Trimito žvaigždė ir NIKO

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO)
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Solistas Ole Edvard Antonsen (trimitas, Norvegija)
Programa: Alessandro Corelli, Giuseppe Tartini, Ole Edvard Antonsen, Gediminas Gelgotas.
Bilietai 14.00 €
Aprašymas

Klaipėdoje spindės trimito žvaigždė ir NIKO 

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO pristato intriguojančią koncertinę programą kartu su vienu garsiausių šių laikų trimitininkų Ole Edvardu Antonsenu. Koncertas vyks sausio 23 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje. Išvakarėse, sausio 22 dieną, vyks jų pasirodymas Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Viena ryškiausių visų laikų Norvegijos muzikos žvaigždžių tituluojamas solistas yra išleidęs daugiau nei 60 kompaktinių plokštelių, grojęs solo svarbiausiose koncertų salėse, bendradarbiavęs su tokiais žymiais dirigentais kaip neseniai amžinybėn iškeliavęs Mariss Jansons ar Kent Nagano. Atrodo, kad pasiekęs savo instrumento repertuaro ribas žinomas muzikas vis daugiau dėmesio ėmė skirti iššūkius keliantiems meniniams sumanymams. Šiandien O. E. Antonseno žinomumas greitai plečiasi, nes jis atlieka ne tik klasikinę, bet ir džiazo, populiariąją muziką, improvizuoja tiek akustiškai, tiek pasitelkdamas elektroninei muzikai būdingas technikas, rašo savo kompozicijas.

O. E. Antonseno kūrybinė draugystė su kompozitoriumi Gediminu Gelgotu ir jo vadovaujamu NIKO prasidėjo 2016 metais, kai ansamblis pirmą kartą buvo pakviestas koncertuoti trimitininko vadovaujamame festivalyje „Festspillene i Elverum“ Norvegijoje. NIKO į šį festivalį sugrįžo dar dukart, o 2019 m. Vilniuje surengė bendrą įrašų sesiją, kurios rezultatai jau greitai pasieks klausytojus. 

Koncerte „Trimito žvaigždė ir NIKO klausytojai išgirs autorinę G. Gelgoto muziką, į kurią bus įkomponuotos specialiai kuriamos O. E. Antonseno improvizacijos, kurias atliks pats trimitininkas. Programai įvairovės suteiks gražiausi baroko epochos trimito repertuaro kūriniai. „Sprendimas šiuolaikinės muzikos koncertą papildyti barokine muzika buvo priimtas gana impulsyviai. Išsikalbėjome, kad šiuo metu abu degame barokine muzika, esame jos įkvėpti, kalbėjome apie tai, kad šiuolaikinė muzika iš tiesų yra giminingesnė barokui nei, tarkim, klasicistinei muzikai. Laukiame šio koncerto, nes kartu leisimės į jaudinančią muzikinę patirtį, kuri mums patiems, tikiu, pateiks malonių staigmenų“,– teigia G. Gelgotas.

Savo meninėms idėjoms įgyvendinti dirigento ir kompozitoriaus veiklas derinantis G. Gelgotas 2006 metais įkūrė NIKO. Tai styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus.

Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

Kviečiame paklausyti įkvepiančio trimito žvaigždės O. E. Antonseno ir NIKO koncerto!

Galerija
{Gallery dir="2020/Sausis-vasaris/Trimito-zvaigzde-ir-NIKO"}
Bilietai.lt mokestis
Šio koncerto bilietui yra taikomas 1,20 Eur BILIETAI.lT bilietavimo mokestis. Mokesčiui nuolaidos nėra taikomos.