Infinitum

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Dirigentas Vilhelmas Čepinskis
Programa: Vilhelmas Čepinskis, Wolfgang Amadeus Mozart
Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Vilhelmas Čepinskis pasirodys kaip dirigentas ir kompozitorius

su Klaipėdos kameriniu orkestru

Talentingasis menininkas Vilhelmas Čepinskis, kurį pirmiausia pažinome kaip smuikininką, pastaruoju metu vis dažniau pasirodo kaip dirigentas ir kompozitorius. Dvigubame amplua jį išvysime ir būsimoje koncertinėje programoje „Infinitum“, kurią jis rengia kartu su bičiulio ir kolegos Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru. Koncertas vyks lapkričio 6 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

„Nesu kompozitorius ir nepretenduoju į tokį titulą“, – teigia V. Čepinskis. Kūryba jam yra pabėgimas nuo kasdienybės ir išsilaisvinimas nuo galvoje skambančių bei ramybės neduodančių melodijų. „Mano muzikoje svarbiausia harmonija ir melodija. Noriu, kad mano muzika perteiktų ramybę, pilnatvę ir gėrį“.

Pasak M. Bačkaus, „koncerte skambės du V. Čepinskio kūriniai su dedikacijomis. Tai siuita violončelei ir orkestrui „Infinitum“, kurią jis dedikavo man. Aš jau atlikau kūrinio premjerą Šiauliuose, o dabar jis pirmąkart suskambės Klaipėdoje. Antrąjį kūrinį „Improvviso“ Vilhelmas dedikavo Klaipėdos kameriniam orkestrui. Mes jį savo programoje grosime pirmąkart“.

Pasak V. Čepinskio, „mane su šiuo orkestru siejo ir vis tebesieja graži bendrystė. Šis kūrinys parašytas romantiniu stiliumi.“

V. Čepinskio suitos „Infinitum“ pavadinimas, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia begalybė. Autoriaus pasakoja: „Siuita violončelei ir orkestrui yra vienas stambesnių mano kūrinių, parašytas 2020 metais.  Prieš tai buvau parašęs tik pjesę violončelei su orkestru, kuri vadinosi „Somnium“ / „Sapnas“. Tame kūrinyje norėjau perduoti tą saldžią ramybę, kurią žmogus jaučia užmigdamas. Parašiau šią pjesę savo bičiuliui, didžiam menininkui, Klaipėdos kamerinio orkestro vadovui Mindaugui Bačkui. Jam kūrinys labai patiko ir jis paprašė parašyti koncertą violončelei, šią pjesę panaudojant kaip lėtąją dalį. Aš parašiau ne koncertą, bet 4 dalių programinę siuitą.

Pirmoji jos dalis „Infinitum“ /„Begalybė“ – amžinas judėjimas.

Antroji dalis „Somnium“ / „Sapnas“ –  ramybė, šiluma. 

Trečioji dalis „De facto“ / „Realybė“ – tai vienintelė dalis, kurioje vyrauja chaosas, neišvengiamybė, mirties grimasa ir jos neišvengiamumas.

Ketvirtoji dalis „Sacramento“ / „Priesaika. Susitaikymas“ – žmogaus siela išilaisvina iš to košmaro ir pradeda atsargiai dairytis aplinkui, kilt į viršų. Apima nuostabus šilumos, ramybės, šviesos jausmas. Viskas, kas baisu, vis tolsta ir tolsta, tu vis kyli ir kyli. Pagaliau atsirandi tame taške, kai ateina laikas priesaikai bei susitaikymui…

Koncerte taip pat išgirsime Wolfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) Simfoniją Nr. 41, kuri dar vadinama „Jupiterio simfonija“. Simfoniniam orkestrui parašyta kompozicija suskambės atliekama styginių orkestro ir timpanų.

Tai viena iš žinomiausių W. A. Mocarto simfonijų, kuri tapo paskutine jo kūrybos kataloge. Simfonija yra nuotaikinga ir energinga, didesnės apimties, nei kitos tuo metu įprastos simfonijos. Tikriausiai dėl šių priežasčių kūrinys buvo pramintas „Jupiterio simfonija“ (pagal senovės romėnų vyriausią dievą Jupiterį). Kompozitorius Robertas Šumanas (Robert Schumann) ją vadino nepriekaištingu kūriniu.

Kviečiame apsilankyti koncerte ir pasinerti į nuostabios muzikos tėkmę, kuri pažadins pačias jautriausias sielos stygas!

Informacija klausytojams
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą ar kitus, įrodančius vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodančius, dokumentus;
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių;
  • Lankytojai, pirkę bilietus kasoje, bus registruojami prieš koncertą;
  • Dėl Galimybių paso ar kitų reikalingų dokumentų patikrinimo, gali susidaryti spūstys, todėl lankytojai prašomi į koncertą atvykti anksčiau.