Improvizacija baroko tema

KONCERTAS ATŠAUKTAS!
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Vladimiras Tarasovas (mušamieji)
Viktoras Paukštelis (fortepijonas)
Programa: Johann Sebastian Bach, Jean-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti, Georg Friedrich Händel su džiazo improvizacijomis

Bilietai 10 Eur, 14 Eur
Aprašymas

Baroko ir improvizacijos duetas 

Klaipėdos koncertų salėje tęsiame netikėtus muzikinius susitikimus! Šįkart tai – baroko ir improvizacijos duetas, neįprastas, bet stebėtinai artimas. Tuo įsitikinsite koncerte „Improvizacija baroko tema“, kuriame pasirodys du įdomūs menininkai – įspūdingasis jaunosios kartos pianistas Viktoras Paukštelis ir patyręs džiazo meistras Vladimiras Tarasovas. Koncertas vyks kovo 18 dieną, trečiadienį, 18.30 val.

Viktoras Paukštelis – universalus menininkas, savo veikloje derinantis muzikavimą fortepijonu ir tapybą. Muzika ir dailė šiam menininkui – tai du persipinantys ir vienas kitą papildantys komponentai: nenušlifuotas jo tapybos impulsyvumas prideda eksperimentinės drąsos scenoje, o vizualinis darbas spalvomis kuriant formą tampa girdėjimu, kuris perkeliamas į pianizmo plotmę. V. Paukštelis originaliai jungia du savo talentus kurdamas menų sintezės programas. Vienoje jų skambėjo baroko ir romantizmo epochų kompozitorių kūriniai ir buvo demonstruojami ekspresijos ir dinamikos kupini jo tapybos darbai. Klaipėdoje jį pažinsime kaip pianistą, koncertuojantį Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, dalyvaujantį Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose, leidžiantį fortepijoninės muzikos įrašus.

Vladimiras Tarasovas – išradingas pasaulinio garso perkusininkas, kompozitorius ir vizualiojo meno kūrėjas. Jis valdo daugybę muzikos stilių, tačiau pagrindiniai jo interesai – laisvasis džiazas ir improvizacinė muzika. Pasak muzikologės Jūratės Kučinskaitės, meistriško perkusininko paliesti instrumentai suskamba kaip orkestras, jis priverčia skambėti ir netikėtus objektus. Drauge su GTČ (Ganelino–Čekasino–Tarasovo) trio jis dėjo pagrindus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žvaigždėmis, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Jis – menininkas konceptualistas, aktyviai dalyvaujantis plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais – literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

Abu programoje pasirodysiantys menininkai, garsėjantys ir kaip vizualiųjų menų talentai, šįkart ieškos bendro vardiklio tarp dviejų šimtmečiais nutolusių muzikos stilių. V. Paukštelis nuties barokinį garsų audinį, sudarytą iš Johanno Sebastiano Bacho, Jeano-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti, Georgo Friedricho Händelio kūrinių, o meistriškai perkusiją valdantis V. Tarasovas apipins jį improvizaciniais elementais. Taip Koncertų salės akustiką papuoš netikėti ir kartu atpažįstami muzikiniai barokiniai gobelenai.

Ne paslaptis, kad baroko muzika kai kuriais bruožais artima šiuolaikinei improvizacijai: ji taip pat dažnai yra pagrįsta bosine linija, melodinė kūrinio linija vystoma pagražinimais, melizmomis, o jų atlikimo kokybė ir originalumas priklauso nuo atlikėjo meistrystės. Kitaip sakant, baroko epochos kompozitorius suteikdavo žymiai didesnę laisvę atlikėjui nei, pavyzdžiui, klasicizmo ar romantizmo laikais, kai šis buvo stipriau pririštas prie natų, tempinių bei dinaminių nuorodų. Tad barokas ir XXI a. improvizacinis džiazas yra panašūs savo prigimtimi ir būtent dėl to įdomūs V. Paukšteliui ir V. Tarasovui kaip muzikinio junginio elementai.

Kviečiame patirti netikėtų įspūdžių klausant barokinės fortepijono muzikos ir šiuolaikinės improvizacijos mušamaisiais!

Bilietai.lt mokestis
Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.