„Vidudienio varpai“

GYVOS MUZIKOS PROGRAMA
 
Renginio laikas: 12.00 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12, Klaipėda)
Stanislovas Žilevičius (karilionas), Kęstutis Kačinskas (karilionas)
Edukacinio projekto „Atrask karilioną“ dalyviai:
Ignas Vydeika (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija), Vilius Aleinikovas (Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija), Gintarė Valionytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)
Programa: Johann Sebastian Bach, Alessandro Marcello,  Modest Musorgskij, Robert Schumann, Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt, György Ligeti, Arno Babajanian,  Giedrius Kuprevičius, Kęstutis Kačinskas (S. Žilevičiaus, J. Kačinsko aranžuotės)  
Koncertą veda muzikologė Veronika Janatjeva
Aprašymas
Festivalio pradžią 12 valandą skelbs „Vidudienio varpai“, kalbinami klaipėdiečių karilionininkų. Vienas iš jų – Stanislovas Žilevičius. Didelę patirtį sukaupęs atlikėjas ištikimai tarnauja karilionui, skleidžia jo muziką jau daugiau nei trisdešimt metų. Jis dalyvauja kariliono muzikos festivaliuose Lietuvoje, koncertavo Europoje ir JAV.
 
Savo programose S. Žilevičius dažnai jungia karilioną su kitais instrumentais, yra grojęs kartu su orkestrais, chorais ir elektronika. Karilionininko repertuarą sudaro muzika nuo baroko iki šių dienų. Jis taip pat yra skambinimo karilionu metodinių leidinių, originalių kūrinių karilionui ir aranžuočių autorius.
 
Kęstutis Kačinskas taip pat yra ilgametis ir patyręs Klaipėdos karilionininkas. Jis kasmet sugroja apie 50 koncertų šiuo instrumentu. Atlikėjas jau surengė per 60 kariliono koncertų Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, JAV. K. Kačinskas taip pat rašo ir aranžuoja kūrinius karilionui bei dirba Klaipėdos choro „Aukuras“ chormeisteriu.
 
Nuo 2019 m. rudens Klaipėdos koncertų salė vykdo edukacinį projektą „Atrask karilioną“, kuris suteikia galimybę gabiausiam muziką studijuojančiam jaunimui iš arčiau pažinti karilioną ir išmokti juo groti. Projekte dalyvauja Ignas Vydeika (Klaipėdos S. Šimkaus konservatorija), Vilius Aleinikovas (Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija), Gintarė Valionytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija). S. Žilevičius jau trečius metus jiems veda skambinimo karilionu pamokas. Projekto dalyviai šiemet taip pat pasirodys festivalio atidarymo koncerte.
 
Visi Klaipėdos kariliono festivalio koncertai yra nemokami.
Galerija
{Gallery dir="2021/Klaipedos-kariliono-festivalis-2021/Vidudienio-varpai"}