Ugningasis fortepijono virtuozas

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salė
Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Programa: Modest Musorgskij, Charles Gounod / Alexander Paley, Camille Saint-Saëns 

Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Alexander Paley  „Ugningasis fortepijono virtuozas“

Antroji data šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertų kalendoriuje – gruodžio 8-oji, trečiadienis, 18.30 val. Ji žymi koncertą „Ugningasis fortepijono virtuozas“. Taip pavadintą rečitalio programą atliks į Klaipėdos koncertų salę po kelerių metų pertraukos sugrįžtantis pianistas Alexander Paley. Įdomu, kad A. Paley savo pirmąją solinę programą KKS atliko taip pat festivalyje „Salve Musica“ lygiai prieš 15 metų!

A. Paley pelnė pasaulinį pripažinimą savo stulbinama technika, nepaprastai įvairiapusiu koncertiniu repertuaru ir nepaviršutiniškomis, unikalios menininko vaizduotės paženklintomis interpretacijomis. „Klaviatūra yra pirštų tęsinys. Reikia groti karštu protu ir šalta širdimi. Neskubėti ir mėgautis kiekviena grojimo akimirka. Prieš paliesdamas klaviatūrą turi išgirsti tą garsą savo galvoje“,  – sako pianistas.

Moldovoje gimusio ir Maskvos konservatorijoje studijavusio pianisto tarptautinė karjera prasidėjo laimėjus pirmąją premiją J. S. Bacho konkurse Leipcige, Bosendorferio prizą ir Grand Prix konkurse Bulgarijoje. Po debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru dienraštis The Washington Post A. Paley pasirodymą pavadino „tiesiog nepriekaištingu“. Netrukus pianistas ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais. Publika jam plojo atsistojusi, o kritikai negailėjo pagyrų už „akinantį techninį meistriškumą“, „įtikinantį atlikimą“, „asmenines interpretacijas“ ir „neįtikėtinai platų repertuarą“.

Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Gausybe apdovanojimų įvertintas atlikėjas savo pasirodymus yra surengęs ir visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse bei festivaliuose. Jis pats vadovauja žavioje Prancūzijos vietoje Moulin d’Andé rengiamame  Festival Alexandre Paley et ses amis bei Alexander Paley Music Festival Richmonde (JAV).

Tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenantis A. Paley pastaruoju metu nemažai laiko praleidžia Lietuvoje – šiemet jis pradėjo dėstyti Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, surengė jau trečiąjį kamerinės muzikos maratoną, šįkart trukusį net dvi dienas. Charizmatiškasis atlikėjas savo talentu ir meistriškumu nepalieka abejingų klausytojų, o kultūrinių interesų platumu stebina tuos, kuriems tenka pažinti jį iš arčiau.

Gruodžio 8-sios vakarą Klaipėdos koncertų salėje kartu su garsiuoju pianistu pasivaikščiosime po „Parodos paveikslėlius“ – spalvingąjį Modesto Musorgskio fortepijoninį ciklą. Jo atsiradimą įkvėpė kompozitoriaus apsilankymas dailininko ir architekto Viktoro Hartmano parodoje Sankt Peterburge. Visas dešimt pjesių jungia „promenados“ (pasivaikščiojimo) tema, kurioje, pasak kompozitoriaus, „nuolat šmėžuoja mano fizionomija“.

II koncerto dalį pradės „Valpurgijos naktis“ iš prancūzų autoriaus Charleso Gounod operos „Faustas“. Intriguoja tai, kad šio kūrinio aranžuotę fortepijonui solo sukūrė pats A. Paley. Po to programoje seks kito prancūzų kūrėjo Camille’o Saint-Saënso Šeši etiudai op. 52, retokai sutinkami atlikėjų repertuare, nes reikalauja nepriekaištingos pirštų technikos.

Pasinaudokite gera proga vėl scenoje išgirsti ugningąjį fortepijono virtuozą ir būti palytėtam jo talento liepsnos!

Informacija klausytojams
  • Atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems asmenims) būtina turėti galiojantį Galimybių pasą;
  • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
  • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
  • Temperatūra bus tikrinama bilietų kontrolierių;
  • Lankytojai, pirkę bilietus kasoje, bus registruojami prieš koncertą;
  • Dėl Galimybių paso ar kitų reikalingų dokumentų patikrinimo, gali susidaryti spūstys, todėl lankytojai prašomi į koncertą atvykti anksčiau;
  • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.