Vakaro noktiurnai

Renginio laikas: 20.00 val. 
Renginio vieta: parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės
Darius Mažintas (fortepijonas)
Programa: Fryderyk Chopin

Bilietai 10 Eur
Aprašymas
Programoje „Vakaro noktiurnai“ klausysimės garsaus lenkų romantiko Fryderyko Chopino Noktiurnų. Juos skambins pianistas Darius Mažintas, savitu muzikiniu mąstymu ir netikėtomis interpretacijomis pasižymintis pianistas. Pasak atlikėjo, „dramatizmu persmelkti Chopino Noktiurnai yra savotiškas romantizmo apibendrinimas, kuriuo iliustruojamas nuo šios meninės epochos neatsiejamas heroizmas, inidividualizmas, vidinės laisvės poreikis, emocijų išaukštinimo ir iracionalaus spontaniškumo motyvai muzikoje“.
 
D. Mažintas yra tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos ir užsienio muzikos festivalių dalyvis, įvairių meninių projektų rengėjas ir kultūrinių įstaigų steigėjas. Su pripažintais scenos partneriais jis nuolat pristato įdomias koncertines programas.
 
Chopinas buvo pasaulinio lygio kompozitorius ir pianistas. Jo muzika žavi skirtingų poreikių klausytojus, nes tai yra universali žmonių tarpusavio bendravimo kalba. Daugiausia kompozitorius rašė fortepijonui solo – nuo kelių minučių trukmės miniatiūrų iki stambios formos sonatų. Chopinas sukūrė 21 noktiurną ir šiam saloniniam „nakties dainų“ žanrui suteikė aukštesnį rafinuotumo lygį.
 
Esant lietingam orui renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje.
Galerija
{Gallery dir="2021/Vasaros-koncertu-ciklas/Vakaro-noktiurnai"}