INTERNETU | Dainuojanti Lietuva

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Kornelija Kupšytė (violončelė), Edita Ambrozaitienė (fortepijonas), Rugilė Latvėnaitė (aktorė)
Programa: Juozas Naujalis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Aleksandras Kačanauskas, Juozas Gudavičius, Nijolė Sinkevičiūtė, Vaclovas Augustinas, Darius Polikaitis

Aprašymas
Dainuojanti Lietuva įvykdė dainuojančių revoliuciją – 1990 metų kovo 11 dieną atkūrė Nepriklausomą valstybę! Susiklosčius istorinėms aplinkybėms išsiveržti iš pusę amžiaus trukusios sovietinės okupacijos buvo įvykdytas taikus perversmas –  su daina lūpose ir trispalve rankoje.
 
Muzika buvo svarbus ir veiksmingas ideologinis ginklas skleidžiant tautos nepriklausomybės idėjas. Tiek bevardžiai liaudies dainų kūrėjai, tiek profesionalūs kompozitoriai savo kūryboje ne tik apdainavo nuostabų gimtosios šalies gamtos grožį, bet ir budino tautinio atgimimo mintis. Geriausi muzikos, kaip ir literatūros, teatro, dailės bei kitų meno sričių kūriniai perteikė lietuviškosios tapatybės ideologiją.
 
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitinkanti Klaipėdos choras „Aukuras“ programa Dainuojanti Lietuva“ sudaryta iš rinktinių lietuvių autorių kompozicijų. Dėmesys praeities ir dabarties lietuvių kompozitorių muzikai yra skiriamasis šio choro repertuaro bruožas, kurį nuo pat kolektyvo veiklos pradžios puoselėja „Aukuro“ meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.
 
Platus programos autorių spektras aprėpia garbius praeities kūrėjus, kurių muzika, tarsi amžinasis šaltinis, iki šiol gaivina mūsų dvasią. Koncerte skamba ir nūdienos autorių choriniai opusai, nuolat dainuojami ir pasaulio lietuvių bendruomenių renginiuose.
 
Maloniai kviečiame paklausyti virtualaus koncerto!  
 
Koncertą kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook https://fb.me/e/3V1cQtKSH arba Youtube https://youtu.be/IKK8aSkkK9Q platformoje.