Arfa ir fleita šoka tango

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Duetas H2F:
Aistė Baliunytė (arfa)
Vytenis Gurstis (fleita)
Programa: Jean Cras, Gabriel Fauré, Bernard Andrès, Ástor Piazzolla
Bilietai 8 Eur
Aprašymas

Arfa ir fleita šoka tango!

Ar esate girdėję tango muziką, atliekamą arfos ir fleitos dueto? Pirmą kartą Klaipėdoje koncertuos Duetas H2F – arfininkė Aistė Baliunytė ir fleitininkas Vytenis Gurstis. Programos pavadinimas „Arfa ir fleita šoka tango“ reiškia tai, kad skambės aistringasis tango ir kita su šokiu susijusi muzika! Klaipėdos koncertų salės I a. fojė koncertas įvyks spalio 22 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val.

H2F –  jaunatviškas ir kūrybingas arfos ir fleitos duetas, minintis jau trečiąjį savo veiklos sezoną. Baigę studijas muzikos akademijose Paryžiuje, Londone bei Kiolne, arfininkė Aistė Baliunytė ir fleitininkas Vytenis Gurstis sugrįžo į Lietuvą. Abu šiuo metu dirba Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre.

Seniai pažįstamų scenos partnerių kamerinės muzikos ansamblio repertuare tiek originalūs, tiek specialiai dueto sudėčiai pačių atlikėjų pritaikyti kūriniai – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Duetas H2F aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose, tarp jų „Sugrįžimų“ bei „Tytuvėnų vasaros“ festivaliuose, jaunimo festivalyje „VAROM!“. Jie taip pat surengė keletą pasirodymų po atviru dangumi. Tarptautinių konkursų laureatai virtuoziškai valdomų instrumentų garsais savitai  perteikia senųjų bei šiuolaikinių kompozitorių kūrybą. H2F tikslas ­– dueto muzikos viziją profesionaliai ir kūrybingai perteikti klausytojams.

Arfininkė Aistė ir fleitininkas Vytenis šią programą sieja su šokiu: tai iš Argentinos kildinamas tango ir bendrieji šokio elementai – ritmas, tempas, gestas.

Koncerto pradžioje skambės spalvinga ir elegantiška Jean’o Cras‘o Suite en Duo, kurios keturios dalys su puošniais treliais ir virtuoziniais pasažais charakteringai įkūnija įvairius muzikinius gestus, o siuitos finalas – nestandartinio vienuolikos aštuntinių metro šokis. Gabrielio Fauré Sicilienne – žinomas kompozitoriaus kūrinys, originaliai sukurtas simfoniniam orkestrui, nors dažnai atliekamas įvairių instrumentų kamerine sudėtimi. Grojant arfai Sicilienne skambesys turi panašumų su gitara ar fortepijonu, o fleitos melodija primena žmogaus balsą.

Vakaro programos šedevras – Ástoro Piazzollos Histoire du Tango – brandus, tarsi visą kompozitoriaus muzikinio gyvenimo patirtį apjungiantis kūrinys, kuris garsais pasakoja tango istoriją ir evoliuciją per beveik šimtą metų – nuo užuomazgų Buenos Airese iki moderniųjų laikų. Koncerto pabaigoje skambėsiantis arfininko Bernardo Andrès’oNarthex – ritualines šokio sampratos šaknis menantis kūrinys, kuriame naudojamos įvairios išplėstinės atlikimo technikos.

Arfa ir fleita – magiškų tembrų instrumentai, kurių duetą išgirsite nedažnai. Kviečiame į koncertą!

Galerija
{Gallery dir="2020/Spalis-lapkritis/Arfa-ir-fleita-soka-tango"}
Informacija klausytojams
Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.
 
Renginiuose būtina dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius (išskyrus mažamečius vaikus edukaciniuose projektuose).
 
Temperatūra klausytojams bus matuojama prie bilietų kontrolės.
 
Renginiams parduodami bilietai su nežymėtomis vietomis sėdėti. Renginio metu tarp klausytojų bus išlaikyti visi būtini saugumo reikalavimai. Atvykus į koncertą, maloniai Jus palydėsime iki Jūsų vietos. Šeimos nariai turės galimybę sėdėti greta.
 
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į vakarinius koncertus neįleidžiami (išskyrus edukacines programas vaikams).
 
Atsižvelgiant į LR sveikatos apsaugos ministro sprendimą Nr. V – 2228  (2020 m. spalio 9 d.) prieš renginį vykdysime privalomą lankytojų registraciją. Duomenys bus renkami tiesiogiai iš duomenų subjekto ir tvarkomi tik COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais. Duomenys saugomi ne ilgiau kaip 21 dieną po įvykusio renginio.