Perkusija ir choras

Renginio laikas: 19.30 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Ansamblis „Giunter Percussion“: Pavel Giunter, Tomas Kulikauskas, Sigitas Gailius (mušamieji)
Solistas Andrius Rekašius (marimba)
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Programa: Gene Koshinski, Nebojsa Jovan Zivkovic, Vaclovas Augustinas, Jonas Tamulionis 
Bilietai 10 Eur
Aprašymas
Šiame koncerte susitiksime su Pavelo Giunterio vadovaujamu ansambliu „Giunter Percussion“ ir Alfonso Vildžiūno diriguojamu Klaipėdos choru „Aukuras“. Vakaro programoje bus atliekami kūriniai, intriguojantys netikėtomis choro balsų ir mušamųjų instrumentų tembrinėmis spalvomis. 
 
Muzika mušamiesiems instrumentams gali būti labai įvairi – emocionali ir intelektuali, suteikti klausytojui energijos, išlaisvinti vaizduotę. Jos repertuaras ir instrumentų arsenalas ypač prasiplėtė XX amžiuje, kai ne tik smarkiai padidėjo mušamųjų vaidmuo simfoninio orkestro sudėtyje, bet ir pradėjo atsirasti vien tik mušamųjų instrumentų ansambliai, kuriems buvo rašomi nauji kūriniai.
 
Kartais šiuolaikiniai kompozitoriai pasirenka kurti perkusijai ir chorui. Tarp tokių autorių yra lietuvis Jonas Tamulionis ir amerikietis Gene Koshinski. Pastarojo Koncertas marimbai, perkusijai ir  chorui pelnė Amerikos kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos R. Nissimo vardo premiją.

Kūrinio solo partiją atliks iš Klaipėdos krašto kilęs marimbos talentas Andrius Rekašius.

Įvairiuose konkursuose J. Tamulionio kūriniai taip pat yra gavę daugybę apdovanojimų. Savo opuse „Missa Africana“ mišriam chorui ir mušamiesiems kompozitorius panaudojo minėto žemyno ritmus ir melodijas.
 
Grojimas mušamaisiais ir dainavimas yra vienos seniausių muzikavimo tradicijų pasaulyje. Kviečiame su jomis susipažinti!
Informacija klausytojams
Informuojame, kad renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas, o medžiaga publikuojama media priemonėse. 
 
Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.
 
Renginiuose būtina dėvėti apsaugos priemones – veido kaukes ar respiratorius.
 
Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių.
 
Esant lietingam orui, Vasaros koncertų ciklo renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje. 
 
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į koncertus įleidžiami nemokamai, išskyrus į edukacinę programą „Muzikos namučiai“.  Į „Muzikos namučius“ nemokamai įleidžiami vaikai iki 2 metų. 
Galerija
{Gallery dir="2020/Vasaros-koncertu-ciklas/Perkusija-ir-choras"}