Muzikinės kryžkelės

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)
Čiurlionio styginių kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė)
Programa: Ludwig van Beethoven, Clara Schumann, Loreta Narvilaitė (premjera),Aleksandr Skriabin, Felix Blumenfeld, Nicolai Medtner

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Guodos Gedvilaitės „Muzikinės kryžkelės“

Viena ryškiausių lietuvių pianisčių Guoda Gedvilaitė koncertuoja jau daugiau nei 30 metų. Sukakčiai skirtiems pasirodymams ji parengė autobiografinę programą, kuri turėjo įvykti pernai rudenį. Tačiau pandemija į kūrybingos pianistės pasirodymų partitūrą įrašė pauzę ir pakoregavo programos skambesį. Pagaliau lapkričio 16 dieną, antradienį, 18.30 valandą G. Gedvilaitės „Muzikines kryžkeles“ galėsime išgirsti Klaipėdos koncertų salėje!

Būdama visai jauna, tik baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menu mokyklą G. Gedvilaitė paliko Lietuvą tam, kad įgytų išsilavinimą ir savo menu užkariautų pasaulį. Bet dabar, turėdama visas galimybes kurti Vokietijoje, kurioje gyvena jau daugiau, nei ketvirtį amžiaus, pianistė jaučia, kad jos širdis yra Lietuvoje. Net jos vyras išmoko kalbėti lietuviškai, su sūnumi ji taip pat kalba tik lietuviškai. Esant progai pianistė mielai atvyksta koncertuoti į gimtąją šalį, o kolegas iš Lietuvos noriai įtraukia į savo kūrybinius sumanymus Vokietijoje. Prieš porą metų G. Gedvilaitės iniciatyva ten įvyko Klaipėdos kamerinio orkestro koncertinis turas. Su šiuo kolektyvu pianistė ne kartą muzikavo ir Lietuvos uostamiestyje.

„Muzikinių kryžkelių“ programą G. Gedvilaitė apibūdina taip: „Skambės Bethoveno Bagatelės iš mano Vilniaus mokslų laikotarpio, simbolinė Atsisveikinimo sonata, kuria noriu papasakoti apie tuos metus, kai atsisveikinau su namais ir išvykau studijuoti į Frankfurtą, sonatoje girdėsis ir išsiskyrimo liūdesys, ir grįžimo, pasimatymo džiaugsmas. Kompozitorė Loreta Narvilaitė man parašė kūrinį „Garsas prabyla į tylą“. Opusas parašytas mano vardo inicialų tonacijoje – G – ir prasideda liaudies dainos „Anoj pusėj Nemuno“ melodija. Pasak kompozitorės, nors užaugau prie Nemuno, jai aš gyvenu „anoj pusėj“.

Į programą pianistė įtraukė ir Klaros Šuman (Clara Schumann) opusus – pastaraisiais metais šios talentingos ir modernios XIX a. asmenybės kūrybą G. Gedvilaitė puoselėja itin intensyviai, rengia „Claros Schumann salonus“, kuriuose muzikuoja solo, su draugais ir kolegomis. Kelios tokios saloninės programos yra skambėjusios ir Klaipėdos koncertų salėje.

Kaskart stebinanti naujomis idėjomis, iššūkius mėgstanti pianistė į programą įtraukė ir kelis retai atliekamus opusus tik kairei rankai. Taip ji atskleis ne tik savitą ir užburiantį Aleksandro Skriabino muzikos pasaulį, Felikso Blumenfeldo (Felix Blumenfeld) romantišką melodingumą bei virtuozinę ornamentiką, bet ir savo pačios techninį meistriškumą.

Koncerto kulminacija – muzikos vienišiumi vadinamo, itin retai skambančio XX a. I pusės rusų kompozitoriaus Nikolajaus Medtnerio Fortepijoninis kvintetas C-dur. Tai ypatingą vietą autoriaus kūryboje užimantis opusas, jungiantis įkvėpimo unikalumą ir nepaprastą kompozicinį meistriškumą.

N. Medtnerio opusą G. Gedvilaitė atliks kartu su Čiurlionio kvartetu, kuris pasirodys atsinaujinusios sudėties. Tai Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas) ir naujoji kvarteto narė Elena Daunytė (violončelė), ką tik pakeitusi kolegą Glebą Pyšniaką.

Įdomių garsinių patirčių G. Gedvilaitės „Muzikinėse kryžkelėse“!

 

 

Informacija klausytojams
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą ar kitus, įrodančius vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą įrodančius, dokumentus;
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių;
  • Lankytojai, pirkę bilietus kasoje, bus registruojami prieš koncertą;
  • Dėl Galimybių paso ar kitų reikalingų dokumentų patikrinimo, gali susidaryti spūstys, todėl lankytojai prašomi į koncertą atvykti anksčiau.