Perkusijos ir vario dialogai

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Petras Švatelis (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba).
Solistai: Sigitas Gailius, Andrius Rekašius (mušamieji).
Programa: Johann Sebastian Bach, Jan Magre Forde, James Morrison, Emmanuel Sejourne, Ástor Piazzolla, Eric Sammut, Sigitas Petrulis.                                        
Bilietai 10.00 €
Aprašymas

Perkusijos ir vario dialogai

Netikėtas derinys – perkusija ir varis – suskambės Klaipėdos koncertų salės I a. fojė vasario 26 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos brass kvintetas, kuriam vadovauja Sigitas Petrulis, kartu pamuzikuoti pakvietė perkusininkus Sigitą Gailių ir Andrių Rekašių. Pačios įvairiausios muzikos programa – nuo Ástoro Piazzollos iki Johno Lenono ir Paulo McCartney‘o kūrybos – atskleis šių atlikėjų ir instrumentų universalumą bei galimybes.

Klaipėdos brass kvintetas sėkmingai kuria ir muzikuoja jau daugiau nei tris dešimtmečius. Profesionalių pūtikų ansamblis koncertuoja įvairiose erdvėse, randa kelią į skirtingą muzikinę patirtį turinčių klausytojų širdis. 2016 m. rudenį kolektyvo vadovo vairą perėmė meniniams iššūkiams pasirengęs Sigitas Petrulis (trimitas). Brass kvinteto repertuaras – solidus: nuo Renesanso iki XXI amžiaus autorių muzikos. Klaipėdiečių vario skambėjimas skleidžia garsą apie mūsų miestą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Šioje klaipėdiečių ansamblio programoje, neskaitant vadovo, dar gros Petras Švatelis (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Kartu su kvintetu muzikuos du su uostamiesčiu susiję ir šiuo metu sostinėje įsikūrę perkusininkai –  Sigitas Gailius ir Andrius Rekašius. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos auklėtinis Sigitas ir Stasio Šimkaus konservatoriją baigęs Andrius savo kišenėse jau turi aukštojo mokslo magistro diplomus ir šiuo metu dirba Lietuvos valstybiniame (Sigitas) ir nacionaliniame (Andrius) simfoniniuose orkestruose. Abu atlikėjai yra mušamųjų ansamblio „Giunter percussion“ nariai. Su šiuo kolektyvu jie yra aplankę daugelį užsienio šalių, dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose mūsų šalyje, taip pat ir Klaipėdoje. Sigitas neseniai pradėjo dėstyti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Norvegijos muzikos akademijoje studijas baigęs Andrius ne tik groja, bet ir kuria muziką.

Koncerte perkusininkai gros marimba, vibrafonu ir kitais mušamaisiais instrumentais. Programoje skambės tik XX ir XXI amžiaus kūryba. Būtent XX amžiuje smarkiai išaugo dėmesys mušamiesiems instrumentams, suklestėjo jų įvairovė, prasiplėtė techninės atlikimo galimybės. Koncerte „Perkusijos ir vario dialogai“ bus atliekamos kompozicijos, kurias techniškai atlikti gali tik patyrę profesionalai. Žinoma, šiai unikaliai atlikėjų sudėčiai kūrinių nėra daug sukurta, tad reikalingos aranžuotės, kurių dauguma pasirūpino Rimantas Giedraitis, pernai savo jubiliejų taip pat paminėjęs Klaipėdos brass kvinteto koncerte.

Kviečiame pasimėgauti perkusinių ir varinių instrumentų skambesiu!

Galerija
{Gallery dir="2020/Sausis-vasaris/Perkusijos-ir-vario-dialogai"}
Bilietai.lt mokestis
Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.