpažįstantis meilę aukščiausios prabos muzikai A. Žlabys dažnai skambina Johanną Sebastianą Bachą. Talentingas pianistas perteikia kompozitoriaus kūrybą kaip itin šiuolaikišką, atskleidžiančią ištisą vaizdų visatą, atitinkančią ir nūdienos gyvenimo idealus. J. S. Bacho muziką A. Žlabys interpretuos ir būsimame koncerte. Jo programos „Angliškos siuitos“ kviečiame klausytis spalio 27 d., antradienį, 18.30 val., Klaipėdos koncertų salės I a. fojė.

Sau artimą terpę, kurioje skleidžiasi jo talentas, A. Žlabys atrado Jungtinėse Amerikos Valstijose. Prestižinio Curtis’o muzikos instituto auklėtinis tarptautinį pripažinimą įtvirtino koncertuodamas su garsiausiais pasaulio kolektyvais, tarp kurių – Niujorko filharmonijos, Bostono simfoninis, Klivlando, Buenos Airių filharmonijos simfoniniai orkestrai, iškilūs solistai. Pianisto „rafinuotas artistiškumas“ (taip rašė The New York Sun) atvėrė jam duris į žinomiausias koncertų sales: Niujorko Avery Fisher Hall ir Carnegie Hall, Amsterdamo Concertgebouw, Buenos Airių Teatro Colón, Londono Wigmore Hall, Vienos Musikverein ir Tokijo Suntory Hall. Jis yra dalyvavęs daugelyje festivalių JAV ir Europoje.

2015 m. pianistas debiutavo Vienos „Musikverein“ salėje su orkestru „Kremerata Baltica“ diriguojant M. Gražinytei-Tylai. Su ta pačia dirigente ir G. Mahlerio jaunimo orkestru 2012 m. A. Žlabys pirmą kartą pasirodė Zalcburgo festivalyje.

Aktyviai koncertuojantis visame pasaulyje pianistas nepamiršta ir gimtosios Lietuvos.  Čia jis nuolat pristato išskirtines  programas, groja solo su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru. 2013 m. pianistas parengė programą ir su Klaipėdos kameriniu orkestru, o 2014 m. festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ A. Žlabys grojo su LNSO, taip pat diriguojant  M. Gražinytei-Tylai.

„Man sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be Johanno Sebastiano Bacho“, – yra sakęs A. Žlabys. Jo ypatingu santykiu su Bachu ne sykį turėjome progų įsitikinti ir Klaipėdos koncertų salėje. Čia vėlyvo spalio vakarą pianistas interpretuos baroko genijaus Angliškas siuitas klavyrui.

Interpretuodamas Bachą atlikėjas „vadovaujasi savo turtingos asmenybės, atviros muzikos grožiui ir tobulumui, siekiais maksimaliai atskleisti tai, kas užkoduota muzikiniame tekste. Pianistas gyvai reaguoja į visa tai, kas sudaro muzikos turinį, puikiai girdi polifoninį audinį, iškelia į pirmą planą tai, kas svarbiausia, tiksliai artikuliuoja. Jaučiama, kad skambina nepaprastai nuoširdi, tyra, inteligentiška asmenybė. Jo fortepijono garsai spalvingi, dinaminė amplitudė labai plati – nuo ištirpstančių, vos girdimų, bet gana konkrečiai skambančių iki sodrių, energingų sąskambių“, – po A. Žlabio atliktų J. S. Bacho Šešių partitų klavyrui rašė pianistė Aldona Eleonora Radvilaitė.

„A. Žlabio skambinimas – tai menas, kuris kelia, suteikia sparnus. Pianistas yra išmintingas, santūrus, sukaupęs emocinės energijos. Dabarties kūrybiniame etape jam nebetenka „kovoti“ su medžiaga. Atvirkščiai – stengiamasi kuo patraukliau ją pateikti, neliko vietos ir jaunatviškoms ambicijoms, skamba vien muzika – gryniausiu ir gražiausiu pavidalu. Mąsčiau, kur slypi ypatinga atlikėjo įtaiga? Turbūt ji labiausiai išryškėjo stebint, kaip reikliai jis klausėsi savęs. Garsas – nepaprastai gyvas, minkštas, valdingas, veržlus. Garso žaismė ypač stebino piano epizoduose, kai akordo ar pasažo tonas ne užgesdavo, o jungdavosi su kitu, dar tylesniu…“ – atsiliepia muzikologė  Eugenija Žakienė (www.bernardinai.lt).

Tikime, kad ir „Angliškų siuitų“ koncerto klausytojai taps begalinio pianisto atsidavimo savo instrumentui ir baroko genijaus kūrybai liudininkais!

Informacija klausytojams
Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.
 
Renginiuose būtina dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius (išskyrus mažamečius vaikus edukaciniuose projektuose).
 
Temperatūra klausytojams bus matuojama prie bilietų kontrolės.
 
Renginiams parduodami bilietai su nežymėtomis vietomis sėdėti. Renginio metu tarp klausytojų bus išlaikyti visi būtini saugumo reikalavimai. Atvykus į koncertą, maloniai Jus palydėsime iki Jūsų vietos. Šeimos nariai turės galimybę sėdėti greta.
 
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus neįleidžiami (išskyrus edukacines programas vaikams).
 
Atsižvelgiant į LR sveikatos apsaugos ministro sprendimą Nr. V – 2228  (2020 m. spalio 9 d.) prieš renginį vykdysime privalomą lankytojų registraciją. Duomenys bus renkami tiesiogiai iš duomenų subjekto ir tvarkomi tik COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais. Duomenys saugomi ne ilgiau kaip 21 dieną po įvykusio renginio.