Klasikos provokacijos

Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas  Bačkus
Solistai: Petras Vyšniauskas (saksofonas),  Aleksandra Žvirblytė (fortepijonas)
Programa: Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Edvard Grieg, Sergej Prokofjev, Philip Glass, Michael Nyman, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Bilietai 10 Eur
Aprašymas
Vasaros ciklą pradės intriguojančios „Klasikos provokacijos“ – klasikinės ir džiazo muzikos lydinys. Jame savo aistra atliekamai muzikai publiką žavės Klaipėdos kamerinis orkestras ir nuostabieji koncerto solistai.
 
„Mane visada traukė klasikinė muzika ir tai, kad mes galime pasimėgauti šia garsų jūra, suteikiančia didžiulį malonumą, ir yra tas ypatingas jausmas tarp to, kas užrašyta natomis, ir nenuspėjamo improvizacinio momento“, – yra sakęs pripažintas džiazo meistras saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Jo scenos partnerė šioje programoje Aleksandra Žvirblytė, anot P. Vyšniausko, „yra puiki klasikos atlikėja, bet kas reta tarp „klasikų“, dar ir drąsiai improvizuojanti pianistė“. Klaipėdos kamerinis orkestras, vedamas Mindaugo  Bačkaus, taip pat yra atviras įvairioms meninėms provokacijoms.
 
Klasikiniai kūriniai gana dažni improvizuojančių džiazo muzikantų repertuare. Tačiau vienų kompozitorių temomis improvizuoti lengva, kitų – sudėtinga ar net neįmanoma. Šįkart atlikėjai provokuos klausytojus naujai išgirsti Johanno Sebastiano Bacho, Wolfgango Amadeuso Mozarto, Edvardo Griego, Philipo Glasso, Michaelio Nymano ir kitų autorių kūrinius, pagardintus džiazo improvizacijomis.
Informacija klausytojams
Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.
 
Renginiuose būtina dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 metų).
 
Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių.
 
Esant lietingam orui, Vasaros koncertų ciklo renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje. 
 
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į koncertus įleidžiami nemokamai, išskyrus į edukacinę programą „Muzikos namučiai“.  Į „Muzikos namučius“ nemokamai įleidžiami vaikai iki 2 metų. 
Galerija
{Gallery dir="2020/Vasaros-koncertu-ciklas/Klasikos-provokacijos"}