ATŠAUKTAS | Romantizmo genijus

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Lietuvos kamerinis orkestras
Meno vadovas Sergej Krylov
Dirigentas Michał Dworzyński (Lenkija)
Solistė Eliane Rodrigues (fortepijonas, Brazilija–Belgija)
Programa: Fryderyk Chopin, Henryk Mikołaj Górecki, Benjamin Britten, Wojciech Kilar

Bilietai 10 Eur, 14 Eur
Aprašymas
Romantizmo genijus – taip galima apibūdinti vieną garsiausių ir įtakingiausių lenkų kompozitorių ir pianistų Fryderyką Chopiną. Kaip dažnai nutinka genijams, labai anksti užgeso jo gyvenimo žvaigždė: įsižiebusi lygiai prieš 210 metų, ji švietė tik 39-erius metus. Išėjus kompozitoriams, lieka jų kūryba, kuri gyvena šimtmečiais.
 
Šios Lietuvos kamerinio orkestro programos pagrindinis akcentas – publikos pamiltasis F. Chopino Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 e-moll, užburiantis savo poetiniu skambesiu, dinamikos niuansais ir ekspresijos gilumu. Kūrinio solo partiją gros tolimojoje Brazilijoje gimusi ir dabar Belgijoje gyvenanti pianistė Eliane Rodrigues. Daugiau kaip 25 šalyse pasirodymus surengusi ir daugiau nei 60 fortepijoninių koncertų repertuarą sukaupusi atlikėja reiškiasi ir kaip kompozitorė, neretai skambina savo kadencijas fortepijoniniams koncertams. Pastaraisiais metais E. Rodrigues scenoje pasirodo ir kaip dirigentė. Jos atliekami kūriniai atspindi menininkei būdingas charakterio ir profesines savybes – atvirumą, spontaniškumą, jausmingumą, virtuoziškumą ir siekimą tobulėti.
 
Programai „Romantizmo genijus“ diriguos lenkų batutos meistras Michalas Dworzynskis. Solidžioje jo kūrybinėje biografijoje užfiksuoti pasirodymai su pripažintais Didžiosios Britanijos kolektyvais: Londono simfoniniu, Londono filharmonijos, BBC simfoniniu, Birmingemo miesto simfoniniu, Karališkuoju Liverpulio filharmonijos ir kitais orkestrais. Jis taip pat dirigavo Belgijos, Šveicarijos, Ispanijos, Olandijos, Japonijos ir Australijos orkestrams, ir žinoma, savo tėvynės Lenkijos kolektyvams.
 
M. Dworzynskio vedamas Lietuvos kamerinis orkestras taip pat įgarsins brito Benjamino Britteno ir lenkų autorių Henryko Mikołajaus Góreckio bei Wojciecho Kilaro partitūras.
Pinigų grąžinimas
Pinigai už internetu (išskyrus LUMINOR | Nordea) įsigytus bilietus į koncertą bus grąžinti į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas. Pinigai bus pervesti iki 2020 metų balandžio 15 dienos. Pirkę kasose arba internetu ir atsiskaitę LUMINOR | Nordea, prašome kreiptis el. paštu: info@bilietai.lt ir atsiųsti užpildytą pinigų grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/file/id/43766. Platesnė informacija teikiama el. paštu info@bilietai.lt  ir telefonu +370 673 25153.