PERKELTA | Tas delsiantis vėjas

KONCERTAS PERKELTAS IŠ GRUODŽIO 2 D. Į GRUODŽIO 17 D.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
„Kremerata Baltica“ solistai:
Džeraldas Bidva, Rakelė Chijenaitė, Dainius Peseckas, Linas Valickas, Ulijona Pugačiukaitė (smuikai), Greta Staponkutė-Rakau, Birutė Ilčiukaitė (altai), Giedrė Dirvanauskaitė, Rūta Balčiūtė (violončelės), Augustinas Treznickas (kontrabosas)
Meno vadovas Gidon Kremer
Solistai: Džeraldas Bidva (smuikas), Gunta Gelgotė (sopranas), Giedrius Gelgotas (fleita), Andrius Žiūra (klarnetas)
Programa: Antonio Vivaldi-Max Richter, Viktoria Poleva, Sergej Akhunov, Philip Glass, Osvaldo Golijov
Aprašymas
Pradedame festivalį būdami sudėtingoje ir nerimu paženklintoje situacijoje. Jau pasikeitė ne viena koncertinė programa. Belieka viltis, kad dauguma koncertų, nors ir virtualiu būdu, vis dėlto įvyks. Muzika (kad ir kas nutiktų) gyvuos!..
 
„Kremerata Baltica“ – pripažinto latvių smuikininko Gidono Kremerio įkurtas ir vadovaujamas kolektyvas, sudarytas iš talentingiausių jaunųjų Latvijos, Lietuvos ir Estijos muzikų. Šiandien jį, išsiskiriantį subtiliu skambesiu, gyvybingumu ir originalumu, žino visas pasaulis. Keletą kartų orkestras pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje.
 
Pandemija stipriai paveikė aktyviai gastroliuojančio kolektyvo koncertinius planus. Tačiau kūrybiškas požiūris į situaciją sugeneravo idėją koncertuoti mažesne sudėtimi. Tad šįkart į Klaipėdą atvyks tik lietuviškoji „Kremerata Baltica“ dalis, kartu su kitais solistais atliksianti žavią minimalistinę programą. Ji pavadinta pagal JAV gyvenančio argentiniečių kompozitoriaus *Osvaldo Golijovo vokalinį kūrinį „Tas delsiantis vėjas“ („How Slow the Wind“). „Balsas čia perteikia sklendžiančios dvasios šauksmą, o styginiai – tai vėjas,“ – sako kompozitoriaus, savo muzika perteikiantis artimo žmogaus netekties jausmą. Šio jautraus kūrinio solo partiją dainuos nuostabioji Gunta Gelgotė.
 
Minimalizmo fanai koncerte galės pasimėgauti įžymaus amerikiečių kūrėjo Philipo Glasso muzika. Taip pat išgirsime populiariąją „Žiemą“ iš Antonio Vivaldi koncertų ciklo „Metų laikai“, šiuolaikiškai interpretuotą populiaraus vokiečių kilmės britų kompozitoriaus Maxo Richterio.
 
Meistriški „Kremerata Baltica“ solistai savo gerbėjams dovanos įkvėpimą ir gerą nuotaiką!
 
Reaguojame į LR Vyriausybės sprendimus drausti visus atvirose ir uždarose erdvėse, viešose vietose, organizuoti kultūros ir kitus renginius, todėl nuo  lapkričio 7 d. Klaipėdos koncertų salėje koncertai vyks be klausytojų. Koncertą galėsite stebėti tiesiogiai Facebook arba Youtube platformoje.