II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos kamerinis orkestras 
Meno vadovas Mindaugas Bačkus 
Rygos kamerinis choras „Ave Sol" 
Meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Andris Veismanis
Dirigentas Robertas Šervenikas
Fortepijoninis trio „FortVio“:
Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ingrida Rupaitė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė)
Styginių kvartetas „Chordos“:
Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas),
Povilas Jacunskas (violončelė)
Fortepijoninis kvintetas:
Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas), Povilas Jacunskas (violončelė)
Bilietai 10 Eur
Aprašymas

Klaipėdos koncertų salėje paaiškės II tarptautinio Eduardo Balsio

jaunųjų kompozitorių konkurso laureatai

Lapkričio 20 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje vyks didelę intrigą žadantis II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas. Jam pasibaigus paaiškės konkurso laureatai. Visos finalui atrinktų kūrinių autorių pavardės ir šalys iki šiol tebėra įslaptintos. Siekiant skaidrumo, tarptautinės sudėties konkurso žiuri visų dalyvių partitūras gavo nuasmenintas – pasirašytas slapyvardžiu ir be jokių nuorodų į kūrėjo šalį.

Vieno žymiausių XX a. Lietuvos kompozitorių, profesoriaus Eduardo Balsio (1919–1984) atminimui skirtą konkursą organizuoja VšĮ „Ars & Sonoris“. Klaipėdos koncertų salė yra šio renginio partneris.

Konkurso tikslas – skatinti šiuolaikinės muzikos prieinamumą, jaunųjų kompozitorių kūrybą ir tarptautinį kūrėjų bendradarbiavimą, vertinti ir apdovanoti geriausius muzikos kūrinius. 

Belaukiant II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalo organizatoriai atskleidė kelias smalsumą žadinančias detales. Buvo sulaukta daugiau nei pusė šimto partitūrų iš viso pasaulio, įskaitant ir tokias šalis, kaip Australija, Trinidadas ir Tobagas ar Brazilija. Tarptautinė konkurso žiuri į finalą atrinko tris jaunesniųjų kompozitorių (iki 21 metų) kūrinius, sukurtus Austrijos, JAV bei Kinijos atstovų, bei 10 pagrindinės kategorijos dalyvių (iki 35 metų) kompozicijų, atkeliavusių iš Prancūzijos, Sakartvelo, Turkijos, Lenkijos, JAV bei Kinijos. Į finalinį dešimtuką šiemet pateko ir du lietuvių autorių kūriniai.

„Darbo buvo išties daug – klausyti, analizuoti, lyginti kūrinius tarpusavyje“ – pasakojo žiuri narys latvių kompozitorius Ērikas Ešenvaldas. Jam antrino ir prancūzų smuikininkas Philippe’as Graffinas: „Atrinkti kūrinius į finalą buvo ne tik sunku, bet ir be galo įdomu. Žavėjo jaunųjų kompozitorių kūrybiškumas“.

Konkurso žiuri komisiją be jau minėto latvių kūrėjo Ē. Ešenvaldo ir prancūzų smuikininko Ph. Graffino taip pat sudaro lietuvių kompozitoriai Algirdas Martinaitis, Loreta Narvilaitė bei žiuri pirmininkas kompozitorius iš Izraelio Ayalis Adleris.

Tarptautinio konkurso finalo metu bus paskelbti jaunesniųjų kompozitorių kategorijos laureatai bei išrinkti trys pagrindinių premijų laimėtojai. Už pirmąją vietą bus skirta 2000 eurų premija, antroji ir trečioji vietos bus įvertintos 1000 ir 500 eurų piniginiais apdovanojimais.

Tarptautinio konkurso finale geriausius jaunųjų kompozitorių kūrinius atliks tarptautinės šiuolaikinės muzikos atlikėjų pajėgos. Tai Rygos kamerinis choras „Ave Sol“(Latvija), kuriam vadovauja ir finale diriguos Andris Veismanis, Klaipėdos kamerinis orkestras, kuriam vadovauja Mindaugas Bačkus, o finale diriguos Robertas Šervenikas, taip pat styginių kvartetas „Chordos‟, fortepijoninis trio „FortVio‟ bei Fortepijoninis kvintetas (Indrė Baikštytė, Ieva Sipaitytė, Vaida Paukštienė, Robertas Bliškevičius, Povilas Jacunskas).

II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas bus tiesiogiai transliuojamas lrt.lt portale.

Informacija klausytojams
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą ar kitus, įrodančius vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodančius, dokumentus;
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių;
  • Lankytojai, pirkę bilietus kasoje, bus registruojami prieš koncertą;
  • Dėl Galimybių paso ar kitų reikalingų dokumentų patikrinimo, gali susidaryti spūstys, todėl lankytojai prašomi į koncertą atvykti anksčiau.
  • Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai bus naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.