TRANSLIACIJA INTERNETU | Beethovenas prie Baltijos

KONCERTAS BUS TRANSLIUOJAMAS TIESIOGIAI INTERNETU
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Dalia Dėdinskaitė (smuikas)
Gleb Pyšniak (violončelė)
Simona Zajančauskaitė (fortepijonas)
Programa: Ludwig van Beethoven, Pēteris Vasks, Arvo Pärt, Anatolijus Šenderovas
Aprašymas

Beethovenas ir trys Baltijos autoriai 

Ludwigas van Beethovenas ir Baltijos valstybės turi šį tą bendro – šiemet minimos 250-osios kompozitoriaus gimimo metinės, o Lietuvoje ir Latvijoje įvyko Nepriklausomybių atkūrimo 30-mečių minėjimai. Bendri jubiliejiniai metai įkvėpė menininkus sukurti programą pavadinimu „Beethovenas prie Baltijos“ ir šalia klasikinės muzikos genijaus įtraukti žymių kompozitorių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrinius. Juos mums pristatys smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas ir pianistė Simona Zajančauskaitė.

Dalią Dėdinskaitę ir Glebą Pyšniaką prisimename iš tų laikų, kai jie grojo Klaipėdos kameriniame orkestre. Šiuo metu abu atlikėjai dirba Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje: Glebas griežia Čiurlionio kvartete, o Dalia neseniai pradėjo eiti Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterio pareigas. Ji yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, koncertuoja daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežia solo su simfoniniais ir kameriniais orkestrais. Glebas Pyšniakas groja garsiausiose pasaulio salėse, pasirodo solo su įvairiausiais orkestrais. Kartu su Čiurlionio styginių kvartetu ir kitais kolegomis Glebas atlieka daug kamerinės muzikos. „Svajonių duo“ – taip Nyderlandų laikraštis „Noordhollands Dagblad“ apibūdino D. Dėdinskaitės ir G. Pyšniako dueto koncertą.

Simona Zajančauskaitė aktyviai koncertuoja kaip solistė ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Ji yra pasirodžiusi Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje ir Austrijoje. Simona inicijavo keletą tarptautinių kamerinės muzikos projektų. Nuo 2007 m. kartu su seserimi smuikininke Justina Zajančauskaite savo gimtajame mieste rengia „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį“, kurio pagrindinis tikslas yra pristatyti jaunąją Lietuvos ir užsienio šalių menininkų kartą ir plėsti kultūrinę erdvę Šiaurės Lietuvoje.

Programoje „Beethovenas prie Baltijos“ atlikėjai sujungs didžiojo Vienos klasiko ir trijų Baltijos šalių kompozitorių kūrinius. Į programą šalia Beethoveno Fortepijoninio trio D-dur (beje, turinčio intriguojančią paantraštę „Vaiduoklis“) jie įtraukė Baltijos šalių autorių Pēterio Vasko, Arvo Pärto ir Anatolijaus Šenderovo kūrybą – tarsi muzikinę refleksiją.

Lapkričio 11 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje be publikos vyksiantis koncertas bus gyvai transliuojamas Klaipėdos koncertų salės Facebook platformoje. Kviečiame virtualiai būti kartu su puikiais atlikėjais ir nuostabia muzika!

Informacija klausytojams

Reaguojame į LR Vyriausybės sprendimus drausti visus atvirose ir uždarose erdvėse, viešose vietose, organizuoti kultūros ir kitus renginius, todėl nuo  lapkričio 7 d. Klaipėdos koncertų salėje koncertai vyks be klausytojų. Koncertą galėsite stebėti tiesiogiai Facebook platformoje https://bit.ly/3eOvmWj arba Youtube platformoje https://bit.ly/2UjH2a1.

 

Galerija
{Gallery dir="2020/Spalis-lapkritis/Beethovenas-prie-Baltijos"}
Bilietų grąžinimas
Bilietus įsigijusiems internetu (išskyrus Nordea) pinigai bus grąžinti į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki 2020 metų lapkričio 27 dienos.
 
Pirkę kasose arba internetu ir atsiskaitę Nordea, prašome kreiptis el. paštu info@bilietai.lt ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766.