INTERNETU | Žiemos kelionė

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistas Stein Skjervold (baritonas, Norvegija–Lietuva)
Programa: Franz Schubert
Aprašymas

Jausminga žiemiška kelionė su Franzu Schubertu

Tokia įspūdinga žiema yra pats tinkamiausias metas suskambėti Franzo Schuberto vokaliniam ciklui „Žiemos kelias“. Jausmingą kūrinį virtualiame koncerte atliks Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus) ir Lietuvoje gyvenantis norvegų baritonas Steinas Skjervoldas. Koncertą „Žiemos kelionė“ sausio 30 d., šeštadienį, 18.30 val. galėsite nemokamai stebėti Klaipėdos koncertų salės Facebook ir Youtube platformose.

Jautri ir gili vokalinio ciklo „Žiemos kelias“ muzika perteikia kompozitoriaus išgyvenimus. Poeto Wilhelmo Müllerio eiles jis atrado labai tamsiu savo gyvenimo laikotarpiu, kai kiekviename žingsnyje jį lydėjo skurdas ir depresija. Šiomis dainomis Schubertas atvėrė žmogaus sielą, meilės, svajų, netekties, liūdesio ir baimės pasaulį. Pats autorius pripažino, kad „tos dainos mane jaudina labiau negu bet kas, ką iki šiol esu parašęs“. Sakoma, kad šiam kūriniui kompozitorius skyrė ypatingą dėmesį ir būtent prie jo redakcijos dirbo prieš pat savo mirtį. Šiandien Schubertas būtų maloniai nustebintas, kaip jo dainos gyvena praėjus beveik 200 metų, nuolat suskambėdamos vis naujomis interpretacijos spalvomis.

Sausio 31-oji yra šio garsaus austrų kompozitoriaus gimtadienis. Ta proga Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus nusprendė padaryti eksperimentą – vokalinį ciklą, originaliai sukurtą balsui ir fortepijonui atlikti styginių orkestro versijoje. „Mes radome šio kūrinio versijos styginių kvartetui partitūrą, kurią pakoregavome styginių orkestro sudėčiai. Nesu girdėjęs, kad anksčiau taip jis būtų atliktas“, – teigia M. Bačkus.

Į žiemišką kelionę Klaipėdos kamerinis orkestras leisis kartu su Lietuvoje gyvenančiu norvegų baritonu Steinu Skjervoldu. Jį daug kartų girdėjo Norvegijos operos ir koncertų salių publika, o pastaruoju metu vis reikšmingesnis solisto karjeroje tampa kūrybinis bendradarbiavimas su Lietuvos muzikais. Dainininkas apdovanotas už indėlį stiprinant Lietuvos ir Norvegijos kultūrinius ryšius. Jo repertuare puikiai dera įvairi muzika – nuo operų arijų iki šiuolaikinių kompozicijų.

S. Skjervoldas jau ne kartą koncertuose yra dainavęs minėtą Schuberto vokalinį ciklą. Išraiškingumas, įspūdingas atlikimas, didžiulė koncentracija – šiais epitetais kritikai apibūdina solisto interpretuojamą „Žiemos kelią“.

Šis kūrinys yra laikomas didžiausio profesinio meistriškumo ir meninės brandos įrodymu, jį dainuoti ryžtasi tik subrendę vokalistai. Pasak M. Bačkaus, „su Steinu mane sieja ilgametis kūrybinis bendradarbiavimas. Nepaprastai svarbu, kad Lietuvoje kuria tokio aušto lygio menininkas. „Žiemos kelias“, mano nuomone, yra vienas artimiausių Steino sielai repertuaro kūrinių, itin svarbus jo muzikiniame gyvenime“.

Romantiškos muzikos mylėtojus kviečiame į virtualų koncertą „Žiemos kelionė“!

Koncerto vaizdo įrašą kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook https://fb.me/e/38A6oOii5 arba Youtube https://youtu.be/IK7vsZBodLE platformoje.